Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15.000 Bakımı ve Yağ değişimi

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
Ankara Aydoğanlar'a telefon ile ulaşıp bakım ücretini sorum; bana 313 TL gibi bir fiyat çıkardılar. Yağını ben getirirsem ne oluyor diye sorduğumda, 150TL düşeceklerini söylediler. Ben daha önce forumda sizlerin tavsiyelerinizi almam sonucunda Mobil1 ESP Formula marka yapı kullanmayı düşünüyorum. Fakat yapı kendim götürdüğümde imza ile tutanak altına alacaklar. Sizce Yağı benim götürmem daha sonra sıkıntı yaratır mı? Yoksa risk almayıp yağı da servisin koyacağı markaya mı bırakayım. Eğer kendim Mobil1 ESP Forluma markasaından götürmemi tavsiye ederseniz. Aracımız için kaç litrelik bir yağ almam gerek. Bu arada aracımız bilmeyenler için Leon 1.4 TSI 2011 . Şimdiden herkese teşekkürler.

yağı kendin götürebilirsin hiçbir şekilde tutanak falan tutamazlar şayet ben ben öyle yaptım. bu arada yağı kendin alacaksan 4 lt yetiyor

4.5lt filtre ile yağ alır aracınız yağı götürdüğünüzde bildiğim kadarıyla yarım bakım gibi bir ibare düşüyolar araç bilgilerine ben aracım garantideyken serviste yağ değiştirip ekstradan ara bakımda mobil kullanıyordum yani yağımı 7500km de bir değişiyordum bu yüzden sıkıntı olmuyordu ara bakımı ben her aracımda uyguluyorum istanbul trafiginde rölantide saatlerce dur kalk yaparak çalışan yağ haliyle erken kararıyor hava filtresini de öyle yapıyorum biraz masraflı olsada arabama bu şekilde bakmayı seviyorum....

yağı kendin götürebilirsin hiçbir şekilde tutanak falan tutamazlar şayet ben ben öyle yaptım. bu arada yağı kendin alacaksan 4 lt yetiyor
Enes telefonla sordum; telefondaki bayan tutanakla imza altına alınır demişti.

bu senin götüreceğin yağın Doğuş tarafından onaylanmış yağ olmamasından kaynaklanıyor zamanında rentel yetkili servisi serviste shell in yağını kullanıyordu ancak doğuştan onay aldıklarını yağın doğuşun testlerinden geçip onaylandığını söylüyolardı ve faturadada shell in yağı olduğu görünüyordu saklı gizli değildi yani...

bu senin götüreceğin yağın Doğuş tarafından onaylanmış yağ olmamasından kaynaklanıyor zamanında rentel yetkili servisi serviste shell in yağını kullanıyordu ancak doğuştan onay aldıklarını yağın doğuşun testlerinden geçip onaylandığını söylüyolardı ve faturadada shell in yağı olduğu görünüyordu saklı gizli değildi yani...
Forumda arkadaşlar Mobil1 ESP Formula den bahsettiler. Anladığım kadarıyla bu tavsiye ediliyor gibi. ama bunun doğuş tarafından onaylanıp onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim?

Forumda arkadaşlar Mobil1 ESP Formula den bahsettiler. Anladığım kadarıyla bu tavsiye ediliyor gibi. ama bunun doğuş tarafından onaylanıp onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim?

Bende mobil kullanıyorum çok memnunum....

Veysel ben Doğuşa götürmüştüm ki doğuş bu konularda daha katıdır benden herhangi bir imza falan almadılar iş emrine imzaladığım form dışında

Veysel ben Doğuşa götürmüştüm ki doğuş bu konularda daha katıdır benden herhangi bir imza falan almadılar iş emrine imzaladığım form dışında
Enes ilgin için teşekkür ederim. Bende kafaya koydum Mobil1 ESP Formula koyacağım araca.

Geri
Üst Alt