Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

116 çanakkale jandarma hakkında bilgi

brtgdgn

Kayıtlı Üye
Şubat (1) tertip askerliğim 116 Çanakkale Jandarma 'ya düştü burası hakkında herhangi bilgisi olan var mı acaba :) Gitmeden yer hakkında bilgi edineyim :) Çok soğuk olduğu konusunda bilgim var :)

Dostum ben çanakkalede okudum 4 sene. O esnada askerlik yapmak için oraya gelen arkadaşlar oldu. 116 Jandarma şehrin merkezinde biraz dik bir tepededir. Burası için biraz şartları zor bir yer olduğu disiplinin sağlam olduğu konusunda duyumlar alıyorduk.Bide tepede olduğu için baya bir soğuk oluyor. Boğazın rüzgarını yiyormuş. Cuma ve Cumartesi günleri gruplar halinde çarşı izni oluyor. Çünkü çanakkalede birden fazla askeri üs var. Çanakkale ağırlıklı olarak Öğrenci, asker ve memur şehridir. Ama öğrenciler çoğunlukta. Şehir nufüsunda bayan sayısı biraz fazla(1 erkeğe 4 bayan gibi :) en azndan biz ordayken öyle düşünürdük :p). Ama bunun bir avantajı olmadığı gibi askerlerin bazı dönemlerde gençleri rahatsız ettiğini düşünerek kordona inmesi, eğlence mekanlarına girmesini kesinlikle yasaklıyorlar ki inzibat affetmiyor.. Ayrıca öğrenciler askerlerden uzak durmak için baya bi çabalıyor. Nedeni oraya gelen hayatında ailesinden başka bayan görmemiş vatandaşlar. Arkadaşım gitti iki sefer çarşıya çıktı, dışarda daha çok piskolojisi bozuluyormuş. Tabi bunlar 4 sene öncesi idi. Şu an için değişti yada değişmedi diyemem. Ha moralinde bozulmasın, dış dünya ile irtibat kurmadan mutlu olabiliyorsan çanakkale çok güzel bir yer. Kısa dönemse zaten sorun yok. Umarım tez gider gelirsin :)

bahsettiğin tepeye it durmaz tepesi derler aşırı rüzgar vardır ve çok soğuk olur.ağaçlar bile eğridir orda hep:) ama esas birlik cezaevının olduğu taraftadır.içerisinde tam ortasında cezaevide vardır. 2000 yılında çok meşhur olmuştu o cezaevi olaylar çıkmıştı çok her sabah biber gazı kokardı tüm şehir.orası oldukça büyüktür ve eğitim birliğidir.o yüzden her eğitim birliği gibi zordur ve disiplinlidir.çarşı izninde Aykut'un söylediği gibi her yere gdiemezsin kordon falan yasaktır.benim oraya ilk gittiğim dönemde serbestti her yer.ama rahatsızlık oluşunca yasakladılar kordonu falan.Yani çok güzel bir şehire geldim diye fazla sevinme çünkü en güzel yerlerine çarşı izninde gidemiyorsun zaten.Ama yinede bir çok şehire göre asker için iyi bir yerdir;)sen kısa dönemsen eğer zaten it durmaz tepesinde nöbete gitmeyeceksin çok dert etme.Rahat geçer askerliğin :)bir tavsiyemde çarşısı çok büyük bir yer olmadığı için bence özel kullandığın eşyaların varsa İstanbulda alışverişini iyi yapta git kardeşim.Güle güle gider güle güle gelirsin inşallah.

Kardeşim hayırlısıyla git hayırlısıyla gel diyorum.. Söylenenlere çok aldanma yoksa askerliğin bitmez diye düşünüyorum .. Belliki orada tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın gerçekten klasik bir cevap ama mutlu olmak istiyorsan böyle yapmak zorundasın .Allah kolaylık versin.:eek:key:

bende 97 de acemiliğimi yapmıştım o zamanlar 116.jandarma er egitim alayı olarak geciyordu,şimdi tugaya bağlanmış sanırım.çanakkale cok güzel bir yerdir ama askeri acıkcası pek sevmezler.İt durmaz tepesinin soğuğu meşhurdur,bu yüzden dik olarak büyüyen ağaç göremeyeceksin orda:)

Şehitlerimizden dolayıda alayın içindeki hayalet hikayeleri boldur (örneğin nöbette uyuyanları uyandıran şehit üniformalı Rıfkı:) ) ama onun haricinde tamamı ile batıya verilecek şekilde hafif bir askeri eğitimi vardır,çünkü verilen eğitim turistik yerlerde mevcut jandarma birlikleri içindir,yüzde 90 ı ankaranın batısına verir,benim zamanımda en doğuya giden arkadaş rizeye gitmişti:) umarım iyi açıklamışımdır:)

yekta abi görsün döktürür o bu konuya :D hayırlı teskereler :)

Bütün değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Soğukla zaten aram iyidir, sıcağı pek sevmem ama bakalım oranın soğuk havasıyla nasıl anlaşıcaz :) Uzun dönem olarak gidecem o yüzden nöbet şart olacak :) Çarşı izninde gidip gidemeyeceğim yerler çok fazla sıkıntı yaratacağını sanmam :) Allah'ın izniyle sorunsuz şekilde gidip geleceğim inşallah :)

Geri
Üst Alt