Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

100km/lt tüketim değerleriniz neler?

tolga_1912

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,

foruma göz gezdirdim yakın konular vardı fakat ben özellikle dizel motorlar için yakıt tüketim değerlerini merak ediyorum.
benim aracım 2011 1.6 tdi/dsg henüz 2.500km'deyim. yaklaşık olarak 100 km de 6,5 - 6,8 arası yakıyor (şehiriçi).
henüz şehir dışı kullanma fırsatım olmadı.

siz de tüketim değerlerinizi yazabilirseniz sevinirim...
keyifli forumlar herkese
...

benim araç ibiza leon kısmına dikkat etmemişim

merhaba arkadaşlar,

foruma göz gezdirdim yakın konular vardı fakat ben özellikle dizel motorlar için yakıt tüketim değerlerini merak ediyorum.
benim aracım 2011 1.6 tdi/dsg henüz 2.500km'deyim. yaklaşık olarak 100 km de 6,5 - 6,8 arası yakıyor (şehiriçi).
henüz şehir dışı kullanma fırsatım olmadı.

siz de tüketim değerlerinizi yazabilirseniz sevinirim...
keyifli forumlar herkese
...

Benim aracim 5000'i gecti bendeki yakti tuketimi ortalamasi da 100 km'de 6.5 lt civarinda, bugunlerde surekli klima acik oldugu icin 6.7 civarina cikiyor, Istanbul ici kullaniyorum surekli. Henuz sehir disi test edemedim ben de.

Ben bu aralar niye bilmiyorum accayip agresif kullanıyorum sabahın köründe beylikdüzünden sefaköye staja akşamda geri hep sıkışık trafikte agresif kullanım+sürekli klima ile 8.5tan aşşağı inemiyorum:)

ş.dışı acelem olmadığında 3,6 acelem olduğunda bu değer 4,7 lere çıkıyor.
ş.içi ise 4,9

sehır ıcı 7 ıle 8 arasında yakıyorum kullanıma baglı ama genelde 7.7

Sehir ici genelde 7-7.5 civarinda
Sehir disinda 90 a sabitleyince 4.4 ama gaza gelince 5.5-6 civari

Valla hiç o yol bilgisayarını kullanmış değilim hatta ve hatta nefret ederim.benim psikolojime ters etki ediyo sinir bişe sürekli ordan anlık yakıtı vs takip edipde araba kullan(ama)mak:)50tl gaz koyuyorum ltsi 1.99,220km lerde kırmızı yanıyo 240ı ya görüyo ya görmüyo...

bende 100 km le kullanırsam ortalama 5.5 lt yi rahat yakalıyorum ama yaz aylarında uzun yolda bu rakamlar ruya tabı sureklı klıma acık ama yarın bodruma giderken denıcem ama sole solıyım hergun okul ıcın seferısar dan balcova ya gidiyorum gunluk 100 km cok rahat var ve kısın cok rahat bı sekılde bı depo ıle 700 -750 km yapabılıyorum

Geri
Üst Alt