Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1000 KM bakımı

ben kendimden örnek vereyim.

aracımı sıfır aldım.alırken rodaja uymam gerektiğini ve herhangir sorunda servise haber vermemi söyledir.1000-1500km gelip göstermem gerekmi dedim yok dediler ki servis'de zaten öle bir kayıt yok.

Aracım 4500KM'de iken uzun yola çıkacağım için servise götürdüm alıp aracı kontrol ettiler ve herhangi birşey yok kullanabilirsiniz dediler normalda 15.000KM olan bakımı ben dolduramadım senesi dolduğu için 9800KM'de aracımı servise soktum ve sıkıntısız şuan kullanıyorum.

ben aldığımda 3000 de kontrole getirin demişlerdi, 1800 gibi uzun yola çıkacağım için götürdüm, bir de yağ yakmıştı motor, onu tamamladılar, para da almadılar (yağ çubuğununun nerdeyse en altındaydı), motor suyu da azdı, onu da tamamladılar, iyi günler dileyip yolladılar sonra da (ha bir de yıkadılar sağolsunlar) :)

araç bilgisayarında bende 15.000 bakımı var, acaba 1.4 ler ile 1.2 lerin bakım periyotları mı farklı? hem gün hem km olarak gösteriyor 15.000 için ki zaten 30.000 çok büyük bir rakam, hiç bir yağ o kadar dayanmaz, her türlü bir değişim gerekecektir, eh zaten 15 bakımları aslen yağ/filtre değişimi, 30 lar daha büyük olacaktır. ayrıca 30.000 gene bir yılda çok kullanıcı yapmayacağından her türlü yıllık bakıma girecektir, yani en kötü yılda bir bakıma zaten girecek :)

japon araçlarda 1000 km bakımı vardır ve ücretsizdir ama VAG grubunda 1000 bakımı yok benim bildiğim

Arkadaşlar selam,
içinizde aracını 1000 KM bakımına götüren elbet olmuştur. Bakım maliyeti ne kadar oluyor? Neleri kontrol ediyorlar? Herkes yazabilirse güzel bir bilgi paylaşımı olur.
Benim aracım şuan 800 KM de ve az kaldı.
Herkes yazabilirse hepimiz için faydalı olur =)

Çok teşekkür ettim.

kardesım ıyı aksamlar. ben aracı alalı 1 hafta oldu 570 km deyım suanda sanırım 1 hafta sonra 1000 km bakımına giderim :D gittigimde ne olup ne bitiyor yazarım sana zaten start stop ile basım belada aküde bı sıkıntı var gibi duruyor ortalama 2-3 gunde bir bakıma giriyor sayılır zaten bu yuzden araba :p kısmetse yarın temellı verip inceletecegım bastan sona istersen 1000 km bakımları ıle ılgılı sorularınıda servıse sorarım :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

japon araçlarda 1000 km bakımı vardır ve ücretsizdir ama VAG grubunda 1000 bakımı yok benim bildiğim

valla ben arabayı alırken 1000 km de ugra demıslerdı bana

ben aldığımda 3000 de kontrole getirin demişlerdi, 1800 gibi uzun yola çıkacağım için götürdüm, bir de yağ yakmıştı motor, onu tamamladılar, para da almadılar (yağ çubuğununun nerdeyse en altındaydı), motor suyu da azdı, onu da tamamladılar, iyi günler dileyip yolladılar sonra da (ha bir de yıkadılar sağolsunlar) :)

araç bilgisayarında bende 15.000 bakımı var, acaba 1.4 ler ile 1.2 lerin bakım periyotları mı farklı? hem gün hem km olarak gösteriyor 15.000 için ki zaten 30.000 çok büyük bir rakam, hiç bir yağ o kadar dayanmaz, her türlü bir değişim gerekecektir, eh zaten 15 bakımları aslen yağ/filtre değişimi, 30 lar daha büyük olacaktır. ayrıca 30.000 gene bir yılda çok kullanıcı yapmayacağından her türlü yıllık bakıma girecektir, yani en kötü yılda bir bakıma zaten girecek :)
ben arabayı sıfır avek ten aldım bana 15000 km yada 1 yıl sonra gel dediler , aygün ü aradım birşey sormak için onlara sorumu sordum ve ne zaman gelmemiz lazım bakım için dedim 3000 km oldumu gelin bakalım dediler , şimdi biri 15000 diyor biride 3000 diyor bu nasıl iştir ? ayrıca aracı alırken avekten ilk olarak kaputu açtım ve yağına baktım çubuğun tam ortasındaydı yağ seviyesi , şu an 1000 km de araç bir bakayım dedim alt seviyelere gelmiş yağ sizde nasıl oldu bu durum ? normalmidir sizce bu yağ yakma olayı 1000 km de ? gitsem mi yağ olayı için ne yapsam sizce ??

ben arabayı sıfır avek ten aldım bana 15000 km yada 1 yıl sonra gel dediler , aygün ü aradım birşey sormak için onlara sorumu sordum ve ne zaman gelmemiz lazım bakım için dedim 3000 km oldumu gelin bakalım dediler , şimdi biri 15000 diyor biride 3000 diyor bu nasıl iştir ? ayrıca aracı alırken avekten ilk olarak kaputu açtım ve yağına baktım çubuğun tam ortasındaydı yağ seviyesi , şu an 1000 km de araç bir bakayım dedim alt seviyelere gelmiş yağ sizde nasıl oldu bu durum ? normalmidir sizce bu yağ yakma olayı 1000 km de ? gitsem mi yağ olayı için ne yapsam sizce ??

Tabii ki gidin, benim 3000 bakımında eksik yağı ücretsiz tamamlamışlardı, şimdi gene yaktı gene gideceğim araç 5600 de

miktar olarak ne kadar yağ eksiltmişti ? ben sabah baktım garajda arabanın yağına aldığım yerinde yani çubuğun tam ortasında yağ sadece kararmış 1000 km de

birde size tavsiyem aslında o yağı ve filitreyi değiştirseniz nasıl olur sonuçta ne kadar motorlar lazerle taşlansa bile karterde mıknatıs olsa bile mıknatıs alülminyum parçacıklarını ve tozları varsa eğer çekmez ben 3000-4000 km lerde üzerindekini yağı değiştimeyi düşünüyorum servise gitmeden de olsa ;) size tavsiyemde yağ olarak şaşmayın castrol edge den .. ben şahsen öyle yapmayı düşünüyorum .

servis de castrol koyuyor zaten, ben de vakit olur da servise gidebilirsem yağını değiştirtmeyi düşünüyorum ilk yağın erken değişmesinden zarar gelmez :)

Neden ısrarla bu 1000 bakımı adı altında resmi olmayan bakım işlemi devam ediyor. Adamlar resmen servise bağlamak için uğraşıyorlar. 1000 bakımı diye bakım yoktur tamamen servislerin uydurmasıdır.

Geri
Üst Alt