Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1000 KM bakımı

tanergungor

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,
içinizde aracını 1000 KM bakımına götüren elbet olmuştur. Bakım maliyeti ne kadar oluyor? Neleri kontrol ediyorlar? Herkes yazabilirse güzel bir bilgi paylaşımı olur.
Benim aracım şuan 800 KM de ve az kaldı.
Herkes yazabilirse hepimiz için faydalı olur =)

Çok teşekkür ettim.

benim ikinci sıfır aracım hiç 1000 bakımına götürmedim. zaten öyle bir bakım yok. sadece servisler araçla ilgili herhangi bir sorun var mı yok mu diye, uyum sağlama sürecinin kontrolünü yapıyorlardır diye biliyorum. giden arkadaşlar daha detaylı cevap yazacaktır. bence gerek yok. zaten sorun varsa siz muhakkak gideceksinizdir.

bende 1000 km bakımına falan gitmedim. Araç 1 yıllık olduktan sonra gitmiştim ilk bakımına. Km 12500 civarlarındaydı.

Yeni araçlarda bakım aralıkları 1 yıl veya 15k km olarak veriliyor. Yurt dışında ise 30bin km veriliyor bakım aralıklarını. Yani bakıma götürmeye gerek yok seneye veya 15 bin de götürürsün aracını

Benim arabanın yol bilgisayarında bakım zamanı 30 Bine ayarlanmıştı. Ancak aldığım yer arabanın 15 bin ya da 1 sene içinde getirilmesi gerektiğini söylemişti. Ben ise arabayı 15.500'lerde felan götürmüştüm.
Kimi arkadaşların 1 sene yada 15 bini beklemeden arabalarının yağını 1000-3000 km arasında toptan değiştirdiğini duymuştum. Artık bu bakım sana kalmış.

Benim aracim 5200 kmde 1 senesi 1 hafta sonra dolacak goturmem gerekir mi ? Valla benim baba pek ilgilenmiyor 15000 de gotururuz dedi :D

Benim aracim 5200 kmde 1 senesi 1 hafta sonra dolacak goturmem gerekir mi ? Valla benim baba pek ilgilenmiyor 15000 de gotururuz dedi :D

aracın yağı 1 yıl içinde özelliğini büyük ölçüde kaybeder değiştirmen gerekir. Yağ filtresinde de eski yağ olacağı için onuda değiştirmen gerekli ki yarım litre civarında yağ alır filtre. Hava filtresi her 5.000 km de değiştirmekte fayda var özellikle kullandığınız yollara oranla daha kısa yada daha uzun km de değiştirmek size kalmış. çnkü 15.000 km de bakım yapılacakta bu araba sürekli temiz yolda mı gidiyor yada öndeki kamyonun tırın yada diğer arabanın attığı çiğ yakıtı hiç mi çekmiyor içine o yüzden 10 15 liralık bir parçayı 15.000 km de bekletmeye gerek yok.

Arkadaşlar selam,
içinizde aracını 1000 KM bakımına götüren elbet olmuştur. Bakım maliyeti ne kadar oluyor? Neleri kontrol ediyorlar? Herkes yazabilirse güzel bir bilgi paylaşımı olur.
Benim aracım şuan 800 KM de ve az kaldı.
Herkes yazabilirse hepimiz için faydalı olur =)

Çok teşekkür ettim.

Kardeşim bu araçlar da 1000 bakımı diye bişey yokmuş... defalarca sordum üstüne basa basa 15000km de geleceksiniz dediler... ancak sen bir sorun olduğunu hissedersen daha erken götürmende fayda var tabiki...

1000 bakımı diye birşey duymadım servisten ama 15000 ya da 1 yıl sonra kahve içmeye bekliyorlarmış. :)

Geri
Üst Alt