Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1000 KM bakımı

1000 bakımı diye birşey duymadım servisten ama 15000 ya da 1 yıl sonra kahve içmeye bekliyorlarmış. :)
O kahve biraz pahalıymış sanırım :D

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Kardeşim bu araçlar da 1000 bakımı diye bişey yokmuş... defalarca sordum üstüne basa basa 15000km de geleceksiniz dediler... ancak sen bir sorun olduğunu hissedersen daha erken götürmende fayda var tabiki...
Yani bir sorun yok çok şükür ama sanki öyle aklımda kaldı. Bayii öyle bir şey demişti sanırım.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Benim arabanın yol bilgisayarında bakım zamanı 30 Bine ayarlanmıştı. Ancak aldığım yer arabanın 15 bin ya da 1 sene içinde getirilmesi gerektiğini söylemişti. Ben ise arabayı 15.500'lerde felan götürmüştüm.
Kimi arkadaşların 1 sene yada 15 bini beklemeden arabalarının yağını 1000-3000 km arasında toptan değiştirdiğini duymuştum. Artık bu bakım sana kalmış.

Çok sağolasın bilgi için.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ziya
Arkadaşlar selam,
içinizde aracını 1000 KM bakımına götüren elbet olmuştur. Bakım maliyeti ne kadar oluyor? Neleri kontrol ediyorlar? Herkes yazabilirse güzel bir bilgi paylaşımı olur.
Benim aracım şuan 800 KM de ve az kaldı.
Herkes yazabilirse hepimiz için faydalı olur =)

Çok teşekkür ettim.

1000 km sonra kontrole çağırmış olabilirler mi sizi ?

Daha önceden de dediğim gibi, 1000 bakımı diye birşey yok. Sadece servisler araçların uyum sürecinin kontrolünü yapıyorlar. Onlarda size soru sorar, aracı çalıştırır sesi dinler bakarsa da altına bakar o kadar yani. Siz sorun varsa gidin yoksa ya 15000 km de yada senede bir bakıma gireceksiniz. Hangisi önce gelirse.

aracın yağı 1 yıl içinde özelliğini büyük ölçüde kaybeder değiştirmen gerekir. Yağ filtresinde de eski yağ olacağı için onuda değiştirmen gerekli ki yarım litre civarında yağ alır filtre. Hava filtresi her 5.000 km de değiştirmekte fayda var özellikle kullandığınız yollara oranla daha kısa yada daha uzun km de değiştirmek size kalmış. çnkü 15.000 km de bakım yapılacakta bu araba sürekli temiz yolda mı gidiyor yada öndeki kamyonun tırın yada diğer arabanın attığı çiğ yakıtı hiç mi çekmiyor içine o yüzden 10 15 liralık bir parçayı 15.000 km de bekletmeye gerek yok.

Bunun 324 lira mi verecegiz yani nedir bu isin maliyeti servise gidip direk bakarlar mi yoksa randevu almak gerekiyor mu :) tesekkurler bilgilendirme icin :)

Bunun 324 lira mi verecegiz yani nedir bu isin maliyeti servise gidip direk bakarlar mi yoksa randevu almak gerekiyor mu :) tesekkurler bilgilendirme icin :)

aracın garantisi bitene kadar mecburen gidip geleceksin :D yoksa garantiden çıkar. Eğer garantisi yok ise hiç gitmene gerek yok dışarıdan yağını ve filtrelerini alıp bir tamirciye gidebilirsin top maliyetide 150 lirayı geçmez

Bakımdan ziyade yağ değiştirmekte fayda var.Aracın yağ dolaşımının geçtiği metal aksamlarda metal tozu olur.Bu tozlar fabrika çıkışlı takılan parçalar sıfır olduğu için kaçınılmazdır.Eğer yağ değişimi yaptırırsan metal tozlu yağı temizletmiş olursun.

Kardeşim benim 324 dediğim, Ben arabayı 15000 bakımına götürmüştüm o parayı orada vermiştim. Sen sadece arabayı göstereceksin bir nevi danışacaksın arabada herşey normal mi gidiyor diye bence para istemezler... Yani inşaALLAH :)

Kardeşim benim 324 dediğim, Ben arabayı 15000 bakımına götürmüştüm o parayı orada vermiştim. Sen sadece arabayı göstereceksin bir nevi danışacaksın arabada herşey normal mi gidiyor diye bence para istemezler... Yani inşaALLAH :)
Insallah o zaman bende oyle umuyorum :D

Dün servisle konuştum, 1000KM için özel bir bakım yokmuş. Peki o zaman benim aklımda neden böyle bir şey kaldı =D bilemedim.
Neyse, 3500KM de genel bir bakım oluyormuş o kadar.

Dün servisle konuştum, 1000KM için özel bir bakım yokmuş. Peki o zaman benim aklımda neden böyle bir şey kaldı =D bilemedim.
Neyse, 3500KM de genel bir bakım oluyormuş o kadar.

Hocam arabayı güzel kullandıktan sonra 3500'de bile götürmene gerek yok. Bence servisler para kazanmak için 15binde arabayı getirin diyor. Yukarıda da belirtmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Benim arabamın yol bilgisayarında bakım 30.000'e ayarlanmıştı. Eeee bu arabalar ispanyol üretimi değil mi? Demek ki oralarda ilk bakım 30.000'de. Yok garanti gider yok arabaya birşey olur korkusuna mecbur 15000'de gidiyoruz ve 324 lirayı kaptırıyoruz. Yoksaki arabaların maşaALLAH'ı var ALLAH'ın izni ile hiç birşey olmaz devrinde ve düzgün bir şekilde kullandıktan sonra...

Geri
Üst Alt