Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1. Ve 2.vitesten sonra gelen hafif zirilti sesi

Evolution43

Kayıtlı Üye
Iyi gunler,
2015 leon 1.2tsi style s&s aracim henuz 8000kmde dun kapali bir ortamdan cikarken aractan gelen ses dikkatimi cekti.1 ve 2. Vitesi attiktan sonra hafif bir zirilti sesi geliyor debriyajdan ayagi tamamen cektikten sonra ses kayboluyor.Bu ses normalmidir acaba?

tsi lerde turbo devri buluncaya dek zırıltı yapar normaldir.yani 1den 2 ye gecişde devrinde geçmedisen illa zırıltı gelir.benım aracta da var tdilerde...başka bişi gelmıyor aklıma

tsi lerde turbo devri buluncaya dek zırıltı yapar normaldir.yani 1den 2 ye gecişde devrinde geçmedisen illa zırıltı gelir.benım aracta da var tdilerde...başka bişi gelmıyor aklıma
Benim 1.4 style'da da geliyor bu zırıltı abi, turbolu değil benim araç. Bir te tık yapıyor debriyajı bırakırken. Kapalı otoparkta ya da cam açıkken filan duyuyorum.

Benim 1.4 style'da da geliyor bu zırıltı abi, turbolu değil benim araç. Bir te tık yapıyor debriyajı bırakırken. Kapalı otoparkta ya da cam açıkken filan duyuyorum.
enteresan gerçekten ne desem boş şimdi..şanzıman ustası anlar bunu test etmeleri lazım.bunu bilsem servis dükkanı açasım geliyor :) illa bişiyin habercisidir ama debriyaj pedalın gittiği son durak baskı balata :D

Ilk defa turbolu bi arac aldim.Haliyle ufak capli seslere henuz alisik degilim :) tesekkurler
her arabadan ses gelir trim sesi,teker sesi ses coktur sessiz araç binmek için mercedese binmek gerekir :) benım ön sağ motor içinde uğultu geliyordu rölantıde hiç aldırış etmedim kendiliğinden geçti tık yok...illa takmışsanız şanzıman ustasına gidersiniz ne olduğunu şipşak söler ya da bişi yok der...geçmiş olsun

enteresan gerçekten ne desem boş şimdi..şanzıman ustası anlar bunu test etmeleri lazım.bunu bilsem servis dükkanı açasım geliyor :) illa bişiyin habercisidir ama debriyaj pedalın gittiği son durak baskı balata :D
Bu ses olayi sorun olusturacak bisey degil sanirim ama yinede kafada soru isareti kalmamasi icin ilk bakimda bu durumu ustalara bildiricem

Nasil bir zirilti kardeş?
Bi tarif etsene ?
Benim duldulden de geliyor bazen :)

Geri
Üst Alt