Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 depo ile 250 km giden araçlar hangileri acaba :)

ErhanUyar

Kayıtlı Üye
Kapıkule den cıkmadan benzinimi fulledim. İstanbul otogar a geldiğide arabanın benzin işiğı yandı :S 250 km falan ıste.Fakat 230 km/h 200 km/h arasında geldim. Bu kadar yakmasi çok değilmi sizce ??

2.0 TFSI bi motorla 200-230 arası bi hız için bence normal :D

Tfsi mı araba ? 200-230 km gıdıp bu kadr benzın harcamak sankı cok da anormal degılmıs gıbı geldı bana

3.2 motorlu bir aracım var o yaksa ok efe :) ama bu 2.0 T FSİ....üsküp-bursa 900 km yol geldım 3 depo benzın yedim :S abartısız :)

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

Valla can bana abartı gelmesinin sebebi 2001 m3 ile aynı yakması. ok T FSİ fakat dedım gıbı biri m3 biri 2.0 T FSİ

Bırı devır cevırmekten dıgerı turbodan gucunu alıyor erhan.Dedıgınde haklısın tabıkı 3,2 makına ıle 2.0 makınanın yaktıgı nasıl aynı olur dıosun ama 200km ustu suratle gıdıyosun hem turbonun dıbıne kadar kullanyosun hemde devır cevıryosun bunu yaparken,ortalama degerler yakması zaten ımkansız.Sakın kullanımda ne kadar gıdıyodunkı ?

Valla can normalde 500 550 km gıdıyodur. ama ben en fazla 430- 440 km gıdebıldım.. evet haklısın yazdıklarında ama ne bıleyım 2.0 da turbo bu kadar etkılı :S 1.8 T vardı bende can passat o bu kadar yakmıyordu.. onlada 220 230 yapıyordum 400 km rahat goturuyordu o hıza rağmen.

Uzun yolda basmakla, şehir içi basmak arasında çok fark var. Şehir içi sürekli bastığım zaman 1 depo ile 200km gittiğim oldu.
Uzun yolda da çoğu zamanında basarak gittiğim Sapanca'ya 1 depoyla 380km gittim.
Bana da biraz fazla yakmış gibi geldi. Aracın bakımı gelmiş bence. Bakımdan sonra düzelir.

Bende yakıt sarfiyatını bujilere bağlamıstım hakketten öyle cıktı 100 tl benzin ile 390 km yaptım sehir içi dısı karısık :D ama alet biraz fazla yakmıs bide merak ettiğim o hız niçindi :D sakıncası yoksa tabi sordum

degılmı ayberk :) bende oyle dusundum. Arabayı bakıma goturcem bakalım giderkende denicem nasıl yakcak. Yani düzelmezsede satıp salam bir jeep alcam. madem yakıyo tam yaksın :D

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

Atiila bakıma sokcam bakalım herşeyi değişsin.. Valla yorgundum bırazda yolum uzundu... Türkiye ye girmişiz birde tertemiz otoban :) bastık dıbine kadar

bu değer bana da fazla yakıyormuş gibi geldi, çok yaktığını bildiğimiz beğendiğimiz bir makine ama yinede çok normalmiş gibi gelmedi bana. aklımdaki tfsi malesef açtığın konuyla sanırım buharlaşmak üzere...

Geri
Üst Alt