Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 depo ile 1290 km yol yaptım.

Hesaplarima göre (deneysel, teorik degil :) ) Ibiza 1.2 tsi dsg ile standart jant ve lastikle hız 70 lerde olursa CC ile 4.5lt hız 90 da olursa CC 5 lt civari 100km de tuketim. yani 90 ile gidilirse normal yol sartlarinda CC ile menzil 45+7 şeklinde bakilirsa 1040 km falan oluyor. Ben dayanip da 90 larda gidemiyorum.Gidebilen olursa yani 1000km bandina gelebiliyor benzinli otomatik tsi motorlu bir ibiza ile :)
Evet şehir içi tüketim verilerim pek iyi degil ama sehirdisinda gayet iyi degerler elde edilebilir sabirli sürüş teknikleriyle :)

benim altea 1.6 tdı ama benim bugune kadar şehir içi şehir dışı karışık görduğum en yuksek değer 900km oldu:) bu 1.4 tdı motorlar harbi çok guzel yakıyor ya:) benzinli araçları olan arkadaşların allah yardımcısı olsun.

50 tl ile 155 km yaptım desem zannedersem ayıp olur, birde fulleyip öyle deneyeceğim.

Şehir içi ise normal bence 1.6 benzinli için.

Geri
Üst Alt