Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1 depo benzin kaç lt alıyorsunuz?

kanka başka istasyondan al br dahaki sefere muhtemelen pompasının ayarı parmaklanmış :)

ben bidefa yolda kalıodum kendimi petrole zor attım ve leonum 57.5 lt benzin aldı :D

eski mesajlarda yazmıştım.. bende sıfırladıgım bi zaman, 57 aldım devam ediyodu durdurmuştum :D müdürle konuşmuştum, normal olduğunu hatta bir passat ın 5lt fazla aldığı için şikayet ettiğini, serviste kontrol edildiğinde doğru çıktığını anlatmıştı..

serbay eski ibizalarda depo kapağının içinde pompanın girdiği yerde ufak bir düğme vardı ona basdırdığında pompacı normal depodan fazla alıyordu. ama kaç litre alır hiç senin gibi dikkatli bakmadım. servise sorduğumda yedek depo demişlerdi.

eğer yedeği doldurursanız 7 lt yedek depo (esasında genleşme tankı) var ibizalarda ama bende bazen kopup 50 küsür litre yakıt aldığım olmuştur. doldururken yedek depo diye doruyor zaten uzun yola çıkacaksam dolduruyorum ama normal şehir içi kullnaımında doldurtmuyotum.

sonunda benimle aynı şeyi söyleyen biri daha çıktı bende 52-53 lt de atıyor dile basınca 7-8 lt daha alıyor en fazla 62 lt aldım

Benim ibiza 45 lt alıyor ama pompacıları uyarıyorum yedek depo doldurmayın diye:)
eğer onuda doldururlarsa 53 lt falan alıyor.Ama yedek depo diye birşey yok doldurmayında!

xx

ben trabzon a gidip glişimde 7 depo full ledim 45 lt pompa attı her seferinde.

Cuma günü servise gittim Çağlar abinin ( kamikaze ) dediğinin aynısını dediler :) Yani hava alması için bir yer varmış orayıda dolduruyorlar ve yedek depo diyorlar ya millet öyle birşey yok dediler yani o hazne havalandırma haznesiymiş ve orayı dolduruyorlarmış. Ayrca kesinliklede tavsiye etmediler oraya doldurmayı

Cuma günü servise gittim Çağlar abinin ( kamikaze ) dediğinin aynısını dediler :) Yani hava alması için bir yer varmış orayıda dolduruyorlar ve yedek depo diyorlar ya millet öyle birşey yok dediler yani o hazne havalandırma haznesiymiş ve orayı dolduruyorlarmış. Ayrca kesinliklede tavsiye etmediler oraya doldurmayı

Uzun yola falan cıktıgınızada doldurabilirsiniz. Pek zararı olmaz sadece yazın sıcakta falan orayı doldurmamak lazım. ibza cupraların deposu 55LT eger oranın kullanımı cok zararlı veya yasak olsaydı adamlar ordaki düğmeyi koymazlardı ben surekli agzına kadar bastırıyorum uzun yola cıktıgımda 97 Oktan 246TL ye doluyor bnmki....

Geri
Üst Alt