Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.9 Tdi'lar hakkında merak edilenler

samet senin söktüğün yerleri geçende bende söktürdüm temizletecek oldum ama içi tertemizdi oraların bnm araba 90bin km ilk defa açıldı orası hele şu resimde görünen çöplük olmuş

2004 model.. varol abinin araç gibi.. ekstra olarak motoru daha güçlü :D

Kusura bakma Doğukan, arayamadım yine, hep geç saatte dönüyorum işten. Yoğun bir dönem geçiyorum. İnşallah haftasonu arayacağım seni, beraber baktıralım bi bizim araca.

Bu arada aks dağıldı iki sefer, birincisinde tamir edildi, ikincisinde aks içerisindeki parçalar değişti, bilyaların ve çanın girdiği yuva, bilyalar, çan vs. Ustanın söylediğine göre aks uzunmuş benim araçta, önceki parçalar orjinal olmayabilirmiş, yani başka bir araca ait olabilirmiş. O yüzden ani kalkışlarda, kasislerde tümseklerde falan fazla ileri-geri yaparsa çan ve bilyalar yuvadan çıkıp dağılıyormuş. Usta yaptım diyor, yine de çok memnun değilim, bir problem olduğu belli. neyse. görüşürüz

ayagın gazdayken küt küt vuruyorsa avans sıkıntın var ayarlanır. cektigindeki sarsıntı ya kulak ya da akstan kaynaklı. lpg ayarın düzgün degil. enjektör temizligine ihtiyacın var. beyin falan alakası yok yani bu işlerin. ara beni. buluşalım gidelim.

motoru 1.9 tdı olarak baz almıs cezmı abı dou

soruna ben cevap verım 16v ın yakıt tuketımı 8v e oranla cok farklı 3 sene kullandım stock da bındım yazılımlı egsozlu halıylede kullandım motor konusunda tatmın olarak ayrıldım arabamdan :)

8v lerde sanzıman oranı daha kısa 16v lere gore bu da zaten motor performansı ıle aktarımı dengelemek adına yapılmıs b harekettır.16v lerde 1-2-3 vıtesler 8v lerdekınden az daha uzun olup yıne kısadır performansı guzel yansıtır 4-5 tamamen ekonomıye adanmıstır.16v lerde maf sensoru yoktur map sensoru vardır senı sensor bozuldu derdınden kurtarır en basında.16v lerın manıfoldları ve katlar bırlesık tek parca halındedır kat ın tıkanması durumunda malıyet dıgerıne nazaran daha fazla olur alternatıf cozumler bulunmadıgı surece.8v ler tellı 16v ler sensorlu kelebektır tepkıme olarak sensorlu yazılımsız halı ıle braz daha bekletır adamı.16v lerde magnettı marellı beyın cıkar,obd uzerınden yazılım atılamaz okutulamaz her turlu eprom sokulmesı gerekır kı 8v lerdede durum aynıdır.

Can bir de şu benim yeni makine hakkında (2.0 16 valf doch 150 hp)bilgilerini paylaşırmısın??? ciple falan ne değerlere getirebilirim acaba?;)

Can bir de şu benim yeni makine hakkında (2.0 16 valf doch 150 hp)bilgilerini paylaşırmısın??? ciple falan ne değerlere getirebilirim acaba?;)

b arkadasımızın abf sınde fıltre,headers,stock son susturucu,emme ve gaz kelebegınde polısh ve ebay yazılım ıle tekerde 158bg alındı kı krankta en asagı 180-190bg arasına tekabul edıyor abı.sımdı b tane daha abf hzırlanıyor aynı ıslemlere ek olarak son susturucu da degısıcek onda ayrıca emme egzantrgı ıle garlock yazılım yapılıcak hedeflenen guc krankta 200+

abf ıle ılgılı cok yazarım sana ama balık tutmayı ogret bana dersen vwvortex oku abı bol bol ayrıca seatcupra.net . bızde abf,1.8t ,1.9 tdi hakkında bılgı cok :)

Geri
Üst Alt