Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.9 tdi motor hk.

18891945

Kayıtlı Üye
selamlar..arkadaşlar, 2005 1.9 tdi sport araç, vw505.00 sınıf bi araç mı,yoksa vw 505.01 mi? 01 olan "pompa enjektörlü" diye geçiyor..kafamı karıştıransa, kullanma kılavuzunda her ikisinden de bahsediliyor olması..

ben sorunuzu tam olarak anlayamadım bu "vw505.00" sınıf dedıgınız yag ıle alakalı bsy mı? braz daha acarsanız yardımcı olmak ısterım

evet..yağ ile alakalı..seat kullanma kılavuzunda dizeller için 2 farklı tipten bahsediyor..vw505.00 ve vw505.01.. bu 01 le biten, "pompa enjektörlü" olanlarmış..yani pompa enjektörlü olanlar için vw505.01 yağ kullanmak gerekiyormuş.. kısaca soru şu oluyor:"2005 ibiza 1.9 tdi sport, pompa enjektörlü müdür?" :)

ewet pompa enjektorlu yanı Pumpe Düse olarak gecıyor sızın aracınız,zaten 1.9 130 pd olarak gecıyor aynı zamanda.Her enjektorunuz pompa yerıne gecıyor,yuksek basınclı enjeksıyon soz konusu

çok teşekkürler..2 gündür kafamı kurcalıyordu bu konu..demekki yağ alırken vw505.01 uyumlu olanlara bakmam gerek..

50.000 bakımında erya yetkili serviste castrol 5-30 koyulmuştu..şimdi 60.000 e geldi araç..bu sefer kendim alıcam..yine 5w-30 alırım heralde..

Motul yada castrol kullanabılırsın ıkısınınde uyumlu olanı var

Geri
Üst Alt