Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.9 tdi araç ım yaptıklarım ve yapacakları

Geri sayım başladı
6a64fa3024d3ffeccf64eeef291ab9a0.jpg
. Son 9 gün hadi hayırlısı

Slm arkadaşlar bilginiz üzere 1999 model golf aldım aracı biraz uyguna aldım lakin çok eksiği var toparlamaya çalıyorum, aracın eksiklerini yazıyorum bilgisi olan başına bu sorunlar gelen arkadaşlar yardimci olursa memlun olurum.
1- araç triger yağ bakımı v kayısı alır almaz değiştirdim 710 tl tuttu
2- kaloriferleri isitmiyor çok ılık bi hava geliyor ( buluşmaya da bu yüzden gelmedim daha Kağıthane geçtim yoldan geri döndüm )
3- araç 130 km hızı geçmiyor forumlarda araştırdım n75 diye bi parca varmış onu siparis ettim daha yeni elime geçti
aa876071da1cec00da0cb267d602855c.jpg
takip sorunun olup olmadığını yazıcam
4-yuksek hızda firen yapınca titriyor direksiyon disclerden büyük ihtimal arkalarıda degistirmem gerekir mi
5- araç soğuk ken tek marşta alıyor sıcakken 5-10 sn sonra alıyor yani geç alıyor
6- aribag ışığını söndüremedim cihaz siliyorum geri geliyor ne yapmam lazım
7-bu işlemleri tamamladıktan sonra ilk yapacağım aracın megachip götürüp turbosunu büyütücegim hedefim Scirocco tokatlamak :)
Simdiden teşekür ederim arkadaşlar
merhaba arkadaşım...
az evvel feysde dolaşırken senın dediğin valfi gördüm hatrımda kaldı paylaşayım istedim.sıfır ürün almış yanlış almış satıyor.fiyatıda cok uygun gibi bilmiyorum bu konuda fazla bilgim yok.ilgini cekebilir resimleride mevcut n75 valfin...gönderiyi kopyaladım ilgini cekebilir

VW GRUBU SELENOİD VALF ( BAZI USTALAR N75 VALF OLARAK BİLİYOR )
PARÇA NO: 6Q0906625 B

ÇIKMASI DAHA ZOR BULUNAN 'B' KODLU OLAN PARÇA.
PARÇA 1.4 TDI SEAT IBIZA ARAÇTAN ÇIKTI.
ARAÇ TURBO KORUMASINA GEÇTİĞİ İÇİN ( TURBO DEVRE DIŞI YAPIP, STOP EDİP ÇALIŞTIRINCA DÜZELİYORDU ) SORUN BU PARÇADAN KESİN DİYEN BİRKAÇ "SAYGIDEĞER" USTALARIN TEŞHİSİNDEN SONRA ARACA SIFIR PARÇA 748 TL. LİK SERVİSTEN BU PARÇANIN AYNISINI ALIP TAKTIK.
FAKAT SORUN AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETTİ. (SORUN BAŞKA Bİ SEBEPTENMİŞ) BÖYLE OLDUĞU İÇİNDE DOLAYISIYLA PARÇADA BİR SIKINTI OLMADIĞI KESİNLEŞMİŞ OLDU. O SAYGIDEĞER USTALAR YÜZÜNDEN 748 TL. LİK SIFIR PARÇAYI ALIP TAKTIĞIMIZ VE GERİ İADESİNİ YAPAMADIĞIMIZ İÇİNDE BU PARÇAYI İHTİYAÇ FAZLALIĞINDAN DOLAYI SATIYORUM.

B KODLU OLMAYAN (SANIRIM 1.9 DİZELLER İÇİN) BENİ ARAYIP BU PARÇAYI ALIP SONRADAN KLİPSİ TAM OTURMADI TAKAMADIK DİYE TEKRAR GÖNDERME TEKLİFİNDE BULUNMASIN ŞİMDİDEN SÖYLEYİM. B KODLU OLMAYANLARLA BUNUN FARKI KLİPSİNİN TAM OTURMAMASI BİLDİĞİM KADARIYLA, FAKAT Bİ İŞLEM YAPIYORLAR ONUN İÇİNDE 1.9 LARADA UYDURUYORLAR SANIRIM. ALMADAN ÖNCE USTANIZDAN İYİCE ÖĞRENİN.
PARÇA NO.SU TAM OLARAK BU OLAN 1.4 VW GRUBU ARAÇLARA SIKINTISIZ OLUR.

FİYAT: 375 TL
TEL: 0535 677 71 45

merhaba arkadaşım...
az evvel feysde dolaşırken senın dediğin valfi gördüm hatrımda kaldı paylaşayım istedim.sıfır ürün almış yanlış almış satıyor.fiyatıda cok uygun gibi bilmiyorum bu konuda fazla bilgim yok.ilgini cekebilir resimleride mevcut n75 valfin...gönderiyi kopyaladım ilgini cekebilir

VW GRUBU SELENOİD VALF ( BAZI USTALAR N75 VALF OLARAK BİLİYOR )
PARÇA NO: 6Q0906625 B

ÇIKMASI DAHA ZOR BULUNAN 'B' KODLU OLAN PARÇA.
PARÇA 1.4 TDI SEAT IBIZA ARAÇTAN ÇIKTI.
ARAÇ TURBO KORUMASINA GEÇTİĞİ İÇİN ( TURBO DEVRE DIŞI YAPIP, STOP EDİP ÇALIŞTIRINCA DÜZELİYORDU ) SORUN BU PARÇADAN KESİN DİYEN BİRKAÇ "SAYGIDEĞER" USTALARIN TEŞHİSİNDEN SONRA ARACA SIFIR PARÇA 748 TL. LİK SERVİSTEN BU PARÇANIN AYNISINI ALIP TAKTIK.
FAKAT SORUN AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETTİ. (SORUN BAŞKA Bİ SEBEPTENMİŞ) BÖYLE OLDUĞU İÇİNDE DOLAYISIYLA PARÇADA BİR SIKINTI OLMADIĞI KESİNLEŞMİŞ OLDU. O SAYGIDEĞER USTALAR YÜZÜNDEN 748 TL. LİK SIFIR PARÇAYI ALIP TAKTIĞIMIZ VE GERİ İADESİNİ YAPAMADIĞIMIZ İÇİNDE BU PARÇAYI İHTİYAÇ FAZLALIĞINDAN DOLAYI SATIYORUM.

B KODLU OLMAYAN (SANIRIM 1.9 DİZELLER İÇİN) BENİ ARAYIP BU PARÇAYI ALIP SONRADAN KLİPSİ TAM OTURMADI TAKAMADIK DİYE TEKRAR GÖNDERME TEKLİFİNDE BULUNMASIN ŞİMDİDEN SÖYLEYİM. B KODLU OLMAYANLARLA BUNUN FARKI KLİPSİNİN TAM OTURMAMASI BİLDİĞİM KADARIYLA, FAKAT Bİ İŞLEM YAPIYORLAR ONUN İÇİNDE 1.9 LARADA UYDURUYORLAR SANIRIM. ALMADAN ÖNCE USTANIZDAN İYİCE ÖĞRENİN.
PARÇA NO.SU TAM OLARAK BU OLAN 1.4 VW GRUBU ARAÇLARA SIKINTISIZ OLUR.

FİYAT: 375 TL
TEL: 0535 677 71 45
Teşekkür abicim ben yanlış hatırlamıyor sam 80 100 tl civarında aldım değiştir dim sıkıntım. Çözüldü

N75 ben 130 geçemediğini için takmış usta bozuk olunca turbo çalışma sıralamasini sıkıntı oluyor verim alınmıyor

Geri
Üst Alt