Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.8 T leon yada A3 tüple ne olur

- 48 -

Kayıtlı Üye
lpg sonrası beygirleri kaça düşer...onu merak ediyorum..
neden mi artık kendi beynini kullanmayacağı için..

motorun turbonun yani hardware tabiri ile mekanik aksamın gücü nedir??
yaf hiç bir şey yazılmamış gibi düşünelim..
siz ne demek istediğimi anladınız???

ben bilirsem yeni sistemde pek bi kayıp olmuyor ama  gider yinede

abi turbo felan demişsin, artık FSI araçlarada LPG takılıyor.. ona göre sistemler geliştirilmiş..yeni sistem LPG lerde de artık arabanın performans kaybı olmuyor pek..

varol abi eğer eski leon veya A3 lerden bahsediyorsan LPG takıldığında yaklaşık bi 5 hp alabilirsin hatta ufak bi oynama ile 30hp e kadar alabilirsin :) oynama kısmını merak edersen konuşurz bi ara :)

varol abi eğer eski leon veya A3 lerden bahsediyorsan LPG takıldığında yaklaşık bi 5 hp alabilirsin hatta ufak bi oynama ile 30hp e kadar alabilirsin :) oynama kısmını merak edersen konuşurz bi ara :)

evt yavuz eski tiplerden bahsediyorum..
neden sordum bodruma arkadaşın A3 ile gittik pancar motor dsg ve lpg li idi..lpg de kullandığımda araç haç hiç keyifli değildi 4500 devirin üstünde aşırı bağırma ddim baskı balata falan mı..sonra gaz'ı bitirdik benzinle devam ettik..bir 20 km sonra her şey değişti benzinle..
araba ses yok araba daha iyi kompresyon yapıyor..yağ gibi kayıyor..
ama şunu fakettim lpg de aşırı az yakıyor maşeALLAH..

analdım ki lpg ile bir güç kaybı var
hani dedim bu güç kaybı ne kadar
sağlam bir motorlu araçta bu kayıp ne olur..

varol abi,olay tamamen ıyı enjektorlerde ve ayarda bıtıyor lpg de ama turkıyede bu ısı yapan cok az yer var,ankarada swap center tayfası lpglı drag roll arabaları kullanıyorlar ama o adamların da fıyatı braz tuzluya gelıyo.onun dısında artık lpg kıtlerı performans kaybettırmıyor muhabbetlerı b cok satıcının agzında olan bos laflardan baska bsy degıl.

varol abi,olay tamamen ıyı enjektorlerde ve ayarda bıtıyor lpg de ama turkıyede bu ısı yapan cok az yer var,ankarada swap center tayfası lpglı drag roll arabaları kullanıyorlar ama o adamların da fıyatı braz tuzluya gelıyo.onun dısında artık lpg kıtlerı performans kaybettırmıyor muhabbetlerı b cok satıcının agzında olan bos laflardan baska bsy degıl.

dediğim gibi aynı aracı lpg li hem de benzinle kullandım aradı ki farkı hissettim..hatta aracın sahibi bile yanımda otururken ..bu farkı aleni olarak gördü..

harun yazık olur doğru..ben şurdan yola çıkmak istedim..
180 ps lik bir araç alıyorsun..lpg ile 160 düşüyor..gene iyi..ama tabi pancar motor kadar az yakar mı bilmiyorum
pancar audi ile ortalama 8-8,5 L yaktık..lpg de ankarada lpg fiyatı 2.15 kuruş..
1.8 T de lpg ile genede biraz keyif alınır benzinli kadar olmasada diyerekten yola çıkmak istedim

araba lpg de az yakmıyor abı aynı kullanım sartlarında,sadece daha ucuza yakıt almıs oluyorsun.dedıgım gıbı dogru ayar dogru enjektorler kullanıldıgı surece verım alınabılıyor.techturkeyde konusu vardı lpg lı b forester var benzınlı ve lpg lı dynosu arasında b kac bg fark ve dyno egrısındekı hafıf bozukluk vardı kı cok basarılı b ıstı o ,aynı sekılde 1.8t ye de uygulama yapılıcak olunsa gayet guzel olur

araba lpg de az yakmıyor abı aynı kullanım sartlarında,sadece daha ucuza yakıt almıs oluyorsun.dedıgım gıbı dogru ayar godru enjektorler kullanıldıgı surece verım alınabılıyor.techturkeyde konusu vardı lpg lı b forester var benzınlı ve lpg lı dynosu arasında b kac bg fark ve dyno egrısındekı hafıf bozukluk vardı kı cok basarılı b ıstı o ,aynı sekılde 1.8t ye de uygulama yapılıcak olunsa gayet guzel olur

teşekkürler

Geri
Üst Alt