Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.8 20v toledo fazla yakıt tüketimi

scream_55

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde hararet muşuru arızası yaşamıştım. Onu yaptırdım ve tüpe ayar attırdım bir iki sefer . Yakıt tüketimini şehir içinde 30kr. dan aşağı düşüremedim. Yardımlarınız için teşekkürler.

1.4 Tsi Cupra 180 bg sormustum ne kadar yakıyon die 35 krş demişti sizinki Normal sanırsam
Benim araçta 25 krş yakıyor

Güncelll....

Arkadaşlar lpg de 30 kr. normal midir? Sizin tüketiminiz nasıl? Bujilerden şüpheleniyorum. Motorda hafif pırpırlama var.

Güncelll....

Arkadaşlar lpg de 30 kr. normal midir? Sizin tüketiminiz nasıl? Bujilerden şüpheleniyorum. Motorda hafif pırpırlama var.
bakım zamanını geçirdiyseniz ondan olur. eğer bakım zamanı dolmadıysa henüz bujileri ve hava filtresini değiştirin. ayrıca birde boğaz kelebeğini temizlettirin. büyük ihtimalle titreme kesilecek ve yakıtınız biraz azalacaktır.

Boğaz kelebeğini 2 ay önce temizlettim. Arabayı martta aldım. bujilere hiz baktırmadım. ondan olabilir mi diye düşünüyorum.

Boğaz kelebeğini 2 ay önce temizlettim. Arabayı martta aldım. bujilere hiz baktırmadım. ondan olabilir mi diye düşünüyorum.
bujilere mutlaka baktırın o zaman. değişmesi gerekebilir. 10.000 bakımı yapıldımı arabada. mesela hava filtresi aşırı tıkanmışsa araç fazla yakar.

Yağını değiştirdiğimde hava filtresi ikinci onbinde olduğu için gerek görmedik. Bujilerden olabilir mi pırpırlama? Ayrıca yakıt tüketimini etkiler mi bujilerin durumu?

yakıtın bunlarla pek alakası yok.. benim LPG ile yaşadığım sorunu ve sonrasındaki çözümümü defalarca paylaştım..
geçen aydı yanlış hatırlamıyosam.. LPG yi ruhsata işlettim sızdırmazlık raporu almaya gittiğimde tank bağlantısında
çokaz kaçak vardı onu yaptırmak için lpg taktırdığım yere gittim hallettiler bu esnada bilgisayara bağlayıp ayarları
kontrol ettiler.. BU işlemi yapana kadar arabam şehiriçi bazen 2.vitese bile atamadığım trafikte 210krş yakıyordu
bu ayardan sonra yine 250-260 krş oldu 1 ay bindim sonra yine sorunumu çözen LPG işinin BABASI dediğim ustaya gittim.
çok yakmaya başladı dedim kontrol ettirdim benım ayarlarımla oynanmış tabikiçok yakar dedi birdaha ayarlama yaptı...

Tanktaki Gazı tamamen bitirdim benzine geçtim sonra gittim 100 Liralık Gaz aldım Kilometreyi sıfırladım..
Şehiriçi bunalımlı trafik + fırsat bulduğumda 5000devirin altınada inmedim
100 liralık gazla tam 485km yol gittim LPG tamamen bitti şimdi hesabını siz yapın...
benim hesaplamalarıma göre 206 krş ilk çalıştırmadaki benzin sarfiyatınıda düşersek kmye ortalama 210krş oluyor

Geri
Üst Alt