Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6TDI DSG yakıt problemi

alınan yakıtın cinsine göre de değişiklik oluyor. shell gtl dizel kullanırken ortalama şehir içi 7,5 lerde yakarken,fullsave dizel kullanınca 6,0 ı gördüm. pompacınında dediğine göre gtl dizelin içerisinde sıvı gaz katkısı bulunuyormuş,buda fazla yakmasına sebep oluyor dedi.gtl kullanırken bir depo ile 850 km yol yapıyordum şehir içi.bunu daha ölçmedim.bu durumda en az 900 ü bulur herhalde.. bence yakıtını değiştirip dene..(aracım 10000 km de)

Bende sürekli GTL kullanıyorum. ama full save çin pompacıların hangisine sorsam abi aracına yazık kullanma kalın bir yakıt motoru mahfediyor diyorlar. Bende almayı bıraktım. GTL alıyorum.

bende gtl'e geçtim, yakar şu an 5.4lt lerde geziyor, olmazsa gtl kullanırım artık :)

aracın fazla yakması bence havalardandır, motor daha geç ısındığı için..shellden almak yada başka markadan almak pek bişey değiştirmez, ortalama değere göre konuşursak, o gün daha az trafik vardır yada gaza daha yumuşak basılmıştır, daha az göstermiştir. yakıt markaları arasında büyük fark yok, sadece istasyonlar arasında büyük fark olabilir..biri çalıyordur, biri çalmıyordur diye..bu yüzden de zaten yakıt konusunda herkes kendine göre bir markayı belirlemiş gidiyor..kimisine göre shell,kimi opet,kimi bp,kimi po..mesela po reklamlarında adamlar 24 saat "%4 daha fazla gidiliyooooor" diye reklam yapıyor, (yani atıyorum 1 depo 500 giderken, 520 gidecekmiş..aman ne büyük fark) pompacıların ise %99u arabanın A sından anlamadığı için işkembeden sallama konusunda sınır tanımıyorlar..tabi patronları da gtl 15-20 kuruş daha pahalı olduğundan, insanları gtl ye yöneltin diyordur..

konunun başlarında havalar ile ilgili bir örnek vermiştim zaten, ama şu an için konuşmak gerekirse marka değiştirmek aracımın yakıt sarfiyatını da oldukça etkiledi, benim aldığım opet'in benzini de kötü olabilir bilmiyorum ama bir daha opet tövbe :)

1,6 dizel için yüksek değer 8-9 litre.Yeni 1,4 tsi aracım daha 50 km de şöyle bir ufak şehir içi hafta sonu gezisi yaptım ort 8,5 lt.

Geri
Üst Alt