Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6TDI DSG yakıt problemi

80bin km ciddi bir rakam, leon açısından konuşuyor olsaydık daha verimli kıyaslayabilirdik tüketim değerlerimizi, ama opet'in yakıtı baya bir dandikmiş onu iyi anladım, shell'den benzin aldıktan sonra ise aracın hem gidişi rahatladı hem de yakıtı şu an için eski haline yaklaşmaya başlıyor (trafikte 5.5-6.0lt) , takibe devam ediyoruz :)

80bin km ciddi bir rakam, leon açısından konuşuyor olsaydık daha verimli kıyaslayabilirdik tüketim değerlerimizi, ama opet'in yakıtı baya bir dandikmiş onu iyi anladım, shell'den benzin aldıktan sonra ise aracın hem gidişi rahatladı hem de yakıtı şu an için eski haline yaklaşmaya başlıyor (trafikte 5.5-6.0lt) , takibe devam ediyoruz :)

Aynısını LPG si İçinde Söyleyebilirim hatta bir düzeltmeyle Dandik değil belki temiz fakat fazla temiz zira araç 1-2 litre fazla yakıyor:eek:key:

BP yi de tavsiye ederim:eek:key:

Beyler bayanlar aracımdaki sorun tamamiyle çözüldü :)

Meğerse olay shell benziniymiş :) tekrar shell'den eurodiesel alınca tüketim değerleri 5lt lere yaklaştı ve aracım daha rahat gitmeye başladı, bu konuda şikayeti olan arkadaşlar varsa onların da deneyip farkı görmesini isterim..

Aracın 2. yol bilgisayarındaki ortalama kaç şu an?
Bizimki 3. depo bitmek üzere ilk iki depoda yaklaşık 830km yaptık ama bu son depo daha fazla yaktı gibi geldi bana. Ortalama aynı şekilde arttı. 2. Yol bilgisayarındaki ortalama 6.4 iken şu an 6.5 oldu ve içinde kalan ile birlikte sanki 780km civarı yapacak gibi. Bir önceki yakıtı Totalden sonuncuyu Alpetden aldım.

fuelsave evet, vpower olarak sadece gtl mevcut diye biliyorum..
Shell de 3 çeşit dizel yakıt mevcut, fuelsave, vpower ve gtl katkılı. Fuelsave i hiç kullanmadım ama diğer ikisini 4 er depo falan kullandım. Fuelsave i pompacı önermemişti, bunu yeni araçlara koymuyoruz diye ama herhalde yanlış biliyor

Shell de 3 çeşit dizel yakıt mevcut, fuelsave, vpower ve gtl katkılı. Fuelsave i hiç kullanmadım ama diğer ikisini 4 er depo falan kullandım. Fuelsave i pompacı önermemişti, bunu yeni araçlara koymuyoruz diye ama herhalde yanlış biliyor

tekrar sorayım onu o zaman, alırken dikkat etmemiştim açıkçası

Aracın 2. yol bilgisayarındaki ortalama kaç şu an?
Bizimki 3. depo bitmek üzere ilk iki depoda yaklaşık 830km yaptık ama bu son depo daha fazla yaktı gibi geldi bana. Ortalama aynı şekilde arttı. 2. Yol bilgisayarındaki ortalama 6.4 iken şu an 6.5 oldu ve içinde kalan ile birlikte sanki 780km civarı yapacak gibi. Bir önceki yakıtı Totalden sonuncuyu Alpetden aldım.

2. yol ortalamasını da sıfırladığımdan şu an o da 5.5'lerde gezmekte, en azından 1 ay geçsin tam sonucu buluruz sanırım..

Geri
Üst Alt