Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6TDI DSG yakıt problemi

alınan yakıtın cinsine göre de değişiklik oluyor. shell gtl dizel kullanırken ortalama şehir içi 7,5 lerde yakarken,fullsave dizel kullanınca 6,0 ı gördüm. pompacınında dediğine göre gtl dizelin içerisinde sıvı gaz katkısı bulunuyormuş,buda fazla yakmasına sebep oluyor dedi.gtl kullanırken bir depo ile 850 km yol yapıyordum şehir içi.bunu daha ölçmedim.bu durumda en az 900 ü bulur herhalde.. bence yakıtını değiştirip dene..(aracım 10000 km de)

bende şimdi aynı şeyi düşünüyordum, aracın çekilmiş fotoğraflarına bakarken geçen gece çektiğim bi fotoyu gördüm, aracı aldığımda ilk 1000km neredeyse sürekli shell den yakıt alıyordum ve 4 derece sıcaklıkta aracım shell fuelsave ile 5.2 ortalama ile geziyormuş, şimdi ise en son opetten aldım ve havalar daha sıcak olmasına rağmen aracın yakarı oldukça fazlalaştı, ben en iyisi shell'e geri dönüp testimi bir daha yapayım..

fotoğraf ise aşağıdaki gibi..

20121204_201312-2.jpg

Ekli dosyalar

• 20121204_201312-2.jpg
    20121204_201312-2.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 34
shell veya opet vs. sürekli aynı marka,mümkünse aynı istasyondan almaya gayret göster bence. ben o şekilde yapıyorum.. yakıt sisteminde sorun çıksa adres belli olur en azından.:)

Halinize şükretmeniz lazım, ben aracımı 2-3 kmlik mesafelerde kullanıyorum, nekadar dikkat etsemde kışın 9 litrenin aşağısı zor. Ama yakitta çok önemli, en son full den aldım bin pişmanım.

2012 Mayıs çıkışlı aracım suan 20500kmde [MENTION=23533]kaanoksuz[/MENTION] (geride kalmışsin bayağı) öncelikle sunu belirteyim aracda bir kesim rodaj yok diyor bir kesim var diyor bence var ama yakıt olarak ters işliyor sebebi psikolojik ayrıca araca alışmayla alakalı sıfır aracı kapıya çekiyorsunuz herseyi ile yeni bir araca adaptasyon süreci yaşarken o size alışıyor siz ona ölçüleri tepkileri herseyi ile oryantasyon süreci ve bu surecde aracı gözlemliyor tabiri caizze araca gözünüz gibi bakıyorsunuz.bu oryantasyon süreci içerisinde gazına bile dokunurken temkinli basıp huyunu suyunu algılıyorsunuz halı ile arac bu donemde ciddi az yakıyor.bu oryantasyon süreci yavaş yavaş kaybolmaya başladimi artık aslanınızın gücünü ve tepkilerini biliyorsunuz ve yeri geliyor gaza yükleniyor yeri geliyor sürat deniyor yeride geliyor trafikte birine takılıp akmaya başlıyorsunuz rodaj bittiği zaman diliminde hatta ilk yağ bakımı ile beraber yakıt giderek artan trend izliyor bu kiminde 8-9 litreler kiminde 5,5-6 litrelerde seyrediyor..hatta dip yaptığınız 3,7 ler geride kalıyor çünkü aslanın artık sürüş keyfi başlıyor...hakkını veriyor asfaltın varsın 1 litre fazla yaksın diyorum...
Son 1 hafta 10 gündür havaların soğuması biraz tetiklesede yinede dizel Aslan candir..yakıtta ilk günden beri Shell alıyorum sizde şaşmayın derim...

bu sabah itibariyle shell'den benzin aldım ve psikolojikmidir bilmiyorum ama araç daha rahat gidiyormuş gibi hissetim, bakalım tüketim düşecek mi, tekrar bilgi vereceğim..

ben hep opetten alıyorum shell hiç denemedim denemek lazım

Şaka bi yana ben mevcut aracımla (Leon 1.2 TSI) bi iki değişik yerden benzin aldım ama
performans anlamında pek bi fark hissedemedim, tüketimi ölçmemiştim gerçi...

Eski aracımla (Cordoba 1.4 TDI) opet veya shell den eurodiesel alıyordum, sonra bir kere petrol ofisinden aldım ve
alt devirlerde motor sesinin ve titreşimlerinin azaldığını hissettim. Ondan sonra hep PO dan almaya başladım.
PO eurodiesel kullanarak 80.000 km yol yaptım, aracımda mazotla alakalı herhangi bir sorun oluşmadı.
TDI cılar bi de PO yu deneyin derim ben.

Geri
Üst Alt