Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 vtec vs 1.4 tsi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ayberk sıtede takılmayan 1,4 tsı sahıplerı arkadasım var senın hondanın 110 ve 125 lkıklerını aglatıyorlar sen bos konusmaktan baska bırsey degılsın sadece muhalefet bu ısı bılmıyorsun dıyecem bır cok kısıden fazla bılgın var en azından 0-100 degerlerıne bak zaten 1,4 tsı da chıp varsa 110 ve 125 lıkler ne yapsalar bos 1,4 tsı ıle aralarında kı bosluga thy fılosu rahat sıgar

ayberk aksını ıdda etmemıskı zaten tsı gecer demıs!![/QUOTE]

ayberk sadece 110 luk olarak bakmıs tsı gecer demıs tamam bende 125 lık yenı kasanın motorunuda soyledım farklı bır durum yok

---------- Post added at 08:02 ---------- Previous post was at 08:00 ----------

İstanbul'da geçen roll gecesi olmuş. Yazılım düz boru caili FN2 aynı işlemlerin yapıldığı Cupra R'a ne yapmış bi soruştur bakalım :)

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

Ben farklı bişey mi söylemişim :) Sırf muhalefet olan kim belli :)

---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

:D

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

O FN2'de birde hafifletme varmış bu arada onu da yazayım da :)

sen 110 luk ıcın dedın bende yenı 125 lık olanıda ekledım arayada thy fılosu sıgar dedım muhalefet olmak ıcın yazılan bır yaz gıbımı duruyor

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:02 ----------

Allah Allah bn nasıl gormedim seni Emiride gordum :D
FN2 specleri: Headers, Hondata beyin , CAİ , devir kesici ayarlaması (8900 devir çeviriyo), Sadece şoför koltuğu ve bikaç bilmedigim daha hafifletme vardı. Canında dediği gibi arabayı Reşit kullanıyodu. Ama cupra r da ne war onu bilmiorum...

safa bu olay 12 nısan kumburgaz tarafında mı oldu o aksam orada kalabalık bır grup gormustum bırde fn2 de arabayı kullanmaya yarayacak gaz pedalı dıreksıyon sofor koltugu ve vıtes harıcınde herseyı sokmuslerdır bence buna kapı kaplamaları ve cam suyu haznesı bıle dahıldır bunları soken cok ep3 sahıbı bıle var

---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:10 ----------

seatta fıtness yapmıs arac var 2005 yılında seat cupta yarısan cupra-rlar 1030 kg 250 hp ve 320 nm torka sahıp yollarda kı adası 225 hp ıle 1400 kg sahıp

musaıt bır zamanda seat cup aracının teknık verılerını eklemeye çalısacam

ayberk sadece 110 luk olarak bakmıs tsı gecer demıs tamam bende 125 lık yenı kasanın motorunuda soyledım farklı bır durum yok

sen 110 luk ıcın dedın bende yenı 125 lık olanıda ekledım arayada thy fılosu sıgar dedım muhalefet olmak ıcın yazılan bır yaz gıbımı duruyor

seatta fıtness yapmıs arac var 2005 yılında seat cupta yarısan cupra-rlar 1030 kg 250 hp ve 320 nm torka sahıp yollarda kı adası 225 hp ıle 1400 kg sahıp

musaıt bır zamanda seat cup aracının teknık verılerını eklemeye çalısacam

Ben daha bişey demiyorum yazılan mesajlar ortada o konuda :)

Honda'da da var fitness yapmış araç hemde öyle Cup arabası gibi tenekesi gözükmüyo :)
Mugen RR Advanced Spec ya da Experimental Spec olarak aranabilir. 2.2 atmosferik 260hp 1 ton.

Samet hala okumadın galiba paylaştığım verileri?

ayberk aksını ıdda etmemıskı zaten tsı gecer demıs!!

---------- Post added at 08:02 ---------- Previous post was at 08:00 ----------

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:02 ----------

safa bu olay 12 nısan kumburgaz tarafında mı oldu o aksam orada kalabalık bır grup gormustum bırde fn2 de arabayı kullanmaya yarayacak gaz pedalı dıreksıyon sofor koltugu ve vıtes harıcınde herseyı sokmuslerdır bence buna kapı kaplamaları ve cam suyu haznesı bıle dahıldır bunları soken cok ep3 sahıbı bıle var

---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:10 ----------

musaıt bır zamanda seat cup aracının teknık verılerını eklemeye çalısacam[/QUOTE]
Yok abi 12 nisan deilde 6 7 gun once oldu ama evet kumburgaz tarafında oldu :)

Tekrar söylüyorum :) Sen dünyada sadece FN2 Type-R olduğunu zannedenlerdensin :) (Bunu derken özel üretim Type-R'lardan bahsetmiyorum.)
TT'de öğretmezler bunu. Bende mevcut eğitimi :)

---------- Post added at 01:40 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

Biz çok konuştuk, biraz da teknik veriler konuşsun :) Sende araştırmadın sanırım ben senin için kronolojik bi Golf GTI vs. Civic Type-R kıyaslaması hazırladım. Umarım eğitici olmuştur. Birde JDM Type-R özel üretim değil, sağdan direksiyon olduğunu belirtmek içindir (Japanese Domestic Market). Teknik verilerde Honda'dan maaş mı alıyo demessin heralde..

Buda FN2 Type-R'ın:

Sevgili hayranım hastaydımda geç cevap verebiliyorum kusuruma bakma bunları görseydim daha çabuk iyileşirdim belki :p

Şimdi Türkiye'de kaç tane jdm var benim bildiğim gibi sende biliyorsundur tr de tek jdm motoru hulk'ta var başka bi araçta yok ben buraya W12 Gti verilerini koyiyimmi? üretime geçmemiş olsada :)

Emek vermişsin araştırmışsın koymuşsun teşekkür ederim bende video koyiyim

http://www.youtube.com/watch?v=di4AIQtQifo

Pilotaj çok kötü ama yinede :)

http://www.youtube.com/watch?v=lzmqUGmzV84

buda en profesyoneli ben 3 boy diyorum ya sen ?

http://www.youtube.com/watch?v=Wkqm7GFQx6k&NR=1

Şimdi gelelim sonuca ben ne vw 'ni severim nede hondayı ama bu kıyasta ben GTİ ısrarımdan vazgeçmem gerekirse gti bulurum bi yerden denetiriz :) hala diyorum tayyarın şansı yok

Sevgili hayranım hastaydımda geç cevap verebiliyorum kusuruma bakma bunları görseydim daha çabuk iyileşirdim belki :p

Şimdi Türkiye'de kaç tane jdm var benim bildiğim gibi sende biliyorsundur tr de tek jdm motoru hulk'ta var başka bi araçta yok ben buraya W12 Gti verilerini koyiyimmi? üretime geçmemiş olsada :)

Emek vermişsin araştırmışsın koymuşsun teşekkür ederim bende video koyiyim

Şimdi gelelim sonuca ben ne vw 'ni severim nede hondayı ama bu kıyasta ben GTİ ısrarımdan vazgeçmem gerekirse gti bulurum bi yerden denetiriz :) hala diyorum tayyarın şansı yok
Youtube'daki videolara mı itibar edicez şimdi, arabaların specleri ne bilmiyosun videolarını koymuşsun :) Bende sana tonlarca Type-R'ın geçtiği video koyayım buraya olay oysa.
Türkiye'de kaç tane JDM olduğu beni ilgilendirmez. Seni de ilgilendirmiyo ki koyduğun videolardaki araçların speclerini bilmediğin gibi, Türkiye'de çekilmiş videolar bile değiller.
Daha önceki mesajımda da yazdım. JDM Type-R özel üretim değildir. W12 GTI Prototiptir. Özel üretim bile değildir yani anlayacağın.
Şimdi gelelim sonuca, verdiğin videoların bi geçerliliği yok :) Benim için yok yani. O veriileri aldığım site, tamamen kullanıcıların edindiği veriler kullanılarak oluşturulmuş bi site. GTI'nin bi Type-R'ı geçeceğine, hele hele FD2 ya da EP3 Type-R geçeceğine ancak gülerim. Zamanında 4 tane GTI'ye bindik bizde. Verileri dikkatle incelersen zaten araçların arasındaki 0-200km/h hızlanmalarındaki uçurumu görebilirsin. Neyse sen youtube'daki ne olduğu belirsiz videolara bak daha güvenilirdir onlar..

---------- Post added at 05:39 ---------- Previous post was at 05:37 ----------

140 hp tsi vtec in içinden geçer GT type-r tokatlar ;)
Buradaki cümlende de zaten GT'den de, GTI'den de Type-R'dan da VTEC'den de ne kadar bilgi sahibi olduğun ortada :)

---------- Post added at 06:39 ---------- Previous post was at 05:39 ----------

Sonuna kadar izlersen, sonunda Type-R'la GTI'ı performans ve diğer açılardan kıyaslıyo :)

http://www.youtube.com/watch?v=d0oCc2f6d4A&feature=related

Youtube'daki videolara mı itibar edicez şimdi, arabaların specleri ne bilmiyosun videolarını koymuşsun :) Bende sana tonlarca Type-R'ın geçtiği video koyayım buraya olay oysa.
Türkiye'de kaç tane JDM olduğu beni ilgilendirmez. Seni de ilgilendirmiyo ki koyduğun videolardaki araçların speclerini bilmediğin gibi, Türkiye'de çekilmiş videolar bile değiller.
Daha önceki mesajımda da yazdım. JDM Type-R özel üretim değildir. W12 GTI Prototiptir. Özel üretim bile değildir yani anlayacağın.
Şimdi gelelim sonuca, verdiğin videoların bi geçerliliği yok :) Benim için yok yani O veriileri aldığım site, tamamen kullanıcıların edindiği veriler kullanılarak oluşturulmuş bi site GTI'nin bi Type-R'ı geçeceğine, hele hele FD2 ya da EP3 Type-R geçeceğine ancak gülerim. Zamanında 4 tane GTI'ye bindik bizde. Verileri dikkatle incelersen zaten araçların arasındaki 0-200km/h hızlanmalarındaki uçurumu görebilirsin. Neyse sen youtube'daki ne olduğu belirsiz videolara bak daha güvenilirdir onlar..

---------- Post added at 05:39 ---------- Previous post was at 05:37 ----------

Buradaki cümlende de zaten GT'den de, GTI'den de Type-R'dan da VTEC'den de ne kadar bilgi sahibi olduğun ortada :)

---------- Post added at 06:39 ---------- Previous post was at 05:39 ----------

Sonuna kadar izlersen, sonunda Type-R'la GTI'ı performans ve diğer açılardan kıyaslıyo :)

http://www.youtube.com/watch?v=d0oCc2f6d4A&feature=related

O veriileri aldığım site, tamamen kullanıcıların edindiği veriler kullanılarak oluşturulmuş bi site

adam tarafsız degıl yanlı davranıyorsa yada fanatıklıgı varsa sonuclar degısır tarafsız bır deger oldugu ızlenımı bırakmadı
o yuzden eklenen degerlerde tarafsızlık arayın yoksa uzun uzadıya gıder

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt