Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 toledo signo vs. signo plus hak.

ibrahim411

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
2004 cordoba sahibiyim. Aracım biraz küçük geldiğinden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. En başından beri toledo hayranıydım artık nasip olur inş. Sorum şu ki, 2000-2004 modelleri arasında signo ve signo plus arasında ki farkları anlamadım. Ayrıca motor seçenekleri de kafama takıldı. 1.6 SR ve 1.6 16V motorlar gördüm. Bunların anlamları nedir. Hangisi kaç beygir? Yakıt durumu kronik arızaları nelerdir? Aydınlanmak istiyorum.

Saygılar . . .

Merhaba
1999-2005 yılları basına kadar uretılen mk-2 kasa toledo olur.
Saeatın urettıgı en guzel ve kalıtelı aractır.
Ic trımlerı saglam ve yumusak malzemedır.
1,6 sr öotor 8v 102 hp olan motorlardır.
Sehır ıcınde ınanılmaz yuksek yaıt tuketımlerı vardır.
Alt devırlerı canlı ve ust devırlerı alta gore olurdur.
Bu motor neredeyse lpg ıle çalışssın dıye uretılmış gibidir.

1,6 16 v ıse bcb kodlu motorlardır.
Motor yapıları sr lerden farklıdır.
Alt devirler iyi,üst devirler ise canlıdır.
1,6 8v sr motorlara göre daha düşük yakıt tuketımleri vardır.
Lpg ıle ıyı ustadan cıkarsa sorunsuz çalışır.

Sıgno ve sıgno plus donanımlardır.
2002 yılına kadar olanlar sıgno donanımdır.
Bu yıldan sonra cıkanlar ise sıgno plus olarak gecıp en üst donanımdır.
Sıgno donanımda 3-4 özellik daha fazladır.

Kitap gibi yazdın üstadım. Peki yakıt tüketimi nasıl. Ben cordoba dan çok memnunum fakat konfor biraz düşük. 1.6 16V olan motorlar kaç hp?

1,6 16v motor 105 hpdır.
Bu kasa toledolar cok konforludur.

2003-2004 1.6 16v signo plus işimi görür ozman. Çok teşekkürler kıymetli bilgiler için.

Merhabalar
1.6 16v 2004 vardı bende yakıt olarak 1 depo tüp (40 litre) 500-600 arası gidersin sakin sürüyorsan
ama hızlı 150-190 bandında sürüyorsan da 400-450 km arası gidersin

Şehir içi yakıt olarak üzmüyorsa sıkıntı yok. Konforu dillerde. Heveslendim değiştireceğim. Bazılarında soğutmalı torpido özelliği var sanırım. Ben cordoba dan çok yakıt olarak çok memnunum fakat konforda biraz eksik kalıyor.

2002 signo sahibiyim. 2001 ve öncesi signolar 1.6sr hitler motor. Yukarıda da belirtildiği üzere tavsiye edilmez.
16walf 2002 ve üzeri mk2 kasa toledo tadından yenmiyor.
Signo ve signo (+) arasındaki tek fark sunruf. Başka kayda değer hiçbir farklılık yok.

Merhabalar
1.6 16v 2004 vardı bende yakıt olarak 1 depo tüp (40 litre) 500-600 arası gidersin sakin sürüyorsan
ama hızlı 150-190 bandında sürüyorsan da 400-450 km arası gidersin

Ahmet Bey 40lt lpg için verdiğiniz mesafe bilgisi uzun yol için değil mi?
Ben şehir içi hiç depoda 400km falan görmedim :)

Geri
Üst Alt