Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI Yakıt Tüketimi hk.

Asım özbasi

Kayıtlı Üye
Abiler merhaba aracı alalı daha 1 ay olmadı takiplerime göre bu resimdeki değer sanırım 100km ortalama 6 lt nin altına hiç düşmedi. Ne kısa yolda ne uzun yolda arac 2011 leon sizdeki değerler nedir ?
f783991c75345a54975ea137b35b344f.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

110 ile gidiyorsunuz normaldır....70 km hıza sabitleyin görün derim :) klima açıksa buna 0.5 /100 km daha ekle :)

1.6 TDI motor, yakıt konusunda pek cimri davranmıyor sanırım

2016 Seat Ibiza 1.2 TSI 90 HP aracım 110 km/h sabit hızda 5.0 ~ 5.5 lt yakıyor

Daha sehir disina cikmak nasip olmadi ama 6 litre full sehir ici istanbulda ve bakimida geldi bir gariplik var gibi geldi bana

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

110 ile gidiyorsunuz normaldır....70 km hıza sabitleyin görün derim :) klima açıksa buna 0.5 /100 km daha

Peki fabrika degerleri 100km de ortalama 4.5 yakit tüketimi gösterirken de hiz olarak 70-80 km yimi baz almış. Yani çok saçma bisey değilmi? Golf 7 de ortalama 110-130 km hizla giderken fabrika degerlerini yakaliyordum 7-8 arasi 1.2 tsi de üstelik klimada açıkken arkadaslar baska kullanan varmi ayni aractan sizlerdeki tüketim degerleri nedir??

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

MK3 var bende.3 kişi bagaj arka koltuk dolu cc=120 km/h 4.7 tüketimi vardı.Haftaya yine uzun yola cikicam aynı şartlarda yalnız jantlarım bu sefer 17" şimdi bakalım tüketim ne olcak.Sehiricine gelirsek trafik durumuna göre 5 litre - 8 litre arası tüketimi oluyor.1. ve 2. Viteste içiyor :D

Bu arada 90 bin ağır bakimini 92 bin km de yaptırdım 2 hafta oldu. Onunla bir alakasi olabilirmi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt