Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi yüksek yakit tüketimi

maliilhan

Kayıtlı Üye
1.6 tdi cok yakiyor ne yapmaliyim
Arkadaslar 90 bin km deki servis bakimli aracim periodik bakimlari yeni yapilmasina ragmen sehir 8-9 litreden asagi yakit yakmiyor.daha onceki araclarimla ayni yolu 5 5.5 civari gidip geliyordum.bu aracta temizletmem gereken nereler var servise goturdum ariza kodu falan cikmadi bisey yok dediler ama kesinlikle cokk yakiyor arac manuel vites.daha once 1.3 multijetimin map sensorü ile maf sensoru temizlenmistim arac cok az yakmaya baslamisti.1.6 tdi aracimda siyah duman yada gec calisma derdi yok.tek marjda aliyor.sadece sabahlari bazen at kisnemesigibi gaza basinca bi garip ses geliyor.bu ses clio 1.5 dci aracima box takarken jaklari tam oturtamadigimda motordan gelen sesin aynisii.lutfennyardimci olun 9 10 litreden asagi inmiyor.Bakimlarini yeni yapildi motora motor silk depoya carbon clean temizleyici katildi.ama yok kisa mesafelerde 10 lt rahat goruyorum.hava debimetresini söktum kontak spreyiyle temizledim biraz alt devirler canlandi ama yakit ayni.2 ayri ustaya gosterdim cihaz ariza okumuyor.servise git guncelleme varmi bi bak dediler 2013 1.ayinda guncelleme yapilmis.suan yok dediler.ne yapmam gerekli basina gelen varmi araci alali bir ay oldu 2000 km ortalamam 9 lt

cok kısaysa bide kullanım seklınıze gore yakabilr

Geri
Üst Alt