Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi stop etme sorunu!!!

mtahakorkmaz

Kayıtlı Üye
arkadaşlar dün boğaz köprüsüne doğru giderken araç birden stop etti gaz yemedi kontağı kapatıp açtığımda kendine geldi araç taksime girdim yine aynı şey yaptı ve sonra eve dönerken pendiğe gittim yemek yemek için ve çevre yolunda araba komple gitti kızdırma ışığı ve motor ışığı yandı sağa çektim 5kere falan kontak açtım çalışmadı biraz bekledikden sonra çalıştı araç normalde bugün sabah erzurum için yola çıkacaktım ama geç uyandım çıkamadım yani bu sorun neden olabilir yola çıkmayada korkuyorum açıkcası

dediğim gibi eğer krank sensörü arızasıysa yola çıkmamanı tavsiye ederim. yoksa sinir krizleri geçirebilirsin.

Kizdirma isiginin yanmasi muhtemel olarak sensorlerden birinin arizasi veya motordaki elektrik aksaminda olusan bir ariza olabilir muhtemelen cunku bende hep oyle oluyodu. Yola cikmadan servise gostermekte fayda var cunku arac yolda kendini korumaya yani pimp mode a gecebilir buda 3.000 deviri gecememek ve aracin gaz yememesi manasina geliyo ki yolda cok sorunlu anlar yasatabilir..

arabayı servise sokmadan cıkma sen yola

arabayı servise götürücem fakat hangi servise veya kime götüreceğim hakkında bi fikrim yok nereye götürmeliyim?

anadolu yakasındasın anladığım kadarı ile glebilirsen eyaya gel gelemezsen kartal da e-5 de doğuş olması lazım..

Geri
Üst Alt