Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI DSG + Copa Plus

bende doğuştan yaklaşık 1 ay önce 17 inç beyaz tdi copa plus satın aldım, açıkçası aracımdan oldukça memnunum, 225/45 ölçüsünde olan 17 inç lastiğin 16 inç olana kıyasla yolu ne kadar iyi tuttuğunu söylememe gerek yok sanırım, fakat ben sunrooflu bulamamıştım, tabi siz şayet bulabilirseniz muhteşem olur

Evet eski kasa leon efsane oldu ve genel kanı olarak yeni kasadan çok beğeniliyor. Gerçi hoş benim şahsi fikrim yeni kasanın daha güzel olduğu ama konumuz bu değil :)

Gelelim eski kasanın alınmasına, eski kasa nerdeyse sarı taksi kadar yaygınlaştı, her yer beyaz leon, oto kiralama şirketlerinde kaynıyor... bu da yakında önüne gelenin, apachinin, sokak arası modifiyecisinin eline düşeceği anlamına geliyor malesef...

Yani 53.500 verdiğiniz aracı yakında değer kaybedeceğini söylemek çok uzak bir tahmin olmasa gerek.. Yeni kasa Golf ise hem size golf kalitesini yaşatır hem de henüz ele ayağa düşecek bir model değil, keyfini sürersiniz.. Karar sizin...:eek:key:

kimse yanlış anlamasın ama genel olarak leon'lar malesef apaçilerin çok dikkatini çekiyor, hatta apaçi sahipleri de yok değil :) ama bu demek değildir ki aracın fiyatı bu yüzden düşecek, aksine talep gören ürün her zaman fiyatını daha çok koruyacaktır..

özellikle yeni kasa araçlarda da aynı dizel motor ve dsg şanzımanın kullanılması bence araçlarımızın fiyatının da çok fazla düşmesine sebep vermeyecektir. Örnek vermek gerekirse 2013 golf 7'de de ve a3'te de aynı motor ve şanzıman kullanılmakta, zaten VW grubunun genel prensipleri de hep bu yönde olmuştur..

Ayrıca şu an bizim donanımda bir golf almaya kalktığınızda 70 tl gibi rakamlar vermek durumunda kalıyorsunuz, araç yeni kasa olmasına rağmen onların bile belirli yüzdede fiyat kaybı yaşayacağı göz önüne alınırsa bizim araçlarımızın daha düşük yüzdede fiyat kaybı yaşayacağı kesindir..

Benim de aklıma Yeni kasa takılıyordu lakin Yeni kasanın istediğim dolulukda ve motor şanzıman seçenekli olanının 60bindan aşağı olmayacağını düşünüyorum keza golf de öyle. Sırf ikinci elde 3-5 lira daha değerli olur diye sürüş konforumdan ödün vermeyi düşünemiyorum özellikle aracı 3 seneden fazla süreceğimi düşünürsem 3 sene sonrası için bugunden hesap kitap yapmak bana pek cazip gelmiyor. Araçdan keyif alır problemsiz olarak sürersem ikinci elide değer kaybı beklentilerin üstünde de olursa satmam evin ikinci aracı olarak eşim tarafından kullanılır. Yakıt ekonomisi ve sürüş zevkiyle kasa değişimini pek dikkate almayacağımı düşünüyorum.
Annem güzel bir hikaye anlatırdı bu tip durumlar için Deve 1 akçe deve bin akçe diyerek. Benim ölçülerime uymadıkdan sonra yeni kasa havada seyahat etse bile benim açımdan pek mühim değil şuan da :)

bende doğuştan yaklaşık 1 ay önce 17 inç beyaz tdi copa plus satın aldım, açıkçası aracımdan oldukça memnunum, 225/45 ölçüsünde olan 17 inç lastiğin 16 inç olana kıyasla yolu ne kadar iyi tuttuğunu söylememe gerek yok sanırım, fakat ben sunrooflu bulamamıştım, tabi siz şayet bulabilirseniz muhteşem olur

Ne yazık ki bayide 17' ve Sunroof lu modeli yokdu. Sunroof pekde istemiyordum açıkcası. Cam tavan olsa düşünebilirdim ama :)

Ne yazık ki bayide 17' ve Sunroof lu modeli yokdu. Sunroof pekde istemiyordum açıkcası. Cam tavan olsa düşünebilirdim ama :)

Dediğiniz gibi sunroof camı malesef bu araçlarda oldukça küçük ve sunroof'un başlangıç noktasının geride olması sebebiyle araç içinde çok büyük bir ferahlık hissi katmıyor, komple cam tavan olsa bende kesinlikle cam tavansız modeline bakmazdım, bu arada seat aygüv ile de bir görüşün isterseniz, onlarda fiyat konusunda baya yardımcı olmaya çalışıyorlar..

Benim doğuştan alma sebebim ise bugüne kadar onlardan 4. arabamı almamdı ve ayak alışkanlığı diyebiliriz :)

Yoğunluk nedeniyle buraya yazamadım. Aracı aldim. Plaka beklentisi nedeniyle biraz uzadı işlerim :)
büyük ihtimalle yarın aracı teslim alırız.
İlk Seatım , ilk dsg ve sıfır aracim. Dikkat etmemizi gerektiren veya ögrenmemizi gerektirecek özellikleri mevcut mu? Yada konuyla alaklı forumda açılmış bir başlık mevcutmu?

öncelikle aracınız hayırlı olsun, aklıma gelen ilk şey yaklaşık 2500km boyunca aracı olabildiğince zorlamamanız (ben zorladım ve bişey de olmadı açıkçası ama yine de bu şekilde sürmenizi tavsiye ediyorlar :) )

bunun haricinde geri vitese attığınızda arka park sensöründen "dit" sesi gelmedikçe gaza basmamanız, dsg şanzımana zarar vermemeniz için iyi bir önlemdir, şahsen ben arabayı aldıktan sonra şanzımandan gelen garip sesler hakkında servisle görüşmüştüm (hatta bu durum hakkında bir konu da açmıştım) ve bu şekilde bir tavsiye almıştım..

Bunun haricinde aklıma gelen başka birşey yok, en azından şu anlık :)

öncelikle aracınız hayırlı olsun, aklıma gelen ilk şey yaklaşık 2500km boyunca aracı olabildiğince zorlamamanız (ben zorladım ve bişey de olmadı açıkçası ama yine de bu şekilde sürmenizi tavsiye ediyorlar :) )

bunun haricinde geri vitese attığınızda arka park sensöründen "dit" sesi gelmedikçe gaza basmamanız, dsg şanzımana zarar vermemeniz için iyi bir önlemdir, şahsen ben arabayı aldıktan sonra şanzımandan gelen garip sesler hakkında servisle görüşmüştüm (hatta bu durum hakkında bir konu da açmıştım) ve bu şekilde bir tavsiye almıştım..

Bunun haricinde aklıma gelen başka birşey yok, en azından şu anlık :)
Çok teşekkürler. Aracı alalı 4 gün oldu ama fırsat bulup da süremedim ki ağız tadıyla . İş nedeniyle şehir dışındaydım hepi topu 100 km yol yaptım. Dönünce bakıcaz bakalım :)
aracı zaten genelde pek zorlamama, geri vitrs konusuna da hic dikkat etmemişdim ederim

Geri
Üst Alt