Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi dsg alma evresi forum yardımı

digesta

Kayıtlı Üye
evet arkadaşlar leon tdi dsg almayı planlıyorum 2.el almayı düşünüyorum 2012 model az kmli. copa plus sıfır alacaktım fakat şuanki aracımı doğuş oto öldüm fiyatına almak istediğinden alamadım o yüzden aracımı satıp 2.el temiz almaya karar verdim.

az çok leon hakkında bilgim mevcut fakat beni tek tedirgin eden DSG şanzıman.. daha önce dsg li vw kullandım çok hoşuma gitmişti fakat internetten okuduğum arıza duyumları beni tedirgin ediyor. Kullanan arkadaşların bu konuda yorumlarını almak istiyorum.

olumlu olmsuz yönleri nelerdir..

teşekkürler..

Ben hiç dsg kullanmadım ama debriyaja basıp vites atmak benim daha çok hoşuma gittiği için manuel tercih ettim. Ayrıca 0 fiyatlara yakınsa vereceğiniz miktar bence 2. el almayın. Dsg arızası da maliyetli bir olay bildiğim kadarıyla. Şimdiden hayırlı olsun.

Ben hiç dsg kullanmadım ama debriyaja basıp vites atmak benim daha çok hoşuma gittiği için manuel tercih ettim. Ayrıca 0 fiyatlara yakınsa vereceğiniz miktar bence 2. el almayın. Dsg arızası da maliyetli bir olay bildiğim kadarıyla. Şimdiden hayırlı olsun.

+ 1

dsg gerçekten büyük nimet arıza oranına gelirsek ilk çıktığı yıl değilde daha sonraki yılları araştırırsan mesela dgs 2011 ikinci yarısında çıkanlar ve daha sonralarında sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum

Bence sıfır fiyatları ile kıyaslayın hatta şu anda yeni kasayla kıyaslayın derim. Ikinci elde dsg problem olmuş olabilir. Tamamen şans işi ama yinede temkinli olmak lazım. Inanın dsg için ne kadar fark vereceksiniz bilmem ama benim düşüncem doğuştan dsgli araç almam. O kadar para vermem şahsen...

Temmuz 2012'den beri kullanıyorum , ilk otomatik vitesli arabam , almadan önce benim de şüphelerim vardı ama bu kadar keyifli olacağını bilseydim daha önce düşünürdüm almayı..
Dizelin tork kuvvetini ile gücünü ve DSG şanzımanın seri halde hızlanmasını hissetmek çok keyifli.. Bence kafanızda soru işareti olmasın..
Maşaallah diyelim de nazar değmesin.. :eek::seat

Şans birazda öyle her dsg li sıkıntı yaşamıyor Artı ben biraz da abartıldığını düşünüyorum...
Zira DSG li bi dolu araç vardır şu anda forumda bu güne kadar 2 elin parmağını geçmez sıkıntı yaşayan.. üstelik her otomatik vites te bu problemler olur kaldı ki DSG en conforlu olanıdır :eek:key:

valla arkadaşlar düz vites bi noktadan sonra insana eziyet gibi geliyor . o yüzden otomatik düşündüm bide dsg daha önce kullandım çok hoşuma gitti.
çok araca baktım dizel otomatik fazla seçenek yok.
citroen yeni c4 ve i30 seçenekler arasındaydı hepsini test ettim ama bir dsg kadar ii gelmedi şanzımanları bana

aracınıza yazılım vs yaptırmayacaksanız DSG alabilirsiniz. Garanti kapsamındaysa güncel kavramalarla değiştirebilirsiniz. Ancak DSG rahatlığı yanında DSG kavrama biterse 2500TL, mekatronik garanti dışı arızalanırsa 3500TL, manuel baskı balatanız biterse işçilik dahil 500-800TL arası. Tercih sizin..

DSG 2.elde de daha çok tercih edilen oluyor. Bu da bi gerçek özellikle istanbulda artık kimse manuel almak istemiyor :)

Geri
Üst Alt