Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI DSG 38.000 km de yakıt tüketimi

mec

Kayıtlı Üye
Mrb arkadaşlar; yaklaşık 19 ay önce aldığım 2012 model Leon 1.6 TDI DSG aracımın şimdiye kadarki yakıt miktarını hesapladım. Lastik 225 /45/ R17 bu arada

KM: 38.000 km

Ş. dışı : tahmini 14-15 bin km

Ş. İçi : yaklaşık 23-24 bin km

Alınan toplam yakıt : 10. 590 TL

İlk alınan yakıt ; 3.85 TL Son alınan : 4.76 TL ( bu arada 1.5 senedeki artış yaklaşık 1 TL yani yaklaşık % 20-25 artış olmuş )

Ortalaması :4. 4 TL

Ortalama yakıt tüketimi : 6.3 L / 100 km

Km de 0. 27 TL yakıt tüketimi yapmışım..

yorumlar sizde..
Şehir istanbul bu arada. uzun yol miktarı yaklaşık hesapladım daha az da olabilir. Ve uzun yollarda ortalama hız : 120 -130 km

ben manuel şanzuman 1.6 tdı leon la 23.000 km de şehir içi 6.2 geziyorum demek senin araç otomatik senden öğreneceğimiz çok şey var:)))))

Bence değerler çok güzel birde dsg olmasına rağmen iyi surusler dilerim

ben manuel şanzuman 1.6 tdı leon la 23.000 km de şehir içi 6.2 geziyorum demek senin araç otomatik senden öğreneceğimiz çok şey var:)))))
iyi rakam seninki.. benim hiç o kadar olmadı ama genelde kısa mesafeli sürüşler oluyor şehir içinde ..

iyi rakam seninki.. benim hiç o kadar olmadı ama genelde kısa mesafeli sürüşler oluyor şehir içinde ..

bir depo mazotu 250 tl ye dolduruyorum Shell v power nitro.şehir içi 950 km yi görüyorum ocak ayı ve şubat ayı hava sıcaklığı malum lastikler 31 psi kışlık lastik nokıan +210 km lik. gittiğim yerler sabah Bayrampaşa / Kartaltepe -metris İstanbul içi maslak Sarıyer sonra 4-5 kere Silivri tam şehir içi bu şekilde sabit en baba 6.2 hatta silivriye giderken sabit 5.7 yi gördüm ortalama sürat 110 -120 çok nadir ara ara 180 km hız bu anlattıklarım yalansa kuran çarpsin

silivri gibi yerleri şehir içi symıyorum yoksa 100 km ortalama hız ile bende de 5.5 - 6 civarı oluyor.. tabi araç çok yüklüde değilse..

silivri gibi yerleri şehir içi symıyorum yoksa 100 km ortalama hız ile bende de 5.5 - 6 civarı oluyor.. tabi araç çok yüklüde değilse..
Silivriyi şehiriçi saymıyorsun ama akşam 6 da otogar Mahmutbey gişelerde trafik var gişeler den geçince avcılara kadar sığ bir trafik orası bitiriyor beni zaten saban iş yerim 5 km akşam da 5 km dönüş motor ısınmadan stop ediliyor .bide ben fren neredeyse hiç kullanmıyorum devir saatini hoplatmadan komprasyonda geziyorum 5-4-3 gibi yavaşlıyorum sonra ani kalkış yapmıyorum ani fren yok gazı okşuyorum 26 kuruş yakarım var

Silivriyi şehiriçi saymıyorsun ama akşam 6 da otogar Mahmutbey gişelerde trafik var gişeler den geçince avcılara kadar sığ bir trafik orası bitiriyor beni zaten saban iş yerim 5 km akşam da 5 km dönüş motor ısınmadan stop ediliyor .bide ben fren neredeyse hiç kullanmıyorum devir saatini hoplatmadan komprasyonda geziyorum 5-4-3 gibi yavaşlıyorum sonra ani kalkış yapmıyorum ani fren yok gazı okşuyorum 26 kuruş yakarım var

olabliyordur bişey demem polemik yapmak istemem.. sadece bi çıkarımda bulundum. bide yol bilgisayarında 1 ile gösterilen kısa süreli kullanıma baktınız mı mesela sabah 5-6 km lik mesafede sıkışık trafikte kaç oluyor. 8-10 lt gibi oluyor bende..

olabliyordur bişey demem polemik yapmak istemem.. sadece bi çıkarımda bulundum. bide yol bilgisayarında 1 ile gösterilen kısa süreli kullanıma baktınız mı mesela sabah 5-6 km lik mesafede sıkışık trafikte kaç oluyor. 8-10 lt gibi oluyor bende..
dikkat etmedim bu aralar aslan parçasını satasım var marka deştirebilirim:)

Geri
Üst Alt