Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI da egsoz ışığı

ilker_ismail

Kayıtlı Üye
bu akşm normal hızla giderken devir saatnn orda egsoz ışığı yndı bu ışık audideki gibi egsozun dolnasından dolayımı yanar yoksa başka sebep leri varmıdır yüksek hızla kullanınca geçer mi yoksa servise başvurmam gerekirmi araç daha 18.000 km de

kalitesiz yakıttan da yakablir kat ın bitmesi ile de yakabilir ama katın bitmeside kalitesiz yakıtla alakalı bir mevzu zaten her kapı kalitesiz yakıt ve hatalı bakıma çıkar :)

ii de shell den başka bi yerden yakıt almam bakımda 15.000 den önce yaptırdım bu konularda olablceği kadar titizmdr bide sabhları soğuk havalarda marş basdıkdan sonra 3-5 dk bklerm bu rölentide 1000 devirdee çalışıyo motor ısındıkca devr düşüyo normal olanı bu fakat 3 sabahdr motor devir düşerken ciddi anlamda titrme yaşanıyo ve bu devir saatinn yükselm alçalmasıyla kısa bi süre devvam edyo bi alakası varmdr

yakıtı shell den alman en iyi yakıt aldığın anlamına gelmiyr. hatta gtl falan alıyorsan 1.6 tdi da en çok sorun çıkartan yakıtta o zaten :) hatalı bakımdan kastımda şudur gereğinden fazla yağ konusa o yağı atar motor o yağda kat a gider ve katı bozar.

sen genede servise git bilgisayara bağlasınlar

eet gtl bi süre kullandım ama ilk aldığım zmn sonra breaktım uzun bi zmndır v pover kullanıyorum yağ konusunu bilmiyorum neyse artık dedğin gibi servise gidicez artık çok sağolsın :D:D

aynen bende ılk defa duydum bu arızayı

emisyon lambası ise..katalizör sıkıntısı, olması gerekenden düşük ya da alçak turbo basıncı ya da yetersiz yakıt akışlarında yanar..TDI'da da aynı şartlar altında yanıyodur sanırsam..

Geri
Üst Alt