Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi aracimda çok yüksek yakit tuketimi var lutfen yardim edin

Arac manuel kavramada zerre sikinti yok fark ederim.soforlugum iyidir.1.5 dci 1.3 multijetler ayni kullanim sartlarinda ayni mesafe ve ayni 2 bin 3bin devir araliginda vites degistiririm sabahlari aracin isinmasini beklerim.ama sonuc ayni bugun ankara sehir ici 60 km yol yaptim 9 litre ortalama ile.yyazilinu serviste yeniden yukletsem olurmu.birde bu aracin enjektör kalibrasyonu falan varmiki

mehmet ali kardeş bence 3000 devirlerde vites değişme düşük devirde 2000 deviri geçirtmeden vites değiş! bu araçlar 1700-1900 devir arası ekonomik olur 3000 devir o araç için çok fazla bide öyle 1800 devirlerde dene aracını ve hep yüksek viteste cansız kullanmayı dene bence....

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Mehmet Ali kardeşim sen ostim stadının sol çaprazında elektronikçiler çarşısı var onun hemen arka sokağında MASS otomotiv var Ali usta yetkili servis hizmeti verir ustalığı on numaradır oraya gidip bi baktırmanı öneririm.

Mass degilde aydoganlarda yahya usta bakti.bisey yok dedi.serviste cihaza bagladi birsey yok dedi.birde mass ugrayayim bakayim

Eğer aracında mekanik problemi varsa Ali usta çözer senin aydoğanlar benim aracın yağını 10****40 deyip durdu Ali usta ısrarla 5****30 tam sentetik dedi ve gerçekten öyle olduğunu öğrenip 5****30 koydurdum yağı yetkili servislere çok güvenmiyorum

Arac manuel kavramada zerre sikinti yok fark ederim.soforlugum iyidir.1.5 dci 1.3 multijetler ayni kullanim sartlarinda ayni mesafe ve ayni 2 bin 3bin devir araliginda vites degistiririm sabahlari aracin isinmasini beklerim.ama sonuc ayni bugun ankara sehir ici 60 km yol yaptim 9 litre ortalama ile.yyazilinu serviste yeniden yukletsem olurmu.birde bu aracin enjektör kalibrasyonu falan varmiki

9 litre ne demek yaa tdi arac icin her gün sabah aksam olmak üzere keciören-bilkent istikameti yapiyorum ankarali olarak gittigim yollardaki trafik yogunlugunu tahmin edebilirsiniz sabahlari 5.5 en baba 6 litre ile bilkentte park ediyorum aracimi aksamlari ise 5-5.5 litre civari ile kiii cokta dikkatli kullanan birisi degilim bazen 4.000 - 4.500 de vites degistirdigimde olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mehmet ali kardeş bence 3000 devirlerde vites değişme düşük devirde 2000 deviri geçirtmeden vites değiş! bu araçlar 1700-1900 devir arası ekonomik olur 3000 devir o araç için çok fazla bide öyle 1800 devirlerde dene aracını ve hep yüksek viteste cansız kullanmayı dene bence....

2000 devirde vites degistirmek arabaya ekonomi yaptirmaz 2000 devirde vites degistiginde o arac bir büyük viteste 1200-1250 gibi devirlere düser ki bu devirlerde hem motor kendini toparlamak icin daha cok yakit tüketir onun disinda bahsettiginiz devirlerde dpf yi cok cabuk doldurursunuz. İdeal vites devri yolun egimine bagli olarak 2500 devirdir cünkü bir büyük vitese gecildiginde devir 1500 civari olacaktir ve turbonun etkin oldugu alana girmis olacaktir arac.

Turbo 1500 den sonra zaten devrede bu araçlarda ekonomi 1900 lü devirlerde olur anca tabiki düz yoldan bahsediyorum yoksa ekonomi hayal ürünü olur dpf dolduğunda 3000 devirle gidersiniz temizlenir ama 2500 devir ekonomik değil enazından ekonomi beklemeyin 2000 üzeri

kardeş görüşelim bi gün sen kulan bi bak benim araca

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

kardeş görüşelim bi gün sen kulan bi bak benim araca

Turbo 1500 den sonra zaten devrede bu araçlarda ekonomi 1900 lü devirlerde olur anca tabiki düz yoldan bahsediyorum yoksa ekonomi hayal ürünü olur dpf dolduğunda 3000 devirle gidersiniz temizlenir ama 2500 devir ekonomik değil enazından ekonomi beklemeyin 2000 üzeri

turbo ile alakalı'dır makinaya baglat arızalı parca çıkar emimin turbo parçalarından biridir.

Geri
Üst Alt