Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi aracimda çok yüksek yakit tuketimi var lutfen yardim edin

maliilhan

Kayıtlı Üye
1.6 tdi cok yakiyor ne yapmaliyim
Arkadaslar 90 bin km deki servis bakimli aracim periodik bakimlari yeni yapilmasina ragmen sehir 8-9 litreden asagi yakit yakmiyor.daha onceki araclarimla ayni yolu 5 5.5 civari gidip geliyordum.bu aracta temizletmem gereken nereler var servise goturdum ariza kodu falan cikmadi bisey yok dediler ama kesinlikle cokk yakiyor arac manuel vites.daha once 1.3 multijetimin map sensorü ile maf sensoru temizlenmistim arac cok az yakmaya baslamisti.1.6 tdi aracimda siyah duman yada gec calisma derdi yok.tek marjda aliyor.sadece sabahlari bazen at kisnemesigibi gaza basinca bi garip ses geliyor.bu ses clio 1.5 dci aracima box takarken jaklari tam oturtamadigimda motordan gelen sesin aynisii.lutfennyardimci olun 9 10 litreden asagi inmiyor.Bakimlarini yeni yapildi motora motor silk depoya carbon clean temizleyici katildi.ama yok kisa mesafelerde 10 lt rahat goruyorum.hava debimetresini söktum kontak spreyiyle temizledim biraz alt devirler canlandi ama yakit ayni.2 ayri ustaya gosterdim cihaz ariza okumuyor.servise git guncelleme varmi bi bak dediler 2013 1.ayinda guncelleme yapilmis.suan yok dediler.ne yapmam gerekli basina gelen varmi araci alali bir ay oldu 2000 km ortalamam 9 lt

dpf ne durumda egr valfi ne durumda yakıt ve hava filtresi orjinalmi kullandığın yakıt Euro 5 mi hava akışmetresi ve durumu v.s v.s v.s

dpf ne durumda egr valfi ne durumda yakıt ve hava filtresi orjinalmi kullandığın yakıt Euro 5 mi hava akışmetresi ve durumu v.s v.s v.s

dpf doluluk oranı yüzde kırk henüz lamba yakma olayı yapmadı.arac 90 bin bakımı yetkili serviste orjinal parçalarıyla yapıldı.yakıt total docodan excellium dizel.egr vanası 50 km de yetkili serviste değişmiş ama neden bilmiyorum aracı 2.el aldım.hava akışmetreyi söktüm kontak spreyiyle temizledim ama çok kirli değildi.

dpf doluluk oranı yüzde kırk henüz lamba yakma olayı yapmadı.arac 90 bin bakımı yetkili serviste orjinal parçalarıyla yapıldı.yakıt total docodan excellium dizel.egr vanası 50 km de yetkili serviste değişmiş ama neden bilmiyorum aracı 2.el aldım.hava akışmetreyi söktüm kontak spreyiyle temizledim ama çok kirli değildi.
aracı satanın bu sorun yüzünden satmış olması muhtemel olabilir servis update yapıyormu mesela 9-10 litre dedinya bi depoyla seni şehir içi kaç km gezdiriyor km de ne yakıyor?

bir depo 50 lt ile sehir içi 500 550 km gidiyor.servise gittim en son 2013 1.ayında güncelleme yapılmış, şuanda güncelleme yok diyor servis.adam bu sebepten satmış olsa neden 90 bin km ilk sahibi olarak binsin ki.bence farkında bile değildi çok yaktığının.çünkü servis kayıtlarında yüksek yakıt şikayetiyle hiç gidilmemiş

bir depo 50 lt ile sehir içi 500 550 km gidiyor.servise gittim en son 2013 1.ayında güncelleme yapılmış, şuanda güncelleme yok diyor servis.adam bu sebepten satmış olsa neden 90 bin km ilk sahibi olarak binsin ki.bence farkında bile değildi çok yaktığının.çünkü servis kayıtlarında yüksek yakıt şikayetiyle hiç gidilmemiş
Sen ankaralısın belli oluyor :) kardeş ben seat yetkili servisine birkaç şikayetle gittim iş emri bile açmadılar sen nediyosun be:) seat wv grup ta ama üvey evlat.bende tdı leon kullanıcısıyım arabam bir depoyla 500 km yapacak yakarım o arabayı doğuş maslak ın önünde senin araçla ilgili ciddi sorunların var çünkü fr gibi yakıt harcıyorsun aracın garantide ise peşini bırakma derim mevzu elektriksel yazılımsal gibi geldi bana geçmiş olsun

araç garantide değil,servisi çok yakıyor dedim, mal mal suratıma baktılar....
cihaza bağladılar arıza kodu yok bişi yok dediler.
götürüp bıraksam salak salak parça değiştirmeye başlayacaklar.2 özel ustaya gittim ellerinde bi cag cihazıbagla hata varmı yok tamam arabada bişey yok.olay bu yani. ankaralı bi arkadaş yok mu buluşsakta bi inceleseler...uzun yolda 6 litre yakıyo denedim ama şehir içi dur kalk da içiyor.birinci vites her kalkışımda yol bilgisayarında 30 ları 40 ları görüyorum

Senin sorun bence yazılımsal

iPhone 4 s 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar 90 bin km deki servis bakimli aracim periodik bakimlari yeni yapilmasina ragmen sehir 8-9 litreden asagi yakit yakmiyor.daha onceki araclarimla ayni yolu 5 5.5 civari gidip geliyordum.bu aracta temizletmem gereken nereler var servise goturdum ariza kodu falan cikmadi bisey yok dediler ama kesinlikle cokk yakiyor arac manuel vites.daha once 1.3 multijetimin map sensorü ile maf sensoru temizlenmistim arac cok az yakmaya baslamisti.1.6 tdi aracimda siyah duman yada gec calisma derdi yok.tek marjda aliyor.sadece sabahlari bazen at kisnemesigibi gaza basinca bi garip ses geliyor.bu ses clio 1.5 dci aracima box takarken jaklari tam oturtamadigimda motordan gelen sesin aynisii.lutfennyardimci olun 9 10 litreden asagi inmiyor.Bakimlarini yeni yapildi motora motor silk depoya carbon clean temizleyici katildi.ama yok kisa mesafelerde 10 lt rahat goruyorum.hava debimetresini söktum kontak spreyiyle temizledim biraz alt devirler canlandi ama yakit ayni.2 ayri ustaya gosterdim cihaz ariza okumuyor.servise git guncelleme varmi bi bak dediler 2013 1.ayinda guncelleme yapilmis.suan yok dediler.ne yapmam gerekli basina gelen varmi araci alali bir ay oldu 2000 km ortalamam 9 lt

Geçmiş olsun kardeşim... bir an önce değiştir bence aracını... küçük motorlu benzinli bir araç al derim... ya da yan servislerde iyi ustaları araştır...

Abi merhaba,

Söylediğin ortalama çok yüksek ve gittiğin yol çok çok düşük. Eğer araban DSG ise kavrama sıkıntısı olabilir. Kavrama sıyırıyor ve bunu farketmemiş olabilirsin. Sürerken devir saatini izlemeni tavsiye ederim.

1.3 multijet ve 1.5 DCI iki tane farklı dizel motor denemişsin. Bunlardaki sürüş alışkanlığın 1.6 TDI için uygun olmayabilir. Sert kullanımda bu motor diğer iki tanesinden çok daha fazla yakar. Hele ki şehir içinde. Motor ısınmadan dur kalka girdiğinde yine ziyadesiyle fazla yakacaktır.

Geri
Üst Alt