Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi Aracım çekişten düştü yardımm

Shell GTL i geçen sene kullanıyordum, 4-5 depo kullandım, araç biraz daha canlı gibi geliyordu ama bariz tüketimi arttırdı. Sonra gerek duymadığım için shell v-power a geçtim, bir sıkıntım yoktu ama kredi kartı kampanyalarından faydalanabilmek için PO' ya geçtim, geçmez olaydım, artık PO'dan almıcam, benzer sorun bir kez daha omuştu PO dan alırken. Aracımdaki sorun çözüldü, yakıttanmış sanırım, en son depoyu Totalden doldurdum tavsiye üzerine, hem yüzde 4 lük indirim var üniversite personellerine ondan faydalanıyorum, şimdilik memnunum bakalım. Ama en son PO da yaşadığım sıkıntı az yakıt almamdan dolayı diye tahmin ediyorum, 20 TL (yani 5,2 lt) yakıt almıştım en son, bu yakıtı aldıktan 10-15 km sonra tıkanma oldu araçta. Ben tecrübe ettim aman siz o kadar az mazot almayın aracınıza, çok moral bozuyor bir an için:eek:

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Shell GTL i geçen sene kullanıyordum, 4-5 depo kullandım, araç biraz daha canlı gibi geliyordu ama bariz tüketimi arttırdı. Sonra gerek duymadığım için shell v-power a geçtim, bir sıkıntım yoktu ama kredi kartı kampanyalarından faydalanabilmek için PO' ya geçtim, geçmez olaydım, artık PO'dan almıcam, benzer sorun bir kez daha omuştu PO dan alırken. Aracımdaki sorun çözüldü, yakıttanmış sanırım, en son depoyu Totalden doldurdum tavsiye üzerine, hem yüzde 4 lük indirim var üniversite personellerine ondan faydalanıyorum, şimdilik memnunum bakalım. Ama en son PO da yaşadığım sıkıntı az yakıt almamdan dolayı diye tahmin ediyorum, 20 TL (yani 5,2 lt) yakıt almıştım en son, bu yakıtı aldıktan 10-15 km sonra tıkanma oldu araçta. Ben tecrübe ettim aman siz o kadar az mazot almayın aracınıza, çok moral bozuyor bir an için:eek:

mümkün oldugunca ışıgın yanmasını beklemeden almak lazım ben eski leonumu öyle kullanıyodum arıza verdi nedenide oydu 2 sensörüm bozuldu 700tl bayılmıştım parçalara gerçi servis kötü benzinden oldu diyoda bence depoyu sonuna kadar bitirmem yol bilgisayarı oo gösterene kadar giderdim hele bunlar TDI aman diyelim :) nasılsa alıncak bu mazot beklemek gereksiz 100km kala alıyorum =p

Böyle bir olay benimde başıma geldi aracaı 38000 km de çekişten düştü sanki turbo yokmuş gibi gaz yemedi servisi aradım turbo arızası dediler benimde araç 2011 dsg tdı cr çekici ile getirin dendi ve çekici ile götürdük egzos EGR valfi arızalanmış değişim oldu düzeldi benimde tecrübe ile sabittir PO dan mazot alımlarında en fazla 4. depoda kısa mesafe yol gittiğim için DPF ışığı yanıyordu ve temizlik için bir süre yol yapmam gerekiyordu şimdi mazotu shel den almaya başladım denemedeyim bakalım...

Böyle bir olay benimde başıma geldi aracaı 38000 km de çekişten düştü sanki turbo yokmuş gibi gaz yemedi servisi aradım turbo arızası dediler benimde araç 2011 dsg tdı cr çekici ile getirin dendi ve çekici ile götürdük egzos EGR valfi arızalanmış değişim oldu düzeldi benimde tecrübe ile sabittir PO dan mazot alımlarında en fazla 4. depoda kısa mesafe yol gittiğim için DPF ışığı yanıyordu ve temizlik için bir süre yol yapmam gerekiyordu şimdi mazotu shel den almaya başladım denemedeyim bakalım...
Shell ve petrol ofisi arasında çok fazla fark olur mu bilmiyorum ama kısa mesafe kullanımlarında dpf temizliği sık oluyor bu araçta, yakıtı nereden alırsam alayım başıma geldi.

Herkese Merhabalar,
Bugün aracimla giderken düşük devirlerde bir titreme hissettim, sonra aracın cekişinde de bir problem var gibi geldi. Şöyle ki vites degistirme devirlerim genelde aynıdır, 2500 devirde vites yükseltirim, devir 1500 lere düşer ve gayette rahat çeker. Ama bugün çekmediğini gördüm ve biraz motoru zorladim. Ve ne göreyim 1.6 tdi araç neredeyse 1.4 turbosuz bir araçtan bile daha kötü hızlanıyor. Yaşadığım şehirde yetkili seat servis olmadığı için tanıdığım bir ustaya gösterdim. Araçta kesin bir problem var dedi, önce yakıttan olabilir dedi, sonra aracı kaldırıp altından bakınca turbo devreye tam girmiyor, turbo hortumu delik gibi dedi ama garantiden dolayı müdahale etmedi.
Buna benzer birşey yaşayan varmı, ne yapmamı onerirsiniz? En yakın servis 120 km uzakta, aracı bu halde götürmek te istemiyorum açıkçası, arasam servise cektirirler mi?
merhaba konuyla alakalı değil ama siz şubat mart aylarında aracı satılığa çıkardınız mı?

Geri
Üst Alt