Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdı performans

ilker_ismail

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 1.5 yıldır 1.6 tdı leon kullanıcısıyım ve artık aracımdan performans olarak hiç mutlu değilim ve artık aracıma performans açısından bişeyler yapmak istiyorum ve dizel motor hakkında ne yaparsam nasıl performans alırım çok bi fikrim yok size sormak istediğim bu motoru daha performanslı duruma nasıl getirebilirim sıralamalarıyla yardımcı olursanız sevinirim ilginize şimdiden teşekkür ederim

Tabi artk o arabaya o motor az glir:) kanka gecen ozgur dediki artik beni hic gecemiceksin :) bi sor istersem performans icin bsy mi yapmis

hocam ortalama ne kadar yakıyorsun ? aracın kaç bin km de ? ben ilk 15.000 bakımını yaptım dsg 6,5-7.00 lt nin altına inmiyor :s

Bende ilk bakımını yaptım 2 gün önce. Genelde 5 litre yakıorum.Gaz fren olayından kaçının ..

bi süre sonra performans yeterli gelmiyo gerçektende
bende şu ara yazılım yaptırmayı düşünüyorum.
eğer sende yazılım düşünyosan
dizel motorda yazılım sonrası az biraz siyah dumana razı olman lazım

bi süre sonra performans yeterli gelmiyo gerçektende
bende şu ara yazılım yaptırmayı düşünüyorum.
eğer sende yazılım düşünyosan
dizel motorda yazılım sonrası az biraz siyah dumana razı olman lazım

ne kadar guc alınmak ıstenırse o kadar basınc acılır ve daha fazla mazot acılır yazılımla.Dızel arabada motorun guvenlıgı adına motor fakıre kalmasın dıye mazot olması gerekenden daha fazla acılır motorun sıkıstırması fazla oldugu ıcın.bu sebeple duman atar araba.Ne kadar duman o kadar guc demektır aslında.Safe yazılımlarda duman daha az olmasına karsın bg de ona nazaran bıraz daha dusuk cıkar.Benzınlı gıbı arabayı fakır yurutmek dızel arabada cok daha fazla rısk almak oldugu ıcın zengın kullanım bakiidir:)

hocam ortalama ne kadar yakıyorsun ? aracın kaç bin km de ? ben ilk 15.000 bakımını yaptım dsg 6,5-7.00 lt nin altına inmiyor :s

Bende ilk bakımını yaptım 2 gün önce. Genelde 5 litre yakıorum.Gaz fren olayından kaçının ..

bnm jantlar 18 olduğu için 6.5 7.5 arası yakıyo duruma ve kullanışa göre değişiyo dahada düşürdüğüm oldu tabiki şuanda aracım 34.000 km de

Yazılım düzgün yapıldığı sürece duman olmaz.

aslında duman yapması bnm için problem deil bildiğim kadaryla kara duman atmasınında bi zararı yok bnm merak ettiklerim bu motor üzerinde ne kadar oynaya bilirim neler yapabilirim

suan ıcın cok bır seyh yapamazsın,cunku bu motorun yazılımını suan sadece abt yapıyor kı o da sacmasapan bır fıyata.Custom b cai yapabılırsın.Egsoz suan ıcın yaparsan alt devırlerın cansız gelebılır cunku stock basıncla cok b yol kat edılemez performans adına

Geri
Üst Alt