1.6 Tdı Downpipe | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

1.6 Tdı Downpipe

kfy

Administrator
Aracıma downpipe yaptırmayı düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan sorular var.Garantiden çıkarmı ne kadar güc katar olumlu ve olumsuz yönleri hakkında yardımlarınızı bekliyorum..

WeLeT

Kayıtlı Üye
Arabaya yapılan herşey garanti dışı kalır..Benim servisim arabada amerikan park var diye elektronik aksamı garanti dışı bırakmış bi arabada..Ama garantide bence öyle aman aman bişey yok..Gönül rahatlığıyla yaptır zevkini çıkar..Tabi birazda servisle arandaki ilişkiye bakıyo bu olaylar..

kurtbil

Kayıtlı Üye
Dp yapacak olursan mantıken kat ı da sökmen gerekiyor.Eğer yanıltıcı düzgün yapılmazsa arıza ışığı yakar araban sürekli.Stock arabada sadece db değişimi açıkcası çok da fayda göstermez.Yazılım da yapılmadığı için şuan 1.6 tdi lara bence çok da gerekli değil.

kfy

Administrator
Dp yapacak olursan mantıken kat ı da sökmen gerekiyor.Eğer yanıltıcı düzgün yapılmazsa arıza ışığı yakar araban sürekli.Stock arabada sadece db değişimi açıkcası çok da fayda göstermez.Yazılım da yapılmadığı için şuan 1.6 tdi lara bence çok da gerekli değil.
Performans ve ses bakımından değişiklik oluyormu ?

kurtbil

Kayıtlı Üye
Ben kullanıcısı değilim o yüzden net olur olmaz demem yanlış olur ama çok kafa yormaya gerek yok buna cevap vermek için.Sadece dp değişimi ile öyle 5-10bg falan almayı düşünmek hayal olur.Ayrıca alt devirleri küçük bir turboya sahip olduğu için biraz öldürebilir.Ses stock egzoz siteminde değişime uğramaz dp değişimi ile.

xcoderx

Kayıtlı Üye
Anlaşılırsa garantiden çıkar. Yazılım yapılacaksa tavsiye edilir (dpf iptali ile) , onun dışında gerek yok.

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
Benim aracımda yazılım da DP de var. Serviste muhabbetini bile etmediler "Sen buna böyle böyle yapmışsın." diye. Hatta DP karter korumaya sürtüyordu tümseklerde. Saolsun servisteki usta düzeltti korumayı. Tabi servisten servise değişebilir.

DPF iptali ile DP yapacak olursanız yanıltıcı kullanmayın; yazılım ile söndürün. Tabi yazılım şimdilik yok.:)

Üst Alt