Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 stylance 2006 model 54 binde LPG taktıracağım yardım

Aykan

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar, 1 hafta önce 1.6 stylance 2006 model araba aldım, ve ilk kez tüp taktıraçagım forumda gezdim ve okudum, hepsini en iyisi bu araç için sanırım , atiker olarak görüyorum, ilk kez tüplü araça bineceğim daha öncesinde 1,6 dizel ford arabam vardı, arasında çok fark yaşarmıyım,

1, araça tüp taktiracagım için ruhsat ve sızdırmazlık, olaylarınada girecegim bunların maliyeti nekadar olur. ve ne kadar zamanda yaptırabilirim,
1 günde bu işlerin hepsini halledebilirmiyim,
2, zenon farlardan muayneden geçmiyormuş sanırım, takmadan yaptırıyım mı size? ve hangi marka zenon daha iyi gider bu araca acaba ?
sizden yardım istiyorum,
selamlar
aykan

2006 model ve 54bin menzil, günde 24 km'ye tekabil ediyor. Eğer kapalı garajda da tutulduysa bu araba kupon olmuş çok keyifli. Aracın hayırlı olsun. LPG'de hiç tecrübem yok ve işim gereği malesef olamıyor. Ama bugün taktıracağım desem herhalde en pahalısı en sağlamı neyse onu tercih ederim, tamam bu dünyadan bir beklentim yok ama cayır cayır yanmak da istemiyorum.

Bende taktırmak isteyen birisi olarak çok araştırdım ama ben sana atiker değilde Lovato,BRC veya landirenzo öneririm bende bu üçünden birisini taktırıcam.. Usta önemli faktör ayrıca belirtmek isterim..

kardesim lovato lpg taktır bende memnun degilim diyen duymadım ben zenon farlarda hafif kusurlu olarak geciyor cokta sorun yapmıyolar gecen ben yaptırdım muayene hafifi kusurlu gecti oda sadece far bir gunde yetişmez sanmıyorum cünkü lpg baglanması baya uzun suruyor eger titiz bi işcilik yapan ustaysa

2006 model ve 54bin menzil, günde 24 km'ye tekabil ediyor. Eğer kapalı garajda da tutulduysa bu araba kupon olmuş çok keyifli. Aracın hayırlı olsun. LPG'de hiç tecrübem yok ve işim gereği malesef olamıyor. Ama bugün taktıracağım desem herhalde en pahalısı en sağlamı neyse onu tercih ederim, tamam bu dünyadan bir beklentim yok ama cayır cayır yanmak da istemiyorum.

Çok saol, araba garaj arabası , sadece tampon boyası var birisi arkadan vurmuş, ama kafamdaki soruların cevabını 1haftaya bulurum artık, hangisinden karar kılacağım

Bende taktırmak isteyen birisi olarak çok araştırdım ama ben sana atiker değilde Lovato,BRC veya landirenzo öneririm bende bu üçünden birisini taktırıcam.. Usta önemli faktör ayrıca belirtmek isterim..

yani kardeş senin post'undada okudum ama atikerdede yada digerlerindede sorun yaşıyan yok, en önemlisi ben en iyi ustayı bulmak, ustayı şimdiden araştırıyım,
bide ne kadar tank koyamam gerek istetmeyemi koysam yoksa kolduk arkasınamı ?

yukarda bahsedilen ve daha fazla lpg markasını bizzat ben tecrübe ettim kendi araçlarımda minimum 2-3 ay kullandım ve hepsiylede miniumda 6.000-7.000 km yol yaptım hiç birirnin diğerinden farkını göremedim tüketimde hiç fark etmiyor desem yeridir. ama şu bir gerçekki montajındaki işcilik lpg kitinden daha önemli,
ruhsata işletme masrafın ise 350 tl ile 400 tl arasında bir masrafın olacaktır.
xenonlar ise kazım arkadaşımızın bahsettiği gibi hafif kusur olarak geçiyor. en azından bundan 15 gün öncesine kadar durum böyleydi.

faruk abi, geçen hafta bir iş adamı 2012 model audi a7 ile kaza yapıp yanarak öldü, ufak bir google araştırmasıyla görebilirsiniz bütün gazetelerde vardı.
ben 2 yıla yakındır 30000 km atiker ile yol yaptım, hiçbir sıkıntı problem yaşamadım, ruhsata işletmek tek yaprak değişirse 300 350 tl falan tutar heralde,
ama gerçekten onemli olan marka değil kesinlikle işçilik,

tüp takmak istiyorsun..
o zaman hesap yapmak lazım..
bu aracı kaç sene kullanacaksın
bu araçla günde ve yılda kaç km yol yapıyorsun..
benzinle bu yolu yaparsan yılda ne tutar
lpg ile yaprsan ne tutar..
lpg markalarının fiyatlarını alacaksın kullanacağın yıla ve km ye göre hangisinin parsını çıkarıyorsun ona bakacaksın matematiksel hesabı bu..
bir de psikolojik tarafı var..aracım 23-24 kuruş yakıyor demek var aracım 40 kuruş yakıyor demek var..
bunun dışında lpg varsa daha çok gezebilirsin-benzinli yakıyor diye gezmeyebilirsin.
marka olarak tabiki herkesin bildiği prins var
diğer markalarda aşağı doğru sıralanıyor iyi bir usta çok önemli..
şimdi adını hatılamıyorum yanihangi marka olduğunu bildiğim t harfi ile başlıyordu bu bundan 1i5 sene falan önceydi atiker ustası o markadan bahsetmişti..
yakıtı üstten değil..doğrudan içeri veriyormuş enjektörleri..
yani sütten püskürmek yerine yanma odasına doğru..buda iyiy yanma sağlıyormuş gene italyan markasıydı..
tabi buna iyi işçilik lazım...verim açışından daha iyiymiş

Evet taktıracagım;
günde 100 km ortalama yaparım diye dusunuyorum, bu aldım sadece kullanmak için satmak için değil, ben bir kaç marka arasında kaldım, src,i bizim üst komsu hondo civic yaptırdu memlun değil sonra z. ile başlıyan bir markla yaptırdı, suan adını hatırlamıyorum , akşam soracağım tekrardan ben kadıköyde otuyorum tahmimimce bostancı sanayi ye giderim orda iyi ustalar varmış, bende eskiden 1,6 dizel focus vardı 5,1 yakıyordu , ona göre hesap yaparsak daha iyi olacak, bence,
ama bildiğiniz iyi ve titiz usta varsa işinin ehli onada gidebilirim,

çok özen gösteriyorum ilk arabam , 23 yaşındayım , çok çalıştım , kendi imkanlarımla alıyorum o yüzden çok kurcalıyorum bu işleri .
teşekkür ederim ,ilginize ve alakanıza
sevgiler

Geri
Üst Alt