Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 leon yağ yakma sorunu

Bakım aralıklarında en fazla 1lt yağ eksiltme normal karşılanır. (Karşılanabilir)
Ama normalde 750 gram ve üstü eksiltilen yağ motor da sorun olduğunu belirtir.

Genelde sıfır motor dahil bütün araçlar belirli bi miktar (en fazla 750 gram) yağ eksiltebiliyor.
2 ayda 1 lt eksiltmesi 2 ayda ne kadar km yaptığı? Ne şekilde kullanıldığı ile de alakalıdır ben mesela 4 ayda 10.000 km yaptım aracı alalı 4 ay oldu uzun yol kullanım 400 gram kadar yağ eksiltmişti servis normal bir durum dedi ama normal şartlarda 1 lt yukarda da yazdığım gibi maksimum eksiltme miktarıdır.
Soğuk motora yüksek devirli kullanmak, devir aralıklarını sürekli yüksek tutmak araç bakımlarını aksatmak uygun yağ kullanmamak bunlara etkendir.
Ama siz hayır ben bunlara dikkat ettiğim halde 2 ayda 1000 km bile yapmamama rağmen 1 lt yağ eksilttim diyorsanız üst kapağın sökülüp işten anlayan biri tarafından bakılması gerekir.

Geri
Üst Alt