Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 leon Katalitik iptali ve Yakıt

tam ne kadar yakıyo aracınız şehir içi ve dışı hesapladınız mı? bnm arabam 2006 ama 50binde yani çokta yol yapmıyorum tüp kendini amorti edermi buna değermi sizce...

ağır bakımı yaklaştığı için son zmnlarda hiç ölçüm yapmadım... tüpü mayısın başında taktırmıştım ve o zmnki verileri yazayım sana... tüpte 195krş yakıodu benzinde ise 385 krş tu tabi o zmn ki benzin ve lpg fiyatlarınıda dikkate al gerçi almanada gerek yok farkındaysan tam 2 katı!.. gerçi şu anda tam 2 katı değil ama yinede % 60-70 uygun.... bu gün bakımı yapılacak gaz ayarıda yapılacak sonra ölçüp size güncel detay veririm...

ege backpressure ın dusmemesı ıcın kat ı soktugunde ıllakı yerıne kat benzerı b susturucu takman gerekmıyor arabanda komple duz boru yoksa.Kı duz boru bıle olsa uygun capı ayarladıgın zaman ve ortaya guzel b susturucu koydugun zaman backpressure ın cok etkılenmez.Bahsettıgın sensor yanıltıcı,cıft sensor arabalarda oluyor bahsettıgın yanıltma yontemı eger arabada yazılım yoksa.Yazılım varsa zaten yazılımsal olarak halledılebılıyor.Kutu ıcı kullandıgından bahsetmıssın ve yararını gordum demıssın ama kutu ıcı b sıstem Cai den daha basarılı olamaz.Ama ozellıkle Cai dıyorum cunku acık fıltreyı dırek emmenın agzına takmayla performans olmıcagı ıcın,yalıtımlı b sekılde emme ıle fıltre arasını kapatmak gerekıyor onun dısında fıltreyı de soguk hava alabılcek b yere konumlandırmak gerekıyor.Fıltrenın sıcak hava alması performansını dusurur ve yakıt artısını da arttırır

Benim aracımda da (2000 model Toledo 1.6) katalitik konvertör iptali yapılmış. Ama nasıl yapılmış hiç bilmiyorum. Bir ara lifte kaldırıldığında ustanın biri söylemişti. Herhangi bir arıza lambası yanmıyor ama aracımın yakıt tüketimi çok fazla, zaten bi konu da açtım bununla ilgili. Arıza kodları arasında lambda sensörü ile ilgili hata kodları da var. Nasıl düzeltebileceğim hakkında hiçbir fikrim yok.

ege backpressure ın dusmemesı ıcın kat ı soktugunde ıllakı yerıne kat benzerı b susturucu takman gerekmıyor arabanda komple duz boru yoksa.Kı duz boru bıle olsa uygun capı ayarladıgın zaman ve ortaya guzel b susturucu koydugun zaman backpressure ın cok etkılenmez.Bahsettıgın sensor yanıltıcı,cıft sensor arabalarda oluyor bahsettıgın yanıltma yontemı eger arabada yazılım yoksa.Yazılım varsa zaten yazılımsal olarak halledılebılıyor.Kutu ıcı kullandıgından bahsetmıssın ve yararını gordum demıssın ama kutu ıcı b sıstem Cai den daha basarılı olamaz.Ama ozellıkle Cai dıyorum cunku acık fıltreyı dırek emmenın agzına takmayla performans olmıcagı ıcın,yalıtımlı b sekılde emme ıle fıltre arasını kapatmak gerekıyor onun dısında fıltreyı de soguk hava alabılcek b yere konumlandırmak gerekıyor.Fıltrenın sıcak hava alması performansını dusurur ve yakıt artısını da arttırır

bizim arabalarda orta susturucu mesafesi (son susturucunun hemen önünde) nedeniyle katalitiğin yerine bundan takmak gerekiyormuş yoksa borularda bi oynama yok ama katalitik yerine düz boru takılmazmış bunu ben söylemiyorum... bnm arabamda yazılım yok bu yüzden bu yanıltma yöntemi yapıldı zaten... kutu içi filtreyide bizim arabalarda filtre kapağın içinde bi vidayla daha tutturulu olduğu için istersen açık da kullanabiliyosun ben bu ikisi arasında kapalı olanın daha faydalı olduğundan bahsettim yoksa gerçek anlamda bi cai sisteminin etkisi tartışılmaz hatta tampona kadar inip bide delik açılırsa tadından yenmez... bide neye cevap olarak bunları yazdın anlamadım:)

bu arada tüp tankının içinden geldiğini sandığım ses ordan gelmiyormuş :) babam arka koltuğun altına sprey boya kutusu atmış hey allahım ya :) bu arada bu gün cruise control ile istanbul dönüşü 6,6 yı gördüm rahatladım 40 tl lik gaz ile 210 km yol yaptım :) istanbul ve izmit şehir içi dahilllll.... :)

bu arada tüp tankının içinden geldiğini sandığım ses ordan gelmiyormuş :) babam arka koltuğun altına sprey boya kutusu atmış hey allahım ya :) bu arada bu gün cruise control ile istanbul dönüşü 6,6 yı gördüm rahatladım 40 tl lik gaz ile 210 km yol yaptım :) istanbul ve izmit şehir içi dahilllll.... :)

rakamlar fena değil hatta mutlu edecek cinsten zaten gitmiyo bari az yaksın:)... ne marka bide kullandığınız lpg? prins imarkasının en iyi olduğunu söylüyolar...

Geri
Üst Alt