Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 leon Katalitik iptali ve Yakıt

Valla bizim Leon şuanda 7.5 yakıyor :D istanbul şehir içi (yalan değil - full ekonomi)

9-10 litre 1.6 8v için çok normal değerler..kat ı tekrar taksan da değişmez bence.en fazla 0.5-1 lt. değişir ki onu bile sanmıyorum..

peki kat. ın yerine krom boru mu koydurdun?

Katalitiğin yerine düz boru konmuyor back pressure (yanlış yazmadıysam) olmuyomuş o zaman; yani geri tepme gibi bişey bu olması lazımmış kesinlikle o yüzden içinde çıkıntılar olan katalitiğe benzer bişey takılı ama sadece bununlada kalmıyor arıza lambası yanıyo o zaman yaptığın işlem oranında lambda sensörünün aldığı gazıda azaltmak için lambda sensörüyle eksoz borusunun üstünde lambda sensörü takılan yerin arasına bir parça takılıyo 7cm uzunluğunda bi boru diyebiliriz... bnde hiç arıza lambası yanmadı bunuda bi makina mühendisi yaptı... isterseniz resim koyabilir dahada açıklayabilirm en hayırlı yöntem bu...:)

Katalitiğin yerine düz boru konmuyor back pressure (yanlış yazmadıysam) olmuyomuş o zaman; yani geri tepme gibi bişey bu olması lazımmış kesinlikle o yüzden içinde çıkıntılar olan katalitiğe benzer bişey takılı ama sadece bununlada kalmıyor arıza lambası yanıyo o zaman yaptığın işlem oranında lambda sensörünün aldığı gazıda azaltmak için lambda sensörüyle eksoz borusunun üstünde lambda sensörü takılan yerin arasına bir parça takılıyo 7cm uzunluğunda bi boru diyebiliriz... bnde hiç arıza lambası yanmadı bunuda bi makina mühendisi yaptı... isterseniz resim koyabilir dahada açıklayabilirm en hayırlı yöntem bu...:)

valla resim koyarsan çok iyi olur.aklımda olan birşey çünkü

aynen katılıyorum... 7-8 aydır tüp var kışın ısınana kadar benzinden yemesi ve tankın içinden gelen garip sesler haricinde memnunum açıkçası... :)

tam ne kadar yakıyo aracınız şehir içi ve dışı hesapladınız mı? bnm arabam 2006 ama 50binde yani çokta yol yapmıyorum tüp kendini amorti edermi buna değermi sizce...

valla resim koyarsan çok iyi olur.aklımda olan birşey çünkü

en yakın zamanda lifte kaldırıp resmini çekicem sonra bu başlık altında payalaşırım, bide ipucu katalitik iptali yapınca ilk önce arıza lambası yanmıyo hatta sabit süratle 10 km falan bi yol gitmezseniz hiç yanmıyo...

en yakın zamanda lifte kaldırıp resmini çekicem sonra bu başlık altında payalaşırım, bide ipucu katalitik iptali yapınca ilk önce arıza lambası yanmıyo hatta sabit süratle 10 km falan bi yol gitmezseniz hiç yanmıyo...

tamamdır Ege çok sağol vediğin bilgiler için.
ben hazırda fotoğraf var sandım.hiç uğraşma liftle falan :)

tamamdır Ege çok sağol vediğin bilgiler için.
ben hazırda fotoğraf var sandım.hiç uğraşma liftle falan :)

yapıcağın zaman daha detaylı bilgi verebilirim tam ölçüler falan konusunda bide ufak tefek bi kaç ayrıntı daha var onlarıda söylerim her zaman burdayız...

Geri
Üst Alt