Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 Dizel VOLVO S40 hakkında

C30 a hiç bakmadım onuda bir araştıracağım ama şuan S40 çok hoşuma gidiyor premium modeline sahibindende herkes full yazmış ama 17'' jant yok üzerinde sunroof vs var sadece ve sanırım hiçbirinde hız sabitleyici ve otomatik şanzuman yok ne yazık ki bi tane 38000 TL ye buldum şu körtapayı elden çıkarırsam S40 şuan tek tercih

s40 ı hep birilerine önermişimdir bende beğenirim, hem sağlam araba, ama dolusunu al derim..

s40 iidir alınıp zevkle binilir. ama bakım maliyetleri adı volvo diye alakasız değerlere gelebiliyor.

S40 = Ford Focus , sıfır focus tdci 39.000TL den başlar. Aynı tekniktir, kaporta aksam tedariği problemi Volvo da can sıkıcı boyuttadır. Cebinizde paranız ile 1 adet stop - far-ayna arama denemesi yapabilirsiniz mesela. Özel parça ithalatı yoktur, hasar listesini bile ücreti karşılığı fiyatlandırırlar.

S40 = Ford Focus , sıfır focus tdci 39.000TL den başlar. Aynı tekniktir, kaporta aksam tedariği problemi Volvo da can sıkıcı boyuttadır. Cebinizde paranız ile 1 adet stop - far-ayna arama denemesi yapabilirsiniz mesela. Özel parça ithalatı yoktur, hasar listesini bile ücreti karşılığı fiyatlandırırlar.

tam fikrime giriyordu ki ÇAğlar abiden yorum geldi... aman diyim... kalmayalım sonra ortada..:rolleyes:

tanıdığım 3 volvo kullanıcızı var ve 3ü de volvodan başka araç düşünmüyor. s40 dizel aradığın makineye sahip arkadaşım 3 yıl keyfini sürdü şimdi s80e geçti aynı makine ile, volvodan önceki aracı subarru impeza sti idi. Diğeri 2001de aldığı V40 T4ü hala kullanıyor, gaza basınca direksiyona daha bi sarılıyorsun bu keyfi başkasında bulamam diyor. Bir diğeri ikinci elde iken aldı 1.8cc olandan, tüp var ve oda çok memnun.

hepsinde de şikayet edilen noktalar servis maliyetleri idi. V40T4ü olan arkadaş ilk aldığı yıl bakıma girdiğinde kaç asgari ücret ödedin diye sormuştuk gülmekten cevap verememişti :D:D:D Benim böyle bir pozisyonum olsa focusu tercih ederdim, hem daha yaygın hemde daha çok tutulan bir araç.

ford focus sedan tdci ;motor bakımndan volvo yla aynı, karoser bakımından ise birbirine çok benzer..servisin varlığı-yedek parça-fiyat(ikinci el-sıfır)-ikinci el piyasası focus daha iyi, heleki x paket olursa tadından yenmez.. ;)

eğer ford ile aynı motorsa o ford TDCI motorun sesini hiç sevmiyorum bu arabadan uzak dururum açıkcası

Geri
Üst Alt