Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 çooook yakıyor

Dostum aracın kesinlikle o motora göre fazla yakıyor.O motor öyle yakıyor diyenlere kulak asma. Bendeki de 2008 1.6 stylance.Kullanım faktörü elbet tüketimi etkiler ancak sen dikkat ediyorum demişsin Janttı şuydu buydu yok demişsin ; öyleyse sana o motor öyle yakıyor diyenlerin bu motorun böyle yakmaması gerektiğini söylemeleri gerekir.Ben uzun yolda ayağım döşemeden hiç kalkmadan tam gaz 180 km hız Düzce - Konya yaptım 500 km yol 12 lt yaktı ortalamada.E şehir içi trafiği desen istanbulda 8 lt civarları , çok kısa mesafeler ( 2,5 km de kontak açıp kapama gibi ) ancak o zaman 10 lt yi görüyorum.Hele uzun yol 100 km hız sabitleyici yaptınmı 6,5 lt lere (minimum değer bu hızda) kadar düşüyorum.Senin aracında problem var bu problem bujilerden ,hava filtresinden, yağdan, Baskı balatadan veyahut aracın kalibrasyonundan (Boğaz kelebeğin kirli olabilir) kaynaklanabilir.Tüpte çekiş problemin çok bariz olduğunu söylemen kesinlikle problem olduğunu gösteriyor zaten.Bence bir servise götür aracını.Bu sorun düzeldiğinde normal kullanımda (şehir içi) gazı 1,93 tl den alıyorsan senin aracın 0,230 tl /km yakacaktır.

işin kötü tarafı buraya yazmamın sebebi artık dayanamamış olmam.Geçen hafta cuma günü bujiler yağ her şey değişti.Özellikle boğaz kelebeğinede baktırdım bi sıkıntı yok.Bu haftasonuda şöle bi gezdim bi değişiklik var mı diye maalesef o da yok.Çoğu arkadaşımızda çok yaktığını ve 1.4'ün hem uçak gibi hem de mantıklı bi şekilde ekonomik olduğunu söylediler.Biraz paradan sonra 1.4TSI yolu gözüktü gibi.. Ynai yine masraf :(

1.6 motorlar yakmıorr kardeşimm içior içiorr 1.6 nın yakıtından şikayetçi olanlar dizel seçim yapmalılar başka çaresi yok hepsini denedimm dizelden başkası yalann :))

Dizel olursa 2.el olur büyük ihtimal Seat Ata ile konuşmuştum.Arada 5.000TL fark var.Bir öğrenci olarak kolay değil o kadar parayı çıkarmak :D

yakıt konusunda çok sıkıntılıyım bende:(
fazla yakmayayım diye uzun zamandır sahip olduğum aracın max hızını görme denemesini bile ancak bir defa yapabildim :) (200'ü az geçti göz kararı 203-204 gibiydi sanırım ama yol müsait değildi yavaşlamak zorunda kaldım)...herneyse
mümkün olduğunca yüksek devirde kulanmamak, düz yollarda boşa atmak (var olan hızla gitsin ve yavaşlamasın diye; sadece düz yollarda ;) yoksa kesinlikle tavsiye edilmez!), sakin kullanmak aşırı agresiflikten kaçınmak hepimizin bildiği gibi yarar sağlıyor. atıyorum 110 km de tükettiğim benzinin 135 km ye varacak farklarla sonlandığını gördüğüm örneklerim vardır. aradaki 25km fark için aşırı bi gayret sarfetmemişimdir devirli kullanmak gayet yeterli oluyor sanırım.
1.4 tsi lar hem az yakıyor hemde daha performanslı.. ama sağlamlık yönünden de 1.6 motorları çok beğeniyorlar:eek:key:

1.4 tsi uzun yolda az yakıyor sehır ıcınde gayette guzel yakıyor :D cogu kez 9 un altına dusemıyorum ortalamada..en ıyısımı tüplü bi şahın:confused:

Eğer aracı sıkıştırmadığnızı düşünüyorsanız aracınızda problem olmalı... Şehir içi dikkatsizce kullandığımda 8,5 lt kasarsam 8 lt gösteriyor bilgisayarda... şehirdışı 7 ye hatta abartısam 6,5 a inebiliyorum. Ama bu verdiğim rakamlar şehiriçide olsa dışıda olsa 3000 deviri geçmiyor araç...

Eğer aracı sıkıştırmadığnızı düşünüyorsanız aracınızda problem olmalı... Şehir içi dikkatsizce kullandığımda 8,5 lt kasarsam 7 lt gösteriyor bilgisayarda hatta abartısam 6,5 a inebiliyorum. Ama bu verdiğim rakamlar şehiriçide olsa dışıda olsa 3000 deviri geçmiyor araç...

sehır ıcımı 6.5 a ınıyorsun :confused::confused::confused:

leon 1.6 ne kadar yakıyor ortalama bılmıyorum ama bu aralar megane 1.6 kullanıorum ortalama 8 litre yakıyor hemen hemen

ya ben bugun 50 lıraya bursadan ıst ye geldım karadan hemde :D 223 km yaptım 50 lıraya ... sehırler arası ama ızmıtte trafıge gırdım 5 dk arayla lambamı olur arkadas.. 5.9 ortalamamdı..

ama sehır ıcınde kesınlıkle tsi yakıyor.ben ıstanbul park yolunda kullnıyrm ne ısık var ne bısey 2 tanecık ısık var onlarada yakalanmıyorm. 7.5 km de ortalama 8.5 lt oluyor

Geri
Üst Alt