Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 çooook yakıyor

1.6 8v bir depo ile 700 km yi ancak şehirler arası yapar

benim arabamda 1.6 8v lakin şehir içinde 8.0 lt releri gördüm sen biraz asılıyor olabilirmisin :D

ben 2006 1,6 stylance kullandım 3 yıl, yaptığım ufak değişiklerle yakıttan yana çokda sıkıntım yoktu şehir içi 8,5 - 9lt, şehir dışında 6,2ltlere kadar düştüğüm de oluyordu ama sakin kullanırım genelde. dur kalk trafiklerde haliyle 10ltyi görüyordum. şehir içi 550km altını hiç görmedim o makinede. sürüş stili çok etkiler tüketimi.

şimdi tsi 1,4 kullanıyorum, performans olarak arasında fark direk hissedeceğin kadar var memnun edecektir seni. devri 3000 altında kullanırsan dur kal trafikte bile 7lt ortalamayı görebilirsin rahatlıkla. ama yok performans odaklı kullanım olacaksa tsi ye geçmende aman aman çok fazla fark olmaz. kullanım stili aracın durumu hava şartları önemli faktörler. verdiğim değerler sahip olduğum arabalarımdaki değerlerdir ki aynı araçlardan başka birilerinde var değerler yakın olsa da farklı belirteceklerdir. ekonomi bazlı bir değişim olacaksa tsi yanlış seçim olabilir.

O değil de yıllardır 1.6 araçlar çok yakar :D ama alırken nedense herkes iyi yönden bakmaya çalıştığı için azmış gibi düşünülüyor :D (nitekim biz de hayatımızın hatasını yaparak 1.5 atmosferik araç aldık) yada ufak ve atmosferik motorun alırkenki fiyat farkından dolayı 3-5 sende anca benzin farkını çıkaracağı hesaplanıyor :)
İnşallah kısa zamanda aracınızı satarsınız :) Yada LPG ye devam... Ona da şükür diyeceksiniz :)

ben 2006 1,6 stylance kullandım 3 yıl, yaptığım ufak değişiklerle yakıttan yana çokda sıkıntım yoktu şehir içi 8,5 - 9lt, şehir dışında 6,2ltlere kadar düştüğüm de oluyordu ama sakin kullanırım genelde. dur kalk trafiklerde haliyle 10ltyi görüyordum. şehir içi 550km altını hiç görmedim o makinede. sürüş stili çok etkiler tüketimi.

şimdi tsi 1,4 kullanıyorum, performans olarak arasında fark direk hissedeceğin kadar var memnun edecektir seni. devri 3000 altında kullanırsan dur kal trafikte bile 7lt ortalamayı görebilirsin rahatlıkla. ama yok performans odaklı kullanım olacaksa tsi ye geçmende aman aman çok fazla fark olmaz. kullanım stili aracın durumu hava şartları önemli faktörler. verdiğim değerler sahip olduğum arabalarımdaki değerlerdir ki aynı araçlardan başka birilerinde var değerler yakın olsa da farklı belirteceklerdir. ekonomi bazlı bir değişim olacaksa tsi yanlış seçim olabilir.

Trafikte 7yi görmek büyük bi şey olur benim için hatta o trafikte kullanımla 9a çıkması bile iyi ama 12-13 görmek ciddi sorun demek..1.4 dahada mantıklı gözükmeye başladı

konuyu aciklayan durum icin lutfen asagidaki yaziyi okuyun..

Geri
Üst Alt