Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

Can Kurtbil'in Leon var mesela 1.6, Clio 1.6'lar var, VTI'lar var :D

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

Bu arada ben Ayberk yanlışlıkla Emre'nin hesaptan yazdım onun bilgisayarda oturuyorumda :D
Aynı sınıf (Model yılı olarak) bir araç söyleyemedin dikkat edersen...Salt performans amaçlı bir araca binmiyorum ve aramıyorum arasam bu paraya bu arabayı almazdım.Ben şu andaki aracıma fiyat / fayda rakip olarak genel değerlendirmelerde (performans dahil) Focus,Auris,Astra,Golf,A3 ,Civic,Megane gibi araçları rakip olarak görüyorum ve gerçek anlamda da rakipleri bunlardır. Bunların arasında 1.6 8V Leonun içinden geçecek performansta bir araç yok 1.6atmosferik motorlular olarak.İşte sebep budurki 1.6 Leon bir 1.6 araç ne kadar gidiyorsa o kadar gidiyor dedim.
Seat Leon 1.6 8V 11,7 sn
Renault Megane 1.6 16V 11.7 sn
Opel Astra 1.6 16V 11,7 sn
Ford Focus 1.6 16V 10,9 sn
Golf 11,3 ve A3 12,1 sn
Civic 1.6 10,3
Toyota Auris 10 sn (Yeni çıkan versiyon 132 bg)
Tablo böyleyse benim aracımın diğer araçlar kadar gittiği ortada.İçinden Geçecek tabirini yerine getirecek bir dünya araç bulamadım doğrusu sadece Auris ve civic Daha performanslı görünüyor ama genele vurulunca Leonun performansının berbat olmadığı, NORMAL olduğu ortada...He bide benim Araba 102 beygir milletin fazladan olan 13 beygiri pek koşmuyo galiba ....

Trafikte sadece yeni model 1.6 araçlar yok. İçinden geçmek tabirini ben kullanmadım ayrıca. İçinden geçecek 1.6 araçlarda var ancak. Onlar da 1.6 VTI, 1.6 IES, 1.6 Clio, Manuel yeni kasa Civic.
Diğer araçların hızlanma süreleri de Leon'la aynıysa onlarınki de vasatmış bence.

Trafikte sadece yeni model 1.6 araçlar yok. İçinden geçmek tabirini ben kullanmadım ayrıca. İçinden geçecek 1.6 araçlarda var ancak. Onlar da 1.6 VTI, 1.6 IES, 1.6 Clio, Manuel yeni kasa Civic.
Diğer araçların hızlanma süreleri de Leon'la aynıysa onlarınki de vasatmış bence.
Sen dedin diye demedim Ayberk.Zaten ayrıldığımız nokta sen Performansa önem veriyorsun ve senin beğendiğin araçlara göre haklı olarak vasat geliyor performansı.Benim kriterlerimde performans en başta gelmediği için rakiplerinin arasında performans olarak normal seviyede.Bunu demek istedim.Trafikte elbette sadece yeni model araçlar yok ama rakip olarak aynı sınıf aynı klasmana bakmamız lazım sence de öyle değilmi.Bi Clio benden elbet hızlıdır Çünkü ufak sınıftır ve hafiftir ve Bendeki konforu sunamaz. Ama kimin önüne koyarsan koy Leon der. . Bunun gibi bişey işte...

Megane ve Civic içinden geçmese de pek şans tanımaz bence..

Megane ve Civic içinden geçmese de pek şans tanımaz bence..
Civic elbette daha performanslı benim arabaya göre (Megane ı kabul edemem) ama bu değerler biri çok iyi biride çok kötü denilecek türden değil.Aralarında dağlar yok onu anlatmaya çalışıyorum.Performans bekleyen zaten Leon 1.6 veya herhangi bir modelin 1.6 motor seçeneğini almamalı...

Filtre - Egzozlu 1.6 ies, 1.6 8v toledo kadar bile gitmiyor kimin icinden gececek? FD6 Civic 1.6 manuel ile aramda 2 boy fark oluyor düşününce bu bile saçma birisi 102 hp (9 senelik araba kaç hp kaybetmiştir ki benim arabam leş) diğeri 2010 makyajlı kasa 125 hp.

Yok artık.. Kaç litre depo var o arabada :S

55 litre cruise kontrol sabit 90 =)

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

Bizimde at arabamız var bi beygir arabayı ne kadar çekerse o kadar gidiyor işte..1.6 8v leon gitmiyor ne 1.6 lar var leon , golf , bora vs .. 1.6 8v 'lerin içinden geçen

Anlat şu içimizden geçen 1.6 larıda bilelim nelermiş bunlar?Yollarda hiç göremiyorumda o yüzden soruyorum...

1.6 8v bi motorun avukatlığına gerek yok 1.4 16v corsa ile leon tokatladığımı biliyorum piyasadaki o kadar çok varki leon'dan iyi giden 1.6 hangi birini söliyim ?

1.6 8V motor mu basımıza cıktı sımdı alın o zaman bu da kapak olsun meraklılarına:)

3 boydan sonra arkadas bırakıyo zaten
http://www.youtube.com/watch?v=WFbQg9KAFc8

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

8V yuruyen b motorsa ben Cupra kullanyomusum zamanında:)

55 litre cruise kontrol sabit 90 =)

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

1.6 8v bi motorun avukatlığına gerek yok 1.4 16v corsa ile leon tokatladığımı biliyorum piyasadaki o kadar çok varki leon'dan iyi giden 1.6 hangi birini söliyim ?

1.6 8V motor mu basımıza cıktı sımdı alın o zaman bu da kapak olsun meraklılarına:)

3 boydan sonra arkadas bırakıyo zaten
http://www.youtube.com/watch?v=WFbQg9KAFc8

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

8V yuruyen b motorsa ben Cupra kullanyomusum zamanında:)

arkadan biri çekiyo sanki haha =)

Yazdıklarımızı okumadan yada okuyup "bile bile" konuyu sadece 1.6 8v Leonu geçen arabalar olarak görmeye çalışan ve ortada rakiplerinin somut verileri varken hala yok corsa yok eski kasa Leon diyen arkadaşlar siz haklısınız 1.6 8v leon hiç gitmiyor hatta saydığınız ıvır zıvır modellerin hepsi geri viteste bile bizim arabaların içinden geçer...(Siz farklı doğruları söylüyorsunuz bense farklı doğrulardan bahsediyorum öncelikle bunu görelim.)

Geri
Üst Alt