Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

vallahi yazık günah ya. gitmemesi koyuyo adama zaten. 3.25 bile şehir içi 12.13 litre yakıyo.

Haftasonu Bolu Gölcük oradan Aladağları gezdim Seben gölü kuş cenneti falan.Toplam 170 km yaptım.6,3 lt ortalamayla sadece 40,37 tl lik yakıt yaktım.Gezme modunda olduğum için çok sakin kullandım(Dönüşte klimam açıktı).Bizim arabalar çok fazla yakmıyor bence.
+ Vallahi bizim arabalar 1,6 araba ne kadar giderse o kadar gidiyor bence.Bolu dağını 5. vites 2500 devirle çok rahat hiç vites düşürmeden tırmandı.

hava filtresini değiştir mümkünse orj.hengst marka kullan,bujileri değiştir ngk taktır..bu dediklerimi kendim uyguladım bir kaç litre tüketimde düşüş oldu :)

ben dediğin motorlu araçlardan 3 adet kullandım ve halen şuanada leon sportup kullanıyorum şehir içinde normal kullanımda 8.5-10,8 yakıyo eğer biraz agrasif kullandığında 12- 13 lt lere çıkıyor uzun yolda mesela sapanca organizasyonuna katıldığımda giderken esp açık 6.3 lerekadar düşmüştü gelirkende asıla asıla geldik en son 10.9 du bence dediğin değerde yakıyosa motorunda bi sıkıntı var ve bütün arkadaşların dediği gibi nerdeyse cupra ve fr larla aynı yakıtı yakıyoruz :)

Yakıyo fakat o kadar değildi ya , bizde 2007 var 35.000 km de araç ,

80 km hız da sabitledigimde 6.4lt görüyodum en düşük

Şehir içi gazlıyodum , dur kalklar falan derken maksimum 11.5 görmüştüm.

Ortalama menzil'de 550 km işte...

Belki TSI' la da menzilim o kadar fakat yaktığının hakkını veriyo araç yalan yok :)

+ Vallahi bizim arabalar 1,6 araba ne kadar giderse o kadar gidiyor bence.Bolu dağını 5. vites 2500 devirle çok rahat hiç vites düşürmeden tırmandı.

Bizimde at arabamız var bi beygir arabayı ne kadar çekerse o kadar gidiyor işte..1.6 8v leon gitmiyor ne 1.6 lar var leon , golf , bora vs .. 1.6 8v 'lerin içinden geçen

---------- Post added at 01:49 ---------- Previous post was at 01:48 ----------

Yakıyo fakat o kadar değildi ya , bizde 2007 var 35.000 km de araç ,

80 km hız da sabitledigimde 6.4lt görüyodum en düşük

Şehir içi gazlıyodum , dur kalklar falan derken maksimum 11.5 görmüştüm.

Ortalama menzil'de 550 km işte...

Belki TSI' la da menzilim o kadar fakat yaktığının hakkını veriyo araç yalan yok :)

Golf 5 1.4 tsı 140 hp manuel ile uzun yollar arası 1 depo 1000km gittiğimi biliyorum :)

hakkaten iyimiş golfün yakıtı o kadar düşebiliyorsa. 2.0 TDI ile 1100km gidebildik biz :D

Bizimde at arabamız var bi beygir arabayı ne kadar çekerse o kadar gidiyor işte..1.6 8v leon gitmiyor ne 1.6 lar var leon , golf , bora vs .. 1.6 8v 'lerin içinden geçen

Anlat şu içimizden geçen 1.6 larıda bilelim nelermiş bunlar?Yollarda hiç göremiyorumda o yüzden soruyorum...

Can Kurtbil'in Leon var mesela 1.6, Clio 1.6'lar var, VTI'lar var :D

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

Bu arada ben Ayberk yanlışlıkla Emre'nin hesaptan yazdım onun bilgisayarda oturuyorumda :D

Geri
Üst Alt