Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

bende 1.6 8V kullanıcısıyım. Açıkçası basarsam 9.5 -10 basmassam 8.5 görüyorum. Her zaman depoyu fullerim ve ortalama 540-550 gider. Bir kere paylaşmıştım 640 bile gittim.

bildiğim kadarıyla fazla Doruk..

Şu leon'un 1.6 motoru ne kadar gereksiz bi motor 10 yıl önceki motoru koymuşlar ne gideri var ne bişeyi anca yakıyo

şehiriçi 9 litre.şehirler arası 7,5 litre normal kullanımda yakıt harcıyor.12 litreyi çok dur kalklı kışın soğuk havada basarak kullanımda gördüm 1 kere.Bundan fazla yakması sorun olduğunu gösteriyor.500 km ayağım döşemeden hiç kalkmadan konyaya gittim 180-200 km hızla sürekli bastım 12 litre ortalama yaktı.Bujiler,yakıt,yağ,hava filtreleri değiştir eğer hepsi değiştiyse boğaz kelebeğini temizlet ve adaptasyon ayarını tekrar yaptır vagcom la.

şehiriçi 9 litre.şehirler arası 7,5 litre normal kullanımda yakıt harcıyor.12 litreyi çok dur kalklı kışın soğuk havada basarak kullanımda gördüm 1 kere.Bundan fazla yakması sorun olduğunu gösteriyor.500 km ayağım döşemeden hiç kalkmadan konyaya gittim 180-200 km hızla sürekli bastım 12 litre ortalama yaktı.Bujiler,yakıt,yağ,hava filtreleri değiştir eğer hepsi değiştiyse boğaz kelebeğini temizlet ve adaptasyon ayarını tekrar yaptır vagcom la.

Ben de şimdi almanyadaki 1.6 8 V yeni kasa leon kullanıcılara baktım. En çok yakan arkadaş otobanda yüksek devirde 11.83 lt yakmış. Zaten 1.6 motorunda yakabileceği en fazla değer bu olur diye düşünüyorum. 15 lt işinde ben de bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/44-Seat/392-Leon.html?fueltype=2&constyear_s=2006&power_s=75&power_e=75

11.83 de az bence..
daha fazla yakabilir..

valla artik isterse 6lt yaksin bu ay icinde hayirlisiyla degistirmeyi dusunuyorum aracimi. Hem daha sportif gorunumlu birsey hem de yakiti ogrenci adami aglatmayacak cinsten bir arac dusunuyorum :) Butceyi biraz daha zorlayabilsem 1.4 TSi leon dusunuyordum da onun da yakiti hakkinda fikrim yok

Ben arabayı 0 aldığımdan beri böyle ve hiçbir değişim olmadı bakımdan sonra.1 2 hafta içinde 30000 bakıma girecek.bakalım bu sefer ne olacak

Geri
Üst Alt