Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8v tuplu leonda chip yaptırsak nasıl olur?

hellchaosdead

Kayıtlı Üye
aracımda su an gorsellık dısında pek bı modıfıye yok...gecen gun sımota komple kıt aldım pek bı fark olmadı gıdısınde...chp yaptırsam nasıl olur yaptırabılecegım yer onerısı verebılırmısınız..arac lpg lı bı sıkıntı olurmu bununla ılgılı...

biraz karışık oldur,kanımca.. orj.ECU(beyin) yazılımı kabul etse bile,LPG beyni nasıl ve neye göre programlanacak ve bunu remap yapan kişi mi LPG ustası mı programlayacak? toeride güzel görünüyor,ucuz-LPG yakıtla performans ama pratikte nasıldır bilinmez..:) ayrıca mekaniği ellenmemiş atmosferik motorun,aşırı beslemelere göre daah zayıftır chipe verdiği yanıt...

benzin olduğunu varsaysak bile %10 güç alırsınız. 102 yerine 112 olur. yani 1.6 8v tüplü leonları geçersiniz çok büyük bir etki yaratmaz dizeldekiler gibi yada turbo benzinlerdeki gibi. atmosferik araca pek tavsiye edilmeyen bir işlem yazılım.

en büyük avantajı limitörü 500rpm civarı yukarı çekmesidir benzinlilerde ama lpgde o kadar devir çevirir mi bilinmez:confused:

lpgli turbo araçtan bile yazılımla fazla güç elde edemedik turbosuz 1.6 araçtan çok bişey beklemeyin ancak 5bg güç verir oda ne işe yararki zaten temiz ciğerli bi araç o farkı her türlü atar boşa masraf benzinli bir araçtan güç isteniyorsa haram beygirlere müraccat edilir (turbosuz güç güç değildir)

benzin olduğunu varsaysak bile  güç alırsınız. 102 yerine 112 olur. yani 1.6 8v tüplü leonları geçersiniz çok büyük bir etki yaratmaz dizeldekiler gibi yada turbo benzinlerdeki gibi. atmosferik araca pek tavsiye edilmeyen bir işlem yazılım.

+1

benzinde kullansanız daha iyi gider herhalde..

1.6cc 8v motorlara chip uygulaması çok keyifli oluyor sürüm ivmelenme falan ben leonu almasaydım exeoya yaptırıcaktım ama bi arkadaş yaptırmıştı ankarada kullandım çok hoşuma gitti ama lpg işini bilmiyorum illaki performans kaybı olacaktır diye düşünüyorum

1.6 ya chip olayında Hep Can(Kurtbil) Geliyor aklıma.. Onunda tabiriyle Egzos , kat iptali ve cai den sonra chip aracı çok zevkli hale getiriyormuş.. Chip yaptırdıktan sonrada Lpg ustasına tekrar bi map yaptırırsanız bence chip o zaman randıman verebilir..

1.6 ya chip olayında Hep Can(Kurtbil) Geliyor aklıma.. Onunda tabiriyle Egzos , kat iptali ve cai den sonra chip aracı çok zevkli hale getiriyormuş.. Chip yaptırdıktan sonrada Lpg ustasına tekrar bi map yaptırırsanız bence chip o zaman randıman verebilir..

can ın aracı MK1 leon 1.6 16v olan versiyonuydu ama 8v değildi.

Geri
Üst Alt