Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4tsı

FC640

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar arkadaslar galiba yine leon almaya dogru ilerliyorum 1.4tsılar ıcın ne dusunuyorsunuz ekonomı yonunden yakıt nasıl lpg nasıl oluyor

bana göre çok güzel bir araba, yakıt konusunda daha 6000 deyim ve şu an yakıt 4.220 tlye göre şehir içi dışı karma 300 yakıyor ve 15000 bakımdan sonra düşer diye biliyorum ilk başlarda çok yakan bir araç.1.2 tsl lara göre daha tasarruflu ve performanslı.üstelik 1.4 tsı wv gözdesi bir motor ve o kadar araca uyguluyor.lpg y le uyumlu çalıştığını bilgilerime dayanarak tavsiye etmem.çünkü valfli değil turbolu sistem eski 1.6 leon lara lpg daha verimli karar senin yılda 10000 km kullanıyorsan öneririm yok daha fazlaysa dizel ...

tsi lara uygun lpg bu yıl sonunda çıkartcaklarmış yine prins marka olur fakat fiyatı 3000-3500 tl arası gereksiz

Bende 1.4 tsi düşünüyorum eylül ayı gibi nasipse alıcam artıları eksileri nasıldır kullanan üstadlar..

LPG istiyosanız 1.6 8V alın..

Yakıtı yüksek olduğunu duyuyorum üniden arkadaslardan 2 tane TSİ var ancak bence kullanmasını beceremiyorlar gibi geldi :) akrabama İbiza TSİ 1.2 Dsg aldık yakıtı suan yüksek 800 km de

Hacmine göre performanslı bir makina. LPG ile isim olmaz, dizelle arada 1,5 - 2 lt arasi ortalama farkı var. Bugün leon alacak olursam yine 1,4tsi alırım. Sehir ici yogun trafikte bile 650km menzili düşürmedim hiç, gaz ve frenle iyi uyum sağlayabilirsen menzilde sehir dısında 4 haneli rakamlara yaklasablirsin.

Şehir içi 7-10lt kullanıma göre. Eskişehir Yolunda 5,2-5,5lt. Basarsan yakar basmazsan yakmaz yani. TSI için LPG sistemi geldi Teleflex'te var. Fiyatı 3500TL civarı. Daha ekonomik olsun diyorsan 1.2TSI alabilirsin.

günde 50km'nin üzerine çıkılmıyorsa 1.4 TSI, 1.2TSI'dan daha mantıklı tercih olur. Çok büyük bir ekonomi sağlamaz yani. :D Ancak benim gibi 6 ayda 20k km giden birisi için ekonomi sağlar :) Diğer türlü 1.4 TSI'la aralarında 100km'de 1 yada 2 litre oynuyor.
Turbolu araca LPG takılması biraz tuhaf olmaz mı? :S

günde 50km'nin üzerine çıkılmıyorsa 1.4 TSI, 1.2TSI'dan daha mantıklı tercih olur. Çok büyük bir ekonomi sağlamaz yani. :D Ancak benim gibi 6 ayda 20k km giden birisi için ekonomi sağlar :) Diğer türlü 1.4 TSI'la aralarında 100km'de 1 yada 2 litre oynuyor.
Turbolu araca LPG takılması biraz tuhaf olmaz mı? :S

Olay sadece yapılan km değil benim gözümde. Birinde kafa rahat basabiliyorsun diğerinde temkinli basıyorsun. Bu yüzden 1.2TSI lara meraklandım yoksa ben 9 ayda 8000km yaptım =)

Geri
Üst Alt