Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi?

auto*emocion

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herkese merhaba, aklımda bir proje var.. fikir paylaşımı rica ediyorum sadece. Su ada işim gereği 6 ay kadar daha bangkok ta kalmak durumudayım.. ama mayıs civarı tr ye donecem ve dondukten sonra aklımda ibiza 14.16 v 100 hp sportcoupe almak var. yanlız ben bunun motornu komple 1.4 tsi upgrade yapmak için ne kadar para harcarım? ya da bu motoru komple değiştirip tsi 170 hp lik motor oturtturabilirmiyim mesela? fiyat yada basıma gelebiecekler konusunda bilgi paylasımı yaparsak ck memnun olurum, yardımlarınızı esirgemeyin lütfen :) ha direk git sıfır tsi li ibiza al diyenleriniz olucaktır mutlaka.. ama ben 04-08 arası kasaya hastayım, o arabaya binicem ne olursa olsun... ha olmadı cok ütopik bi düşnce ise bu, aracı yine alıp sade bi şekilde chip-hava filt.-son susturucu- 16" jant ve spor helezon ile yoluma devam etmeyi planlıyorum:) herkese simdiden cok tesekkür ederim, saygılar...

Serhat seni önce taıyabilir miyiz üyelerimiz bölümünde..
1.4 170hp TSI sandık motor fiyatı da 25K Lira onu da söyliyim.. :)

Yetkili satıcılarla görüşürsen belki 1.4 TSI motor ve şanzuman seçeneğiyle getirtme olabilir, başka bir modelde üst arabaların motorunu koyup sipariş getirten vardı. Sende bir görüş derim diğer türlü pek randuman alırmısın bilmem.

Yiğit, bakıyorum iyice araştırmışsın sen konuyu :)

Seat'a VW 170hp TSI'ı biraz verir gibime geliyo direkt..
parekende olarak anca bence..

Yiğit, bakıyorum iyice araştırmışsın sen konuyu :)

evet abi.. :)
170'liğin manifold ve turbosu da 3K Lira civarında.. :)

04-08 kasa hayranıysan sana 1.9 tdi fr öneririm..çiple müthiş oluyor araç ve 1.4 tsi falan vız gelir kardesim.. ne var ne yok süpürürsün,, chiple yaklaşık 160 bg 400 tork olur :D tadından yenmez :D

04-08 kasa hayranıysan sana 1.9 tdi fr öneririm..çiple müthiş oluyor araç ve 1.4 tsi falan vız gelir kardesim.. ne var ne yok süpürürsün,, chiple yaklaşık 160 bg 400 tork olur :D tadından yenmez :D

Karabükten mehmet abinin TDI Sport İbiza'sına bir bak istersen :) 1.4TSI'ler onun yanında gitmiyor gibi gelir :)

Oncelıkle 1.4 16V i tsı cevırme gıbı b ımkanın olmaz,ayrıca 170 tsi motorunu da o kasaya oturtamazsın buyuk ıhtımal.Yenı kasa ıle aynı sasıye sahıp olsaydı eskı kasa ıbızalar o zaman ımkanı olurdu.Bunun dısında komple forged kol pıston yaparsan ınternallarını kucuk b turbo ıle eglencelı hale getırebılırsın ıbızayı.Tsi swaplamak ıstedıgını dıle getırmıssın bunun yerıne 1.8 t koyarsın hem orjınalındede kullanılan motor hemede daha ucuza gelir ama ondada ruhsata ısletmek sorun olcaktır buyuk ıhtımal,cunku swap ıslemınde ruhsata ısletebılmek ıcın bellı b yuzdesı vardı hacım artımının.Swap flan gıbı ıslere para harcayabılırm dıyosan 1.4 16V uzerıne saglam ınternallarla turbo ya SC yapsan cok daha eglencelı ve tek olcak b arabaya bınersın

Serhat seni önce taıyabilir miyiz üyelerimiz bölümünde..
1.4 170hp TSI sandık motor fiyatı da 25K Lira onu da söyliyim.. :)

25 konusunda ciddimisin Yiğit? Sadece motor fiyatımı bu? Şanzıman elektrik tesisatı falan varmı içinde?

Valla güzel proje benimde aklımda var, çıkmacılarda falan komple motor aramaya başlıyacam paralanınca.

Olayı şöyle anlatayım Volkswagen artık 1.4 TSI 170 HP'lik motoru üretmiyor üretmicekte nedenine gelirsek 2007 yılında çıkan 1.4 TSI 140 ve 170 HP'lik motorlar çok yakıt seçici motorlar kalitesiz yakıt konuldu mu sorun çıkarabilen motorlar hatta benzin deposu kapağında min 98 yazmakta bu motorlar sanırım bu yüzden üretimden kaldırıldılar şuan 122 ve 160 hp şeklinde üretilmekteler ve bu araçların depo kapaklarında min 95 yazmakta yani bu motorların yakıt seçme gibi bir huyları yok

Eğer Volkswagen Seat'a 1.4 TSI adı altında 125 HP'den başka bir motor verirse bu 170 hp olan değil 160 hp gücünde olan olur

Geri
Üst Alt