Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi?

25 konusunda ciddimisin Yiğit? Sadece motor fiyatımı bu? Şanzıman elektrik tesisatı falan varmı içinde?

Valla güzel proje benimde aklımda var, çıkmacılarda falan komple motor aramaya başlıyacam paralanınca.

Erhan ezberden bi plaka girdi sisteme ordan baktı Erel'de 2-3 gün önce..
dışarda da bi tane beyaz servise bırakılmış beyaz Scirocco vardı 160'lık onun motorunu da sordum..
o arada ben başkasıyla konuşuyodum sonradan söyledi parçacı kesin olarak 160 mı 170 mi bilmiyorum fiyatları çok yakındır zaten birbirne..
neler dahil bilmiyorum ama doğal abi bildiğin perakende motor satışı söz konusu sonuçta doğal yani..arabada motordan daha pahalı ne var ki başka.. :)

Olayı şöyle anlatayım Volkswagen artık 1.4 TSI 170 HP'lik motoru üretmiyor üretmicekte nedenine gelirsek 2007 yılında çıkan 1.4 TSI 140 ve 170 HP'lik motorlar çok yakıt seçici motorlar kalitesiz yakıt konuldu mu sorun çıkarabilen motorlar hatta benzin deposu kapağında min 98 yazmakta bu motorlar sanırım bu yüzden üretimden kaldırıldılar şuan 122 ve 160 hp şeklinde üretilmekteler ve bu araçların depo kapaklarında min 95 yazmakta yani bu motorların yakıt seçme gibi bir huyları yok

Eğer Volkswagen Seat'a 1.4 TSI adı altında 125 HP'den başka bir motor verirse bu 170 hp olan değil 160 hp gücünde olan olur

150-160-170-180 bu motorların hepsi aynı diye biliyorum ben özellik olarak fark yok. Sadece 122 ve 125 hp olanlar farklı.

Erhan ezberden bi plaka girdi sisteme ordan baktı Erel'de 2-3 gün önce..
dışarda da bi tane beyaz servise bırakılmış beyaz Scirocco vardı 160'lık onun motorunu da sordum..
o arada ben başkasıyla konuşuyodum sonradan söyledi parçacı kesin olarak 160 mı 170 mi bilmiyorum fiyatları çok yakındır zaten birbirne..
neler dahil bilmiyorum ama doğal abi bildiğin perakende motor satışı söz konusu sonuçta doğal yani..arabada motordan daha pahalı ne var ki başka.. :)

Tamam bi pahalıdırda 25 yuhh yani, Golf GT 50'e satılan bir arabaydı. Hani olsun olsun 15 falan olsun diyodum. Uff üzdün be beni akşam akşam :D

Patlak 1.4 tsi, 1.8tfsi ve 1.8T bakıcaz o zaman :)

bu arada sahibindendeki patlak cuprayı alırım abi 25e sıfır motor alıcağıma :) Farı stopu koltuğu tek tek satsam motor bedavaya gelir :)

arkdaslar tekrar merhaba, ilk soruya yonelik olarak kendimi tanıtmam gerek sanırım once, cunku foruma uye olur olmaz yelik bilgilerimin guncellenmesi istendi :) en basta sunu soyleyim, tr deyken uzun sure octavia 1.8 t 20v T kullandım, 130.000 km kadar yaptım o araçla, gayet memnundum cekisinden vs.. mmodifiyem.com azılı takipçilerinden biriyim, oradan thekillingroad (yanlıs hatırlamıyosam) sayesinde buraya girdim ve spesifik bilgi alebileceğimin farkına vardımm...

diğer soru ise kendim tanıtayım, neredeyse tr merkezli ve butceli en buyuuk turizm acentalarindan birinde calısıyrum, normalde antalyada yasıyorum ama kıs sezonunda sirketimizin rusyadan tüm dunyaya outgoing yapması ve thailand da bu sene buyuk bi patlama beklememiz dolayısıyla buranın operasyon ekibindeyim su anda... mayıs civarı tr ye doncem.2001 model octaviamı gelmeden sattım dondukten sonra ibiza almak istiyorum...

gelelim yorumlara;

1.8 t tanıdıgım yaklasık 150k kullandıgım bi motor(octaviada) ve bildiğim kadarıyla yasal olarak orjinal motorun sadece %30 u kadar buuyutebiliyoruz bu nedenle sıcak bakmıyorum. aslında ti dusunmemin tek nedeni de bu cunku motor hacmi aynı. eğer 25 k gibi bi fiyat varsa ortada, mümkün değil benim icin, zira ustune birz daha koyup bi oncek kasa leon cupra bile alabilirim o paraya.. ama benim buna durumum yok. araç 15 k- masraf 15 k aklımdaki tutar. cıkma yada kazalı aractan bulabilirim sanıyodum...neyse sonuc olarak öle bi paaya mal olcaksa eğer, mantıksız geldi bana, sc+egzost+ air intake+ wheels ile birlikt biraz dıs modifyeyle 25 k civarında tatli bi makina ortaya cıkartabilirim sanırım.. ne dersiniz??

25K Lira'yı kısa vadede harcamayı düşünüyosan daha iyi bişi al direkt daha iyi bence.. :)

Bi tanıdık corsa getirtmişti 150hp easytronıc vitesli vectra motorlu yeni kasa corsa muazzam giden bi araçtı..... özel sipariş acaba seat böyle şeyler yapıyomu?

Yapsada sanırım güncel kasa için yapar, eski kasanın üretimi durdu çünkü. Arkadaş eski kasa hayranı :)

Bi tanıdık corsa getirtmişti 150hp easytronıc vitesli vectra motorlu yeni kasa corsa muazzam giden bi araçtı..... özel sipariş acaba seat böyle şeyler yapıyomu?

Gumrugunu flan odedıkten sonra hersey yapılyo serhat.Bu arada 170 lık Tsı konusunda soyle bsey dıyım.Sadece sandık motor fıyatı 25 lıra degıl,en azından 5-6 ay once bu fıyat degıldı.Arkadasımda golf gt vardı ve motor kırdı,15-17 gıbı b rakamdan bahsedıyodu o zaman,zaten yaptırmadan sattı arabasını da.Soyle bsey var swap yapıldıktan snra ıbızanın sanzımanda degısmesı gerekıcek,aksları da degıscek su da degıscek bu da degıscek olcak o 20-25 arası bsey.bu kadar kasmaktansa 10-15 mılyar verıp malzemelerın kalıtelısınden alıp ınternalları ıle turbo yapmak cok daha mantıklı.Dedıgım gıbı en azından farklı b araba olur

Gumrugunu flan odedıkten sonra hersey yapılyo serhat.Bu arada 170 lık Tsı konusunda soyle bsey dıyım.Sadece sandık motor fıyatı 25 lıra degıl,en azından 5-6 ay once bu fıyat degıldı.Arkadasımda golf gt vardı ve motor kırdı,15-17 gıbı b rakamdan bahsedıyodu o zaman,zaten yaptırmadan sattı arabasını da.Soyle bsey var swap yapıldıktan snra ıbızanın sanzımanda degısmesı gerekıcek,aksları da degıscek su da degıscek bu da degıscek olcak o 20-25 arası bsey.bu kadar kasmaktansa 10-15 mılyar verıp malzemelerın kalıtelısınden alıp ınternalları ıle turbo yapmak cok daha mantıklı.Dedıgım gıbı en azından farklı b araba olur

kardeşim şanzuman dahil miydi fiyata emin değilim dedim zaten ama kurlarla alakalı da olabilir.. :)

Sen kesin istiyorum dersem gümrük için gereken güzelliği yaparız sana...

Yeni Ibiza'yı o kadar çok beğendiyseniz, biraz bekleyin FR TDI'ını almanızı tavsiye ederim. 2.0 TDI 143 hp çıkacak. Yazılım filtre düz boru ile 200hp nin üzerine çıkabilirsiniz. Yetmez diyorsanız, bi 10.000TL harcayıp enjektör, Turbo, manifold, debriyaj vs. vs. değiştirdikten sonra 2.0 dizel 300hp+ bir aracınız olur. 1.4 motor yüksek güçler için yetersiz ve dayanıksız bir motor.

Geri
Üst Alt