Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi yazılım

Basinc kesme falan nedir bilmem ama araba ciddi gidiyor artik

Basinc kesme falan nedir bilmem ama araba ciddi gidiyor artik
sende özellikle 2. veya 3. viteste ani yüklenmelerde ani 1500den itibaren yüklendiğinde 2000-4000 devir arası hep değil bazen böle anlık turbonun boşa düşmesi veya basınç basmaması gibi durumlar olmuyormu?

k03 ile 236 hp mi? şaka dimi? :confused:

k03 değil k03s .K03s ile 236hp abartılı değil aksine sınırları zorlanmadan alınmış bir güç.Extradan methanol de olmuş olsa arabada 250-260bgleri görebilir.Avrupada k03s 'i hybrid kullanıp methanolle destekleyenler 270-280bg aralığını alıyorlar.Bahsi geçen güçleri tabiki sadece yazılımla almıyorlar.Komple egsoz,cai,Fmic bunlar da dahil.

sende özellikle 2. veya 3. viteste ani yüklenmelerde ani 1500den itibaren yüklendiğinde 2000-4000 devir arası hep değil bazen böle anlık turbonun boşa düşmesi veya basınç basmaması gibi durumlar olmuyormu?

Yazılım olan turbo arabada bu tarz sorunları gözlemlemenin en iyi yolu basınç saati takmaktır.En azından araba nerede ne basıyor anlaşılıyor.

Can hakli bu konuda ben gucte bi dusus hissetmedim 1 2 3. Viteslerde 4. De biraz 3. Devire kadar zayif sonraki devirlerde kendine gelior

Tcs yada esp kapalı duruma gelince asıl gücü o zaman hissediyorsun. Yapılan yazılım sanırım esp yada tcs yazılımına etkisi olmuyor. Ben neden kesiliyor gibi garip durumların cevabını buldum sanırım.

yazılım sonrası gaz pedalı daha hassas oluyor ve motor da buna doğal olarak daha çabuk tepki veriyor. bu normal kullanıma alışkın biri için arıza varmış havasını estirebiliyor, iyi ayırt etmek gerek. ayrıca tcs etkisi de frenliyor, buda silkeleme tarzı bir harekete meyilli olabilir, kapalı halde yeniden denemenizde fayda var ama önce güvenlik. yazdırdım iyi gidiyor diye tcs kapatıp habire yüklenirseniz, acil durmanız gerekli yerlerde durmama riskini de almış oldunuz demektir.

yapılan yazılımlar güç ve torku yükseltmesine rağmen malesef frenaj kabiliyetine etki etmiyor. Lütfen sonradan keşke diyeceğiniz, üzüleceğiniz hataları yapmayınız.

Tcs yada esp kapalı duruma gelince asıl gücü o zaman hissediyorsun. Yapılan yazılım sanırım esp yada tcs yazılımına etkisi olmuyor. Ben neden kesiliyor gibi garip durumların cevabını buldum sanırım.
yani ben hiç kapalı tcs/esp kapalı denemedim ama o kesilmeyi hissettiğim anda göstergelerde bunların ışığının yandığını görmedim göstergede onların ışığı yanmadan otomatik etki yapması mümkünmü?sizde de arada oluyormu bu turbodayken hafif güçten düşmesi?
çaf cuf ederek sıkısma tarzı bi kesmemi yoksa yarım gazda filan silkelemesimi
herhangi bir ses duymadım ama ikinci viteste mesela gaza yüklendiğim anda 2000 devirden sonra devir yükselirken anlık sanki ayağımı hafif çekmişimde geri basmışım gibi bir güç kaybı ilkerbilim le bunu konuşurken dump valve in yazılımdan sonra turbodan gelen basınca yetmediğini anlık basınç kayıpları yapabileceğine kanaat getirmiştik forge un dv sine bakıyorum işte bu aralar

Geri
Üst Alt