Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi yakıt tüketimi

Su kankalar varya oto-park.com daki arkadaslar onlarda dio araba cok hafif bi yerlerden calmislarlar diolardi :)) fr i dusunsene o ağırlıkta :)) patiye dusuyormus hep falan :) fr bende olsa 3.vtese kadar pati garanti :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
golf
1.2 tsi manuel 1210 dsg 1230
1.4 tsi 140 hp dsg 1290 kg
leon
1.2 tsi dsg 1160
fr ise 1156 kg
audi
a3 sportback 1.4 tsi 140hp stronic 1310 kg
skoda
octavia 1.2 tsi 1230
1.4 tsi 140 hp 1255 kg
bu durumda en zayıfı bizim leon kalmış cidden neden acaba?
bunun yanında bu kg hafifliğine rağmen 0-100 hızlanma süreleri 1.4 tsi140 hpler için nerdeyse aynı
a3 8.4
golf 8.4
octavia 8.4
leon 8.2 iken
şehiriçi tüketimleri çok farklı
a3 5.9
golf 5.8
leon 6.4
octavia 6.5
bu nasıl oluyor anlamadım 50 ila 150 kg arasında daha hafif nerdeyse ibiza kadar hafif ama yakıtta utanmasa en sonda bizim bu leonlarda çalmışlar bişeylerden bence:):):)

Motordan cik iyi anlayan bir arkadasim yeci sistem 1.2 lerle ibizalarda yani annenizin aracinda olan 1.2tsi ile arasindaki farklari kagida dokmustu ve bende okumustum gercekten cok farkli. Hatta kaza yapti leon ile servis ona 1.2 ibiza vermis kullansin diye yorumlari cok komikti:)
Olm iflahimi kesti acayip cok yakiyor ve gitmiyor demisti zaten onun uzerine bu dedigim arastirmayi yapmisti :)

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

golf
1.2 tsi manuel 1210 dsg 1230
1.4 tsi 140 hp dsg 1290 kg
leon
1.2 tsi dsg 1160
fr ise 1156 kg
audi
a3 sportback 1.4 tsi 140hp stronic 1310 kg
skoda
octavia 1.2 tsi 1230
1.4 tsi 140 hp 1255 kg
bu durumda en zayıfı bizim leon kalmış cidden neden acaba?
bunun yanında bu kg hafifliğine rağmen 0-100 hızlanma süreleri 1.4 tsi140 hpler için nerdeyse aynı
a3 8.4
golf 8.4
octavia 8.4
leon 8.2 iken
şehiriçi tüketimleri çok farklı
a3 5.9
golf 5.8
leon 6.4
octavia 6.5
bu nasıl oluyor anlamadım 50 ila 150 kg arasında daha hafif nerdeyse ibiza kadar hafif ama yakıtta utanmasa en sonda bizim bu leonlarda çalmışlar bişeylerden bence:):):)

Ne biliyim bende anlamadim var bisi ama çıkar kokusu :p az yakio olmasi guzel gerisini kurcalama mehmetim bosver :))

öyle olsun bakalım@bmw

Biz toplum olarak hep böyleyiz :) az yakar malzemeden calmislar deriz cok yakar herleyi ii de cok yakıyor motoru yapamamislar deriz :)) az yakiyor işte ne güzel kullanalım temiz temiz :))

şehir içinde bir depo ile 635+ 20 (40km yazsa da bence anca 20 km gider) = 655 km gidiyor...
resimlerde görüldüğü üzere iki adet pompa değeri var birinci araç ful leyince pompa otomatik kapandı 47.50 lt aldı. Ancak pompacıya biraz alısın deyince 49.53 lt aldı..
araç bilgisayarına göre yakıt aldığımdan beri ortalamam 7,2 dir.
ancak ilk pompa değerine göre 7,5 (36 kuruş) ikincisine göre ise 7,7 (38 kuruş) bu değerler son zamdan sonra dır. Yakıt opetten almıştır. 635 km lik değer tamamen şehir için de ve % 80 sabah akşam toplam 12 km lik işe gidiş ve eve dönüş trafiğinde ve ortalama hız olarak geel 20-25 km olarak yapıldı..herkese iyi günler..

şehir içinde bir depo ile 635+ 20 (40km yazsa da bence anca 20 km gider) = 655 km gidiyor...
resimlerde görüldüğü üzere iki adet pompa değeri var birinci araç ful leyince pompa otomatik kapandı 47.50 lt aldı. Ancak pompacıya biraz alısın deyince 49.53 lt aldı..
araç bilgisayarına göre yakıt aldığımdan beri ortalamam 7,2 dir.
ancak ilk pompa değerine göre 7,5 (36 kuruş) ikincisine göre ise 7,7 (38 kuruş) bu değerler son zamdan sonra dır. Yakıt opetten almıştır. 635 km lik değer tamamen şehir için de ve % 80 sabah akşam toplam 12 km lik işe gidiş ve eve dönüş trafiğinde ve ortalama hız olarak geel 20-25 km olarak yapıldı..herkese iyi günler..

Fr icin 6.6 yi yakalamış olmanız cok guzel :) kazasiz belasiz kullanin insh ben bu gudisle tdi modeli aliyorum :)

slm bu konuda ben bişey demek isterim yeni leon var bendede 1.2 motor ankaraya giderken deniym dedim 215 e kadar çıktım arabayla çok memnun kaldım yol tutuşundan daha önce bir çok arabayla çıktım bu hızlara lüks sayılabilcek araçlardı hep aynı yol tutuş performansını kendi arabamdada aldım diyebilirim

slm bu konuda ben bişey demek isterim yeni leon var bendede 1.2 motor ankaraya giderken deniym dedim 215 e kadar çıktım arabayla çok memnun kaldım yol tutuşundan daha önce bir çok arabayla çıktım bu hızlara lüks sayılabilcek araçlardı hep aynı yol tutuş performansını kendi arabamdada aldım diyebilirim

Yol tutuşu icin vasat diyenler var ama tabi ben o hıza hic çıkamadım zaten bi kaç sefer surebildim ama golf kadar yol tutuşu varsa o benim için yeterli.

Sanırım 1.2 tsı lar arasında fark car. Eskilerde galiba 8v yenilerde 16v bu nedenle fark oluyor diye duydum..

Geri
Üst Alt