Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi yakıt tüketimi

planci54

Kayıtlı Üye
Herkese bol selam ve muhabet diliyorum..
1.4 tsi olan aracım 2200 km lere geldi.. aracı geçenlerde açmak için otobana çıktım sakaryadan hendek e kadar devirli olarak bastım.. 4 viteste 170 km/h son hız olarak 215 km/h gördüm .. araç anında yüksek hızlara çıkabiliyor..
Gelelim yakıtına; 9 kasımda arabayı denemek amaçlı fulledim şuan 500 km de ve daha 200 daha gider diyor depo bitince daha sağlıklı bir sonuçu buraya yazarım.
Araç bilgisayarına göre 2200 km lik ortalama tüketimim 6,4 bunu yarısından fazlası şehir içi..(bayram da 900 km lik uzun yol yapıldı)
yakıt aldığımdan beri 500 km oldu ortalama tüketim 7,1 oldu.
genelde sakin kullanırım, bu 500 km tamamı şehir içinde ve kısa mesafede(sabah 6 km işe gidiş, 6 km eve dönüş) yapıldı. trafik az olsa da çok dur kalk olan bir güzergahta yapıldı.
dediğim gibi depo bitip ful leyince ne kadar yakıt ve km yaptığımı gene yazıp foto paylaşırım..

arabanın yuksek hızlardaki yol tutuşu nasıl güven veriyor mu?

Güzel değerler yakalamışsınız güle güle kullanın

yüksek hızlarda bana göre fena değil ancak karşılaştırma yapamam çünkü bu hızlara diğer araçlarla çıkmadım. Ancak eski arabam 2004 focus la aynı diyebilirim.

bu arada lpg ye 30 kuruş zam gelmiş, iyi ki tsi almışım diyorum şimdi.. arada ki makas iyice azaldı gerçekten..

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

tşk ederim..

Güzel değerler yakalamışsınız güle güle kullanın

tşk ederim..

yüksek hızlarda bana göre fena değil ancak karşılaştırma yapamam çünkü bu hızlara diğer araçlarla çıkmadım. Ancak eski arabam 2004 focus la aynı diyebilirim.

bu arada lpg ye 30 kuruş zam gelmiş, iyi ki tsi almışım diyorum şimdi.. arada ki makas iyice azaldı gerçekten..

tşk ederim..

tşk ederim..

Yok artık lpg 3tl yi geçmiş yeminle lpg li araç almak yada araca lpg dönüşümü yapmak artık çok mantıksız geliyor.

sıfır araba alacaksın 2000 tl vericeksin ve yok muayne sızdırmazlık gaz ayarı falan bence de değmez ,yılda ortalama 15-20 bin km yapan biri olarak (1.4 16 v 85hp ) fulleyip fullleyip denedim şu anda 1300km de araç 0.380 tl yakıyor istanbul trafiğinde ..

daha da düşer diyorlar ; bilgisi tecrübesi olanlar varmı sizce hangi km lerde ne kadar düşüş olur yakıtta ?

O deilde 1.4 tsi ile hatta fr diyeyim sehir içinde 25-26krs yakiyo diyen arkadaşlar var dogrumudur ??

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O deilde 1.4 tsi ile hatta fr diyeyim sehir içinde 25-26krs yakiyo diyen arkadaşlar var dogrumudur ??

Bence sogrudur yokus assagi yolda 20 km giderler sonra yol bilgisayarina bakip aaaa 25 kurusa geliyo vay be deyip forumda yaygara kopartiyorlar :) 1.4tsi 25 yaliyorsa 1.2tsi da 20 yakar eee tdi ne gerek var :)
Bence abarti var ;)

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

Bence sogrudur yokus assagi yolda 20 km giderler sonra yol bilgisayarina bakip aaaa 25 kurusa geliyo vay be deyip forumda yaygara kopartiyorlar :) 1.4tsi 25 yaliyorsa 1.2tsi da 20 yakar eee tdi ne gerek var :)
Bence abarti var ;)

Tdi yakmiyomus abi :)) bindikce para kazandiriyor :) 100km de 10lt benzin biriktiriyor senden gdip satıyorsun. :)) bana da cok komik geldi de ole yazdiklarini görünce paylaşayım dedim :)) belki de benim bilmediğim birsey vardır diye :)

Tdi yakmiyomus abi :)) bindikce para kazandiriyor :) 100km de 10lt benzin biriktiriyor senden gdip satıyorsun. :)) bana da cok komik geldi de ole yazdiklarini görünce paylaşayım dedim :)) belki de benim bilmediğim birsey vardır diye :)

Hahaha cok guldum bindikce depo doluyor
Yok kardesim bilmedigin ne olabilir sallamasyon

Geri
Üst Alt