Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi vs 1.6 tdi roll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben 5 ay leon 2007 modelde kullandım o motoru dalga gecilen fransız arabalarının 1.6 standart motorları ondan cok cok kaliteli forumda da dikkat ettim cok şikayetciler tek artısı gaza gelmesi bide senin 1.6 lpg 1.6 dizel kadar ekonomik olamaz :eek:key:

Bu tartışmayı uzatmak istemiyorum araban güzel güle güle kullan iyi günlerde, bence de dizel çok ekonomik üstüne 20 bin TL daha vererek aldığın için, bence 1.4 TSI lada yürü, drag ve roll arasındaki farkı burda sabaha kadar anlatmaya çalışsam anlatamam sen kendin girer burda sonucu yazarsın hep birlikte ona yorum yaparız.. :eek:key:

kıyaslama degıl olum bızımkı aramızda bı eglence... gecıp gecılmek cokta onemlı degıl maksat muhabbet.
Kanki ben sana dedim konuyu sen ac diye. Millet yanlis anliyo. Bizim icin gecmisiz gecilmisiz cok sknti degil. Biz eglencesine takiliyoruz. Anlayamiyolar bunu. :) neyse kim napiyorsa yapsin. Uzun yolda da 1.6tdi ile giderken 1.4tsi denk gelmisti yurumustuk. Boy boy acmisti. Neyse biz gün ayarlayalim artık sinavlarin bitsin de. Jant takcam seni bekliyorum

Öylemi olur böylemi olur muhabbeti kadar güzel konu yok:) Herkes bir şeyler söylüyor.Bir kaç kişi dışında teknik veriyi k.çına takan olmuyor :) Zor değil beyler roll denilen olay düz yolda basıp arabanın ciğerine göre belli km de bırakmaktır.Arabasını yanyana getiremeyen en azından kendi arabasının 100-200 videosunu çeksin kaba taslak süresini bilelim de ona göre yorum yapalım.Tdi kilo olarak ağır deniliyor,teknik veri olarak zaten güç olarak düşük.Kendini kurtarabileceği tek bir şey var eğer kısa şanzıman oranı varsa o .Başka da bir gaza gelip denenicek yanı yok 1.4 t ye göre.Tdi kullanıcı sabaha kadar dener arabasını orada sıkıntı yok nasıl olsa mazot daha ucuz ve araba daha az yakacak tsi a göre :)

Kanki ben sana dedim konuyu sen ac diye. Millet yanlis anliyo. Bizim icin gecmisiz gecilmisiz cok sknti degil. Biz eglencesine takiliyoruz. Anlayamiyolar bunu. :) neyse kim napiyorsa yapsin. Uzun yolda da 1.6tdi ile giderken 1.4tsi denk gelmisti yurumustuk. Boy boy acmisti. Neyse biz gün ayarlayalim artık sinavlarin bitsin de. Jant takcam seni bekliyorum

olm siz hala denemediniz mi şu arabaları meraktayız :)

:) beklemede kal abi. Omer gel dedigi gun gitcem. He bide abi biz 1.6tdo dsg golfle cok denedk. 1.2 tsi i hicbir yerde gecemiyo. 18 jantli haliyle bile. Boluya kadar kapistik hic gecemedi bende 18bbs onda 15 comfortline kapaklar. Sen hesap et gerisini

bence tsi alir ama siz bir kalkin video koyun polemik olmasin

teknik veri olarak gerek 0-100 hızlanmasında gerekse 0-1000 m hızlanmasında ve son hızda iki motor arasında bariz fark varken bunu iddia etmek biraz komik olmuş.Ben 1.2 tsi kullanıyorum ve iş yerimde benden 7 ay önce 1.6 tdi dsg Leon alan arkadaşım var.aynı olayı o da iddia etti ve kullandık 1. vites hariç hiç bir viteste benden önden değildi 1.6 tdi.Üstelik ben 1.2 tsi kullanıyorum.tek fark bende 16 jnt onda 17 jant var.Yani 1.4 tsi ya 1.6 tdi ın stock halde kafa tutması hatta onu geçmesi teknik olarak da imkansız.denemeye bile gerek yok. Ben şunu anlamıyorum arkadaş adam teknik bilgilerde aracın gerek hızlanmasını gerek yakıtını vermiş bunlardan daha farklısını söylemek yanlış.hem yakıtı hemde hızlanmayı kişinin kullanımı bence en fazla % 10 değiştirir. Son hızı 190 km olan araca sen düz yolda 205 210 dan fazlasını stock halde nasıl yaptıracaksın? Yada verilerinde 8 litre yazan bir araca sen 6 litre nasıl yaktıracaksın?Bence bunun tek açıklaması var bazı dizel kullanan kişiler özelliklede ilk defa dizel kullanıyorsa turbonun ve torkun verdıgı ama 3.5 k devirden sonra çok düşen anlık patlamayla araç hep böyle gider sanıyorlar.Karşındaki araç 200 tork olabaılır ama 200 torku 5500 devire kadar veriyor araç.Mesele ciğer meslesi burda :)

1.4 ile rollde 1.6 tdi kafa çıkarsın ben arabamı satarım:) yok öyle bir dünya hiçbir prensipte üstünlüğü yok 1.6 tdi ın.
3 4 ay önce başakşehirde 1.6 tdi ile karşılaşmıştım kendisinin üçbeş kızdırma dalaşma denemesinden sonra yanına gelip 2de deneyelim dedim.
ikimizinde jantları 16ydı 3. vitesi bitirirken tdi 2 boy gerimdeydi sadece başlangıçta yarım boy öne fırladı o kadar.
İsteyen 1.6 ile uygun zamanda deneyebiliriz.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt